Strona 44 z 113 PierwszyPierwszy ... 34353637383940414243444546474849505152535494 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #431
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    w opisie masz 120hp to nie ma tam MA to zwykle TB.

    Parę uwag z 2 letniej eksploatacji tego silnika z przebiegiem 120kkm.

    Specola mozesz spokojnie lać do tego silnika jak dolejesz ar9100(ogolnie warto zwlaszcza na miejska jazdę) to nawet jakąś 0.1 spalanie spadnie.
    Na tą płukankę długoterminową to szkoda czasu - jak masz zawalony silnik 'twardym' nagarem (teoretycznie miałeś dopiero 2 wymiany oleju )to ona nie daje rady a na każdy inny zwykla LM wystarcza.
    Specol lepiej sprawdza się w tym silniku niż motul z serii x
    Rurek raczej nie wymieniaj co najwyżej zajrzyj do śruby i jak sitko będzie rozerwane to wymień.
    Rafał dzięki Ci wielkie za sprostowanie mojej kulejącej wiedzy co do MA, faktycznie nie wiem dlaczego w głowie wbiłem sobie, że go mam. Chyba dlatego, że tyle się o nim naczytałem, a nawet nie raczyłem spojrzeć co faktycznie tam siedzi :-). Nie powiem, ta informacja mocno mnie ucieszyła.

    Sitko przy turbo stawiam, że raczej rozerwane, a co do stanu silnika sam jestem ciekawy czy Niemiec robił jakieś międzywymiany poza tymi, które zapisane są w książce. Zakładam, że jednak nie i przyjmuje najgorszą opcje :-)

    Rozumiem, że Specol (z AR9100) czy Penrite będą dobrym wyjściem, a czy wybór któregoś z tej trójki valvoline, castrol, motul byłoby mocnym grzechem?

    I takie jeszcze jedno hipotetyczne pytanie robocze, czy zaniechanie płukania tego silnika i niestosowanie dodatków, a wymiana filtrów i oleju co rok/10 tysięcy pozwoli zrobić tym silnikiem raz tyle co ma teraz nawinięte (czyli około 150 tysięcy) czy też ryzyko zbyt dużego nagromadzenia się nagaru i problemów z turbo jest wtedy duże?
    Ostatnio edytowane przez Ziz ; 11-04-2017 o 03:28
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V 140HP 2003 (2009-2017)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120HP 2011 (2017-?)

  2. #432
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    I takie jeszcze jedno hipotetyczne pytanie robocze, czy zaniechanie płukania tego silnika i niestosowanie dodatków, a wymiana filtrów i oleju co rok/10 tysięcy pozwoli zrobić tym silnikiem raz tyle co ma teraz nawinięte (czyli około 150 tysięcy) czy też ryzyko zbyt dużego nagromadzenia się nagaru i problemów z turbo jest wtedy duże?
    Chyba żartujesz ? Kolego czy tobie się wydaje, że wszyscy stosują dodatki do olejów i robią płukanki ? Odpowiedź nasuwa się sama...
    Te silniki kręcą 400.000km bez remontu właściwie eksploatowane, wystarczy stosować się do zaleceń serwisowych i wykonywać je ze zdrowym rozsądkiem.
    15kkm interwał wymiany oleju w normalnym cyklu eksploatacyjnym lub rok, jeśli jeździsz krótkie trasy czy też więcej miasta - to schodzisz z interwałem w dół i tyle.
    Przy tym zakładanym przebiegu 150.000km daruj sobie uszlachetniacze chyba, że dla własnego lepszego samopoczucia chcesz je stosować.
    Cała ta historia z śrubą i filtrem przy turbo jak i skracanie bezpodstawne interwału wymiany oleju czy też stosowanie dodatków do oleju i robienie płukanek to wisienka na torcie.. 2% ogółu tego co wpływa na całokształt kondycji twojego silnika w Alfie.
    Wczoraj w nl znalazłem Matizy z przebiegiem 800.000km do 1.5 miliona km 3 cylindry 800ccm odpowiednie warunki i taki miejski pierdzipęd przekręcił tyle kilometrów na jednym silniku. Swojego czasu wklejałem Giuliettę 1.4Ma z niemal 400kkm na blacie - znaczy, się że można.
    http://occasions.autoscout24.nl/?aty...te=N%2CU&dtr=s
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic54175_2.gif

    Było Mk4 1.9 TDI ALH 90PS 230Nm- upgrade 0.216 + soft = 151PS 309Nm

    Ducati Monster 696

  3. #433
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    problemem wszystkich silników Tb i Ma jest mała pojemność układu smarowania (niecałe 3l). to jest jakaś kpina dodając do tego 30 tysięczny (chyba tyle jest ale mogłem sie pomylić) fabryczny interwał zmiany oleju kończy się właśnie twardym nagarem w silniku. wystarczy wymieniać sam olej co 10-12tys i będzie wszystko ok.

    Ar9100 stosuje bo ma wymierny wpływ na pracę silnika, płukankę LM raczej profilaktycznie co drugą wymianę.

  4. #434
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    No, w MA po dokładnym spuszczeniu z uniesieniem przodu wchodzi prawie 4L świeżego ;-) ale wtedy pierwszy rozruch z błędem ciśnienia oleju :-(
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #435
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Chyba żartujesz ? Kolego czy tobie się wydaje, że wszyscy stosują dodatki do olejów i robią płukanki ? Odpowiedź nasuwa się sama...
    Te silniki kręcą 400.000km bez remontu właściwie eksploatowane, wystarczy stosować się do zaleceń serwisowych i wykonywać je ze zdrowym rozsądkiem.
    15kkm interwał wymiany oleju w normalnym cyklu eksploatacyjnym lub rok, jeśli jeździsz krótkie trasy czy też więcej miasta - to schodzisz z interwałem w dół i tyle.
    Przy tym zakładanym przebiegu 150.000km daruj sobie uszlachetniacze chyba, że dla własnego lepszego samopoczucia chcesz je stosować.
    Cała ta historia z śrubą i filtrem przy turbo jak i skracanie bezpodstawne interwału wymiany oleju czy też stosowanie dodatków do oleju i robienie płukanek to wisienka na torcie.. 2% ogółu tego co wpływa na całokształt kondycji twojego silnika w Alfie.
    :-) Powiedzmy, że było to pół żartem ;-), oczywiście, aż tak czarno tego nie widzę, ale wiesz jak przeczytałem 44 strony tego wątku plus wątek Giulietta - jaki olej? To faktycznie mogła się we mnie obudzić lekka paranoja :-) W 147 poza wymianą oleju i górnymi wahaczami to przez 240 tysięcy nie robiłem nic, nawet dwumase miałem fabryczną, nic wspominając o turbo w doskonałej kondycji i po prostu chciałbym, żeby i teraz utrzymać ten stan rzeczy :-).

    Zmianę oleju robię zaraz po Świętach, koledzy ile oleju powinienem wlać, gdzieś czytałem, że powinno wejść 3.1L, a nie chciałbym przelać - czy ta wartość będzie odpowiednia?
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V 140HP 2003 (2009-2017)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120HP 2011 (2017-?)

  6. #436
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    ale wiesz jak przeczytałem 44 strony tego wątku plus wątek Giulietta - jaki olej? To faktycznie mogła się we mnie obudzić lekka paranoja :-)
    To na pewno.


    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    W 147 poza wymianą oleju i górnymi wahaczami to przez 240 tysięcy nie robiłem nic, nawet dwumase miałem fabryczną, nic wspominając o turbo w doskonałej kondycji i po prostu chciałbym, żeby i teraz utrzymać ten stan rzeczy :-).
    To znaczy, że potrafisz prawidłowo eksploatować samochód i wystarczy, że o obecne auto będziesz dbał tak jak o poprzednie i możesz mieć czyste sumienie jeśli chodzi o poprawną eksploatacje i serwis auta.


    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    Zmianę oleju robię zaraz po Świętach, koledzy ile oleju powinienem wlać, gdzieś czytałem, że powinno wejść 3.1L, a nie chciałbym przelać - czy ta wartość będzie odpowiednia?
    Oleju lejesz pod miarkę - to ile wejdzie zależy od tego jak dobrze uda się opróżnić silnik ze starego oleju, wlewasz aż na miarce jest połowa, uruchamiasz silnik na kilkanaście sekund, gasisz po po kilku minutach kontrola stanu i ewentualne uzupełnienie jeśli brakuje.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic54175_2.gif

    Było Mk4 1.9 TDI ALH 90PS 230Nm- upgrade 0.216 + soft = 151PS 309Nm

    Ducati Monster 696

  7. #437
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    I takie jeszcze jedno hipotetyczne pytanie robocze, czy zaniechanie płukania tego silnika i niestosowanie dodatków, a wymiana filtrów i oleju co rok/10 tysięcy pozwoli zrobić tym silnikiem raz tyle co ma teraz nawinięte (czyli około 150 tysięcy) czy też ryzyko zbyt dużego nagromadzenia się nagaru i problemów z turbo jest wtedy duże?
    Chyba żartujesz ? Kolego czy tobie się wydaje, że wszyscy stosują dodatki do olejów i robią płukanki ? Odpowiedź nasuwa się sama...
    Te silniki kręcą 400.000km bez remontu właściwie eksploatowane, wystarczy stosować się do zaleceń serwisowych i wykonywać je ze zdrowym rozsądkiem.
    15kkm interwał wymiany oleju w normalnym cyklu eksploatacyjnym lub rok, jeśli jeździsz krótkie trasy czy też więcej miasta - to schodzisz z interwałem w dół i tyle.
    Przy tym zakładanym przebiegu 150.000km daruj sobie uszlachetniacze chyba, że dla własnego lepszego samopoczucia chcesz je stosować.
    Cała ta historia z śrubą i filtrem przy turbo jak i skracanie bezpodstawne interwału wymiany oleju czy też stosowanie dodatków do oleju i robienie płukanek to wisienka na torcie.. 2% ogółu tego co wpływa na całokształt kondycji twojego silnika w Alfie.
    Wczoraj w nl znalazłem Matizy z przebiegiem 800.000km do 1.5 miliona km 3 cylindry 800ccm odpowiednie warunki i taki miejski pierdzipęd przekręcił tyle kilometrów na jednym silniku. Swojego czasu wklejałem Giuliettę 1.4Ma z niemal 400kkm na blacie - znaczy, się że można.
    http://occasions.autoscout24.nl/?aty...te=N%2CU&dtr=s
    Z tym przebiegiem to trochę przesadziłeś. Po kliknięciu w ten link wychodzi, że sprzedający pomylił się o rząd: spisał wszystkie cyferki z przebiegu, a powinien postawić przecinek przed ostatnią.

  8. #438
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał buksal Zobacz post
    Z tym przebiegiem to trochę przesadziłeś. Po kliknięciu w ten link wychodzi, że sprzedający pomylił się o rząd: spisał wszystkie cyferki z przebiegu, a powinien postawić przecinek przed ostatnią.
    Ważne, że była julka z niemal 400.000km na blacie ...
    Ostatnio edytowane przez italiano_83 ; 03-05-2017 o 14:59
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic54175_2.gif

    Było Mk4 1.9 TDI ALH 90PS 230Nm- upgrade 0.216 + soft = 151PS 309Nm

    Ducati Monster 696

  9. #439
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Ważne, że była julka z niemal 400.000km na blacie ...
    chciałbym zauważyć że MA to dodatek do bardzo udanych silników ktore mogą przejechać i 600kkm. kwestia ile razy w tym przebiegu wymienimy moduł ma. cudowanie z olejami w tych silnikach ma na celu przedłużenie życia modułu a nie przesadne traktowanie udanego jako całość silnika.

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #440
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    cudowanie z olejami w tych silnikach ma na celu przedłużenie życia modułu a nie przesadne traktowanie udanego jako całość silnika.
    Na błędy konstrukcyjne/produkcyjne cudowanie z olejami pomoże tyle blokowi MA co zmarłemu kadzidło
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic54175_2.gif

    Było Mk4 1.9 TDI ALH 90PS 230Nm- upgrade 0.216 + soft = 151PS 309Nm

    Ducati Monster 696

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory