Strona 51 z 113 PierwszyPierwszy ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #501
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    A przeszkadza to silnikowi że zostaje olej w ma i obudowie filtra oleju, po czesci w magistrali olejowej, turbo czy chlodnicy oleju podczas wymiany na ten sam olej ....

  2. #502
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulietta 1,4 MA + TCT, 2012
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    A przeszkadza to silnikowi że zostaje olej w ma i obudowie filtra oleju, po czesci w magistrali olejowej, turbo czy chlodnicy oleju podczas wymiany na ten sam olej ....
    A 0w30 to jest ten sam olej co 5w40?

  3. #503
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    I co się stanie jak zostanie trochę 5w40 a zmienisz na 0w30.... hmmm lepszy olej coś straci na swoich właściwościach o 2.3% i co to wniesie ..nic! Tak samo jak nic nie wniesie zmiana na 0w30 nawet jeśli jest "lepszy" bo takie zmiany wpływają na kondycję silnika procentowo po przecinku..0.x%...

  4. #504
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulietta 1,4 MA + TCT, 2012
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    I co się stanie jak zostanie trochę 5w40 a zmienisz na 0w30.... hmmm lepszy olej coś straci na swoich właściwościach o 2.3% i co to wniesie ..nic! Tak samo jak nic nie wniesie zmiana na 0w30 nawet jeśli jest "lepszy" bo takie zmiany wpływają na kondycję silnika procentowo po przecinku..0.x%...
    To jaka jest właściwie idea takiej zmiany? Że lepiej to służy modułowi MA?

  5. #505
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    I co się stanie jak zostanie trochę 5w40 a zmienisz na 0w30.... hmmm lepszy olej coś straci na swoich właściwościach
    Nie chciałbym rozpętywać wojny o "lepszych" i "gorszych' olejach, ale sama klasa lepkości niewiele tutaj wnosi.
    0W30 będzie lepszy dla silnika użytkowanego w Polsce lub dalej na północ, odpalanego często na zimno i na krótkich trasach.
    Ten sam olej użytkowany przez przedstawiciela handlowego, wsiadającego rano do trzymanego w garażu samochodu a następnie robiącego trasę 500 km po autostradzie z prędkościami 140+ km/h będzie już gorszy od 5W40.
    Wszystko zależy od warunków, w których użytkowany jest dany samochód.
    Mieszkając na południu Włoch, raczej nie lałbym 0W30 tylko 10W60.

  6. #506
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Kompletny bezsens ... biorąc pod uwagę fakt że 90 użytkowników nie zjeżdża auta do zera , a różnica wynikająca z innego oleju o ile ten spełnia wymagania producenta będzie nawet nie marginalna... dla kogo ten cały spektakl dla następnego właściciela ?
    Jeśli dla własnego zadowolenia ok każdy może co mu się chce/podoba, z racjonalnego i technicznego puktu widzenia przerost formy nad treścią.
    W pl klimat jest umiarkowany i 5w40 wyczerpuje z zapasem wymagania dla tego klimatu, a silnik 1.4Ma to żaden mega cud jedynie t-jet z modułem ma-w uproszczeniu.

    W aso przy zmianie oleju nikt się tym nie przejmuje, jest nowe zalecenie centrali i lejaą inny olej i tyle bo w niczym pozostałość starego oleju mu nie zaszkodzi.

    Fajnie że sobie koledzy zmieniają śruby których aso nie tyka leją "lepszy " olej , dokrecają koła i świece kluczem dynamometrycznym -super... tylko to generuje jedynie pozytywne odczucia dla ich samych. Dla samochodu to obojętne lub promilowo pozytywne.

  7. #507
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nie każdy z Forumowiczów kupuje nową Alfę... Ja kupiłem po 92kkm serwisu Aso na KPE 5W40 i była na ostatnich nogach a w silniku nie syf tylko gnój.
    Zadbałem i mam ją kilka lat już, nie dzwoni jakby miała gwoździe w misce tylko pięknie pracuje. Wg mnie warto. Przy sprzedaży też będzie łatwiej kiedy silnik będzie zdrowy żeby nikt mi nie stargował 10-20% ceny na remont silnika jak ja poprzednikowi ;-)
    Co do przykręcania śrub zgodnie ze sztuką to kiedyś 'fachowiec' za mocno przykręcił mi amortyzator z tyłu w droooogim aucie.. Pech chciał, że urwał się po sprzedaży auta w dniu kiedy je odstawialem do nowego właściciela. Co za radość z wymiany kompletu na mój koszt w trybie ekspresowym i w drogim serwisie... [emoji6]
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #508
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Fajnie że sobie koledzy zmieniają śruby których aso nie tyka leją "lepszy " olej , dokrecają koła i świece kluczem dynamometrycznym -super... tylko to generuje jedynie pozytywne odczucia dla ich samych. Dla samochodu to obojętne lub promilowo pozytywne.
    O olejach możemy sobie polemizować, ale przykręcanie kół czy świec "na oko" vs. kluczem dynamometrycznym to raczej nie podlega dyskusji. Ktoś poważnie jeszcze to robi "na oko"?!

  9. #509
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ktoś poważnie jeszcze to robi "na oko"?!
    Ja.
    A w moim ASO przez 13 lat serwisowania różnych samochodów zawsze używają tylko klucza pneumatycznego.
    Zawsze potem muszę sprawdzić, czy nie zakręcili za mocno.

  10. #510
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    O olejach możemy sobie polemizować, ale przykręcanie kół czy świec "na oko" vs. kluczem dynamometrycznym to raczej nie podlega dyskusji. Ktoś poważnie jeszcze to robi "na oko"?!
    99.8% aso w Europie i na świecie. ..
    To czy przykrecisz śrubę koła momentem 100 czy 120 Nm przy zakładanej wartość 100 nie zrobi żadnej różnicy dla śruby ani bezpieczeństwa jazdy.. śruba zniesie wielokrotność tego obciążenia i tyle w temacie. Świece zapłonowe bez żartów.. ktory mechanik aso podchodzi tak do tematu?
    Fajnie jak ktoś to robi tylko jakie aso tak postępuje hmmm?
    Przy żarowych gdzie 3-5Nm decyduje o tym czy świeca zostanie w głowicy to temat nie podlega dyskusji.
    Raz w życiu przykrecałem koła kluczem dynamometrycznym-raz katalogowym momentem ..jest jeden plus dziecinnie łatwo się wtedy odokrecają.

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory