Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56

Temat: Check Engine

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Lancia Delta 1.4 Multiair 140 KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    I jak się skończyła historia z tym błędem u Ciebie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał hddcut Zobacz post
    Witam ponownie. Wczoraj jadąc spokojnie autostradą. Tempomacik na 110. Bez szaleństw. Włączyła się kontrolka check engine. Dziś rano sprawdziłem na kompie wyszedł błąd:
    "-Sygnal z elektrozaworu elementow sterujacych uniair dla cyl. 2
    -nieciągły"

    Uni air to chyba system elektronicznego sterowania fazami rozrządu... hmmm.
    Błąd skasowałem i na razie jest ok. Ale jeszcze przegonię ją na dłuższym dystansie.

    Co o tym myślicie ?
    I jak się skończyła historia z tym błędem u Ciebie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Chwilowa utrata kontaktu elektrycznego na wtyczce - nie ma się czym przejmować
    A jeśli błąd pojawia się co jakiś czas? Jak temu zaradzić?

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    U mnie w rodzinie jest Giulietta 1,4 MA i zasygnalizowano mi ostatnio, ze zdazylo sie kilka razy na przestrzeni 5 letniej eksploatacji, ze zapalil sie Check Engin oraz wlaczyl sie system Start & Stop po czym nie mozna bylo go wylaczyc. Uzytkownik jezdzi bez wlaczonego Start & Stop na codzien wiec tym bardziej sie zdziwil, ze z bledem Check Engin samoczynnie pojawila sie kontrolka start stop na des ce rozdzielczej. Auto ma przebieg 70 tys km. , nie bierze oleju , spalanie w normie 7,2 srednie z ostatnich 3000 km. Podczas gdy zapala sie Check Engin z relacji uzytkownika wynika , ze silnik nie zmienia swojej pracy wzgledem tego co jest na codzien tylko podczas ruszania spadaja za nisko obroty ale mozna jechac i pozniej jak juz sie rozpedza jest ok. blad sam znika i nic sie nie dzieje. W jednej sytuacji Check engin sie utrzymal tak dlugo, ze odwiedzono serwis po czym serwis sam usunal ten blad. Po podlaczeniu do komputera serwisant stwierdzil , ze innych bledow nie ma i teraz wszystko jest ok. Po odwiedzinach serwisu problem pojawil sie jeszcze raz ale sam sie "rozwiazal" podczas jazdy. Zastanawia mnie fakt udzialu Start & Stop w tej sytuacji , ktyorego nie da sie wylaczyc z deski rozdzielczej jakby cos sie w tej kwestii zawiesilo. JAk filozofowalismy ostatnio co to moglo byc najbardziej sugeruje nam sytuacja , ze start stop wysyla jakis sygnal a silnik w tym trybie powinien gasnac jak sie auto zatrzymuje ale tego nie robi stad ta anomalia. Samochodem sie przejechalem nie widzialem niepokojqacych rzeczy. Silnik jest dynamiczny jak na poczatku skrzynia TCT dziala bardzo dobrze bez sladow zuzycia. Poczas mojej jazdy Check Engin i Start & Stop sie nie zapalily, silnik dobrze wchodzi na obroty , nie faluje etc. Jedynie na co zwrocilem uwage to to, ze czuc prace silnika na wolnych obrotach na kierownicy - nie sa to drgania dieslowskie ale wieksze niz w moim 10 letnim Abarthcie i w mojej co prawda nowej Alfie Giulietta Veloce. Chodzi o to , ze czuc jak ten silnik pracuje na wolnych obrotach siedzac w aucie a wczesniej tego nie bylo. Nie wiem czy ma to cos wspolnego z tym bledem byc moze to tylko np. poduszka a byc moze MA cos szwankuje ? Kultura pracy tego silnika od poczatku mi sie nie podobala. Porownujac go do T-Jet to jest zauwazalna roznica nawetbiorac pod uwage , ze moj Abarth ma przebieg 130 tys km i prawie 10 lat. Wiecie jak jest w serwisach dla nich zawsze wszystko jest OK. tymczasem na zewnatrz tak jak bylo na poczatku tak i teraz jeden z zaworow tyka zauwazalnie inaczej niz pozostale ale nie widac postepowania problemu i generalnie nic sie nie dzieje wiec jest to karta przetargowa serwisu, ze ten typ tak ma i nic nie zrobimy. Zastanawia mnie teraz tylko ten przypadek ktory pojawil sie kilka razy na przestrzeni tych 5 lat czy moze byc on powiazany z systemem MA ?
    Ostatnio edytowane przez fan ; 23-06-2018 o 10:05

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Jeśli chodzi drgania to niestety częsta przypadłośc (w późniejszej fazie dochodzą drgania lusterek) - na szczęście temat jest prosty - do wymiany poduszka silnika pod zbiornikiem płynu

  4. #34
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    U mnie w rodzinie jest Giulietta 1,4 MA i zasygnalizowano mi ostatnio, ze zdazylo sie kilka razy na przestrzeni 5 letniej eksploatacji, ze zapalil sie Check Engin oraz wlaczyl sie system Start & Stop po czym nie mozna bylo go wylaczyc. Uzytkownik jezdzi bez wlaczonego Start & Stop na codzien wiec tym bardziej sie zdziwil, ze z bledem Check Engin samoczynnie pojawila sie kontrolka start stop na des ce rozdzielczej. Auto ma przebieg 70 tys km. , nie bierze oleju , spalanie w normie 7,2 srednie z ostatnich 3000 km. Podczas gdy zapala sie Check Engin z relacji uzytkownika wynika , ze silnik nie zmienia swojej pracy wzgledem tego co jest na codzien tylko podczas ruszania spadaja za nisko obroty ale mozna jechac i pozniej jak juz sie rozpedza jest ok. blad sam znika i nic sie nie dzieje. W jednej sytuacji Check engin sie utrzymal tak dlugo, ze odwiedzono serwis po czym serwis sam usunal ten blad. Po podlaczeniu do komputera serwisant stwierdzil , ze innych bledow nie ma i teraz wszystko jest ok. Po odwiedzinach serwisu problem pojawil sie jeszcze raz ale sam sie "rozwiazal" podczas jazdy. Zastanawia mnie fakt udzialu Start & Stop w tej sytuacji , ktyorego nie da sie wylaczyc z deski rozdzielczej jakby cos sie w tej kwestii zawiesilo. JAk filozofowalismy ostatnio co to moglo byc najbardziej sugeruje nam sytuacja , ze start stop wysyla jakis sygnal a silnik w tym trybie powinien gasnac jak sie auto zatrzymuje ale tego nie robi stad ta anomalia. Samochodem sie przejechalem nie widzialem niepokojqacych rzeczy. Silnik jest dynamiczny jak na poczatku skrzynia TCT dziala bardzo dobrze bez sladow zuzycia. Poczas mojej jazdy Check Engin i Start & Stop sie nie zapalily, silnik dobrze wchodzi na obroty , nie faluje etc. Jedynie na co zwrocilem uwage to to, ze czuc prace silnika na wolnych obrotach na kierownicy - nie sa to drgania dieslowskie ale wieksze niz w moim 10 letnim Abarthcie i w mojej co prawda nowej Alfie Giulietta Veloce. Chodzi o to , ze czuc jak ten silnik pracuje na wolnych obrotach siedzac w aucie a wczesniej tego nie bylo. Nie wiem czy ma to cos wspolnego z tym bledem byc moze to tylko np. poduszka a byc moze MA cos szwankuje ? Kultura pracy tego silnika od poczatku mi sie nie podobala. Porownujac go do T-Jet to jest zauwazalna roznica nawetbiorac pod uwage , ze moj Abarth ma przebieg 130 tys km i prawie 10 lat. Wiecie jak jest w serwisach dla nich zawsze wszystko jest OK. tymczasem na zewnatrz tak jak bylo na poczatku tak i teraz jeden z zaworow tyka zauwazalnie inaczej niz pozostale ale nie widac postepowania problemu i generalnie nic sie nie dzieje wiec jest to karta przetargowa serwisu, ze ten typ tak ma i nic nie zrobimy. Zastanawia mnie teraz tylko ten przypadek ktory pojawil sie kilka razy na przestrzeni tych 5 lat czy moze byc on powiazany z systemem MA ?
    Akumulator pewnie prosi sie o podładowanie lub nawet wymianę

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Czy przy podłączaniu ładowarki coś trzeba odłączyć od akumulatora czy podłączamy i ładujemy.
    W stilo nigdy nic nie odłączałem i wszystko było ok, ale tam technologie zastosowane były starsze.
    Z akumulatorem na razie wszystko jak ok ale pytam na przyszłość.

  6. #36
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Nie trzeba przy ładowarce
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Jeśli chodzi drgania to niestety częsta przypadłośc (w późniejszej fazie dochodzą drgania lusterek) - na szczęście temat jest prosty - do wymiany poduszka silnika pod zbiornikiem płynu
    Mozna jakos sprawdzic ta poduszke fizycznie czy jest ok ?

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    możesz najwyżej tylko zobaczyć czy są na gumie ślady wycieku oleju , dokładniejsza diagnoza dopiero po zdemontowaniu-ale jak jest wyciek to znaczy że będzie coraz gorzej z czasem...
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 27-06-2018 o 08:32

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    możesz najwyżej tylko zobaczyć czy są na gumie ślady wycieku oleju , dokładniejsza diagnoza dopiero po zdemontowaniu-ale jak jest wyciek to znaczy że będzie coraz gorzej z czasem...
    ok tnx

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Wracam z tematem check engin. Jak pisalem pojawia sie on raz na jakis czas. Udalo sie nagrac ta sytuacje. Komputer sygnalizuje ze system start&stop jest niedostepny oraz zeby skontrolowac silnik. Przy wystapieniu bledu towarzysza wieksze drgania niz zwykle. Najczesciej po przejechaniu x kilometrow check engine sam znika i wszystko wraca do normy. Pozniej jest normalnie przez dsjmy na to 2 tyg. Zaraz udostepnie film z bledem.

    - - - Updated - - -

    Film wrzuce po powrocie do domu, ponieważ serwisy mam w pracy poblokowane gdzie moglbym udostepnic i wyslac link.

Podobne wątki

  1. [159] have check engine
    Utworzone przez dragan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:53
  2. [MiTo] Check engine !
    Utworzone przez Bajdek00 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 17:18
  3. [159] Check Engine i OBD
    Utworzone przez kocurr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 23:14
  4. [155] check engine
    Utworzone przez piotr54 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 15:28
  5. check engine
    Utworzone przez lukasz4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory