Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Zmiana fabrycznego radia i s&s

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar RaaFisko
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    MiTo 1.4 TB MAir 16v 135 KM TCT
    Postów
    8

    Domyślnie Zmiana fabrycznego radia i s&s

    Witam
    po tygodniu od zakupu MiTo zapragnąłem wymienić fabryczne radio Bosch na coś fajniejszego z budowanym BT i nawigacją ale to nie koniecznie. Moje auto było już na placu dealera i nie mogłem skonfigurować jego wyposażenia, zresztą cena fabrycznego radia z nawigacją jest trochę zbyt wysoka w stosunku do tego co oferuje. Wybór padł na Pioneer SPH-DA110 czyli AppRadio 3 a inspiracją było MiTo w limitowanej wersji live http://www.pioneer.eu/uk/newsroom/ne...live/page.html.
    Jak się okazało w mojej okolicy zarówno MiTo jak i AppRadio dla specy od caraudio są nowością ale sklep sprowadził mi radio od importera w dwa dni (ponoć to jedno z pierwszych egzemplarzy w Polsce tego modelu), resztę akcesoriów - ramka, moduł sterowania z kierownicy zakupiłem w sklepie internetowym, zresztą tych samych producentów co oferuje Pioneer (Connets 2, ACV)http://www.pioneer.eu/pl/products/ca...2008/page.html, przy montażu okazało się, ze konieczny jest dodatkowo separator do anteny. Po zamontowaniu wszystko pracuje fajnie, urządzenie dość ciekawe sprawnie działa ze smartfonem na androidzie, ale jest jedna rzecz, która mnie denerwuje: podczas rozruchu silnika radio wyłącza się na chwile, normalna rzecz ale podczas rozmowy telefonicznej i zadziałaniu systemu s&s rozłącza również BT co jest lekko wkurzające.
    Czy próbował ktoś "obejść" odcinanie zasilania "po kluczyku" w instalacji radiowej?
    I drugie pytanie, czy fabryczne radio wyłącza się na chwile przy rozruchu silnika? jeździłem tydzień z fabrycznym radiem i nawet nie pamiętam jak było a nawet chyba w tym czasie system s&s nie zadziałał z uwagi na temperaturę zewnętrzną.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar sztandar
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    142

    Domyślnie

    Tak wyłącza się przy rozruchu silnika.

    Taka prośba mógłbyś pstryknąć fotkę jak to u Ciebie się prezentuje bo jestem ciekaw też myślałem nad zmianą i przybliżyć koszty takiej operacji.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar RaaFisko
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    MiTo 1.4 TB MAir 16v 135 KM TCT
    Postów
    8

    Domyślnie



    Wygląda to tak jak w MiTo live
    skoro fabryczne radio sie rozłącza przy rozruchu to juz nic wiecej nie będe roić, zostawię jak jest, a juz po głowie chodził mi układ z jakimś przekaźnikiem zwłocznym.
    Samo radio to koszt ok. 1700 zł (chyba najtańsza opcja z 7" wyświetlaczem), urządzenie nie ma nawigacji ale działa w AppMode i również jako Mirrorlink, więc staje sie kontrolerem smartfona. Do niedawna była możliwość łączenia jedynie z iPhonem, ale Pioneer od modelu AppRadio 2 SPH-DA100 dał możliwość współpracy z androidem oraz w standardzie Mirrorlink, nieżle wspołpracuje z Samsungiem i oprogramowaniem DriveLink, przy rootowanym telefonie jest pełna kontrola nad systemem z wszystkimi aplikacjami obsługiwanymi z ekranu radia.
    Do radia trzeba dokupić:
    - ramka z półkieszenią z mozliwością regulacji głębokości montażu radia (ACV GMBH Germany) - ok. 130 zł
    - moduł sterowania z kierownicy (Connets 2) - ok. 260 zł
    - separator antenowy - ok. 16 zł
    Ja montowałem sam i zeszło coś ok. 8 godzin. Pewnie w warsztacie by sie nie certolili tak i zrobiliby szybciej. Mi zalezało żeby ułożyć wszystkie przewody w fabrycznych korytkach, w słupkach i dopinać do oryginalnych wiązek, szczególnie przewody anteny GPS i mikrofonu do BT. Kable HDMI, USB i Mirrorlink poprowadziłem w konsoli srodkowej do podłokietnika (jest sporo miejsca tam gdzie są montowane włączniki podgrzewania foteli.
    Cała operacja kosztuje więc ok 2100 zł, porównywalnie np. z Clarion NX320E ale tam jest mniejszy wyświetlacz i ramka z przyciskami
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140218_122557.jpg
Wyświetleń:	784
Rozmiar:	73.9 KB
ID:	121676   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140218_122616.jpg
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	106.4 KB
ID:	121677   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140218_122651.jpg
Wyświetleń:	718
Rozmiar:	77.8 KB
ID:	121678  
    Ostatnio edytowane przez RaaFisko ; 27-02-2014 o 13:38

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar sztandar
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    142

    Domyślnie

    Super to wygląda muszę przemyśleć sprawę bo mnie zachęciłeś dzięki za opis, a jeszcze pytanko jakie masz głośniki wymieniałeś fabryczne na coś lepszego ?

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar RaaFisko
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    MiTo 1.4 TB MAir 16v 135 KM TCT
    Postów
    8

    Domyślnie

    głośniki zostały fabryczne, melomanem szczególnym nie jestem a i Alfy używam (przynajmniej takie założenie) na dojazdy do pracy i krótkie trasy na codzień. Auto rodzinne to u mnie Grand Vitara 3.2 V6
    fabryczne głosniki wytrzymuja ok połowy skali głośności przy wyłączonym loud i bez podbicia basu, brzmia jak na moje ucho dość dobrze i to mi wystarcza

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    ja tez zamontowałem sobie pioneera avh-x5500bt i bylem z niego bardzo zadowolony, mam tylko pytanie, bo MiTo ma sterowanie włączania radia tylko po ICAN, nie ma +12V spod kluczyka, czy Twój model to obsługuje? Czy podłączyłeś tylko do stałego +12V?
    Moje radio nie potrafiło się do końca wyłączyć w momencie gdy miało podłączone tylko stałe +12V, ekran lekko się podświetlał cały czas i wyświetlał OFF, no i trzeba by było wyłączać je ręcznie...
    Więc aby nie grzebać w instalacji obszedłem problem czujnikiem odpalonego silnika - ale to słabe rozwiązanie z S&S...

    Jeżeli ktoś chce mieć nawigację za rozsądne pieniądze, to najlepiej zakupić używanego Pioneera F900BT lub F700BT za 1200-1500 zł

    Co do głośników, to fabryczne papierowe polskiej produkcji grają dużo lepiej pod pioneerem, ale trzeba pamiętać że to najprostsze rozwiązanie i warto je wymienić na coś lepszego, wystarczy zainwestować nawet 200zł - 300 zł i już będzie o niebo lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Ciastek ; 23-02-2014 o 16:41

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar RaaFisko
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    MiTo 1.4 TB MAir 16v 135 KM TCT
    Postów
    8

    Domyślnie

    sph-da110 ma normalną kostkę iso i podłączenie stałego + i po kluczyku, jesli zmostkować te + to wyświetlacz zawsze będzie włączony. W instalacji samochodu w kostce są oba zasilania wystarczyło wpiąć kostkę, kluczyk wygasza całkiem radio, zostaje tylko podtrzymanie pamieci.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    ok, w moim niestety nie było + z kluczyka, tylko sterowanie po ICAN... dziwne

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar RaaFisko
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    MiTo 1.4 TB MAir 16v 135 KM TCT
    Postów
    8

    Domyślnie

    Moje MiTo jest wyprodukowane w marcu 2013, nie ma blue&me, fabryczne radio Bosch. Moze w wersjach wcześniejszych z radiem Blaupunkt albo blue&me była inna instalacja.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    A przyciski na kierownicy działają
    ?

Podobne wątki

  1. Kod do radia i demontaż radia fabrycznego
    Utworzone przez piter34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 09:20
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 20:12
  3. instrukcja do radia fabrycznego
    Utworzone przez hubus18xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 16:45
  4. Zmiana fabrycznego radia Alfa 156 fl
    Utworzone przez marcin_ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 23:38
  5. Zmieniarka do fabrycznego radia
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory