Strona 50 z 113 PierwszyPierwszy ... 404142434445464748495051525354555657585960100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #491
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulietta 1,4 multiair bordowa
    Postów
    13

    Domyślnie

    ok. Dzięki. Poczytam z czym to się je

  2. #492
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julia.k Zobacz post
    a czy trzeba tę śrubę wymieniać czy wystarczy wyczyścić? Tak pytam bo mnie troszka ta zima kosztuje: felgi, opony, oleje, filtry i jeszcze jakaś cholerna śruba
    ta śruba kosztuje ok50zł + 2 podkładki i raczej w miarę szybka robota - ile łącznie - 100zł? wg średniej z forumowych opini, wymieniać co jakieś powiedzmy 3 wymiany oleju.
    wyczyścić jej chyba nie bardzo się da - tam jest taka siateczka nylonowa chyba z mikrodziurkami i ona albo się zapycha i zmniejsza przepływ oleju przez turbinę, innym razem potrafi zacząć się rozpadać po latach.

    są też zwolennicy usuwania siateczki - jakoś tam rozwiercali chyba te śruby od dołu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #493
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulietta 1,4 multiair bordowa
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ale ja chyba miałam na myśli tę drugą śrubę za, o zgrozo, ponad 100 PLN A tę za 50 zaraz zamawiam bo 140000 km na karku a olej był wymieniany jak serwis przykazał- co 30000km. Tak przynajmniej wynika z włoskich faktur ktore dostałam.

  4. #494
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jedna jest z sitkiem i ona kosztuje coś typu 50-60zł o ile pamiętam jak wymieniałem 2 lata temu w żony GIulietcie 1.4TB (no chyba że tam jest inna śruba i inna cena?), pozostałe to zwykłe śruby bez sitka i one są znacznie tansze i ich nie trzeba wymieniać nigdy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #495
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julia.k Zobacz post
    Ale ja chyba miałam na myśli tę drugą śrubę za, o zgrozo, ponad 100 PLN A tę za 50 zaraz zamawiam bo 140000 km na karku a olej był wymieniany jak serwis przykazał- co 30000km. Tak przynajmniej wynika z włoskich faktur ktore dostałam.
    Pewnie masz na myśli filtr modułu MA bo on kosztuje ponad 100 , ale jak było tu wielokrotnie pisane wystarczy albo użyć płukanki przed wymianą oleju albo filtr wykręcić wyczyścić i założyć ponownie. On się nie zużywa w przeciwieństwie do tego przy turbo

  6. #496
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    A z ciekawości - dużo roboty by było przy samodzielnej wymianie śruby przy turbo? Odgiąć osłonę, odkręcić, wkręcić, end of story? Czy jakieś cyrki z wyciekaniem oleju, klejeniem gwintu itp?

  7. #497
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Prosta robota, nowa śruba, nowe obie podkładki, uważać żeby nie zabrudzić kanału olejowego i tyle.
    Na wyłączonym silniku olej się nie leje ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #498
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulietta 1,4 multiair bordowa
    Postów
    13

    Domyślnie

    To ja jeszcze jedno pytanko: jak to jest z tym ustawianiem czegoś z multi air po wymianie oleju- konieczne? Bo olej wymieni mi mąż (chyba) Ale nie wiem gdzie podjechać żeby podpiąc do komputera. Chyba że znacie jakieś miejsce w okolicach Opola gdzie można to zrobić?

  9. #499
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jedna jest z sitkiem i ona kosztuje coś typu 50-60zł o ile pamiętam jak wymieniałem 2 lata temu w żony GIulietcie 1.4TB (no chyba że tam jest inna śruba i inna cena?), pozostałe to zwykłe śruby bez sitka i one są znacznie tansze i ich nie trzeba wymieniać nigdy.
    Ale ta o której piszesz występuje w 1.4 tb, czy piszesz o MA? W t jet w Fiacie też jest?

  10. #500
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulietta 1,4 MA + TCT, 2012
    Postów
    35

    Domyślnie

    Jak wygląda sprawa że zmianą lepkości oleju. W przyszłym tygodniu czeka mnie wymiana z seleniowego 5w40 plus AR2300 na... jeszcze nie wiem. Ale na pewno 0w30. I czy to nie przeszkadza że w układzie pozostanąjakies tam resztki tego starego, choćbyw samym MA?

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory