Strona 55 z 113 PierwszyPierwszy ... 5454647484950515253545556575859606162636465105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #541
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Mito
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcopolo Zobacz post
    Help! Dolałem przez pomyłkę do silnika olej przekladniowy ok 200 ml. Co ROOBIĆ?
    Wymieniać natychmiast cały olej z silnika czy zaczekać ok. 5 tys do następnej planowej wymiany? W silniku mam Specol C3 Premium 5w40 +AR 9100 Dolalem przekladniowy Castrol Syntrans B 75W.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Nic nie bedzie

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #542
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Ja bym nie panikował, w końcu to olej a nie rozpuszczalnik nitro. Jak jest na full poziom to masz jakieś 3.7 l oleju silnikowego i 0,2 przekładniowego. Moim zdanie przy takich proporcjach nic się nie stanie. Jeśli jednak chcesz wymienić to bierzesz wężyk , duża strzykawke 50ml i jedziesz z koksem przez otwór na miarke. Masz szczęście że nie ma mrozów i olej nie jest taki gesty

  3. #543
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 1,4 MA 170km
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Ja bym nie panikował, w końcu to olej a nie rozpuszczalnik nitro. Jak jest na full poziom to masz jakieś 3.7 l oleju silnikowego i 0,2 przekładniowego. Moim zdanie przy takich proporcjach nie ma dramatu. Jeśli jednak chcesz wymienić to bierzesz wężyk , duża strzykawke 50ml i jedziesz z koksem przez otwór na miarke. Masz szczęście że nie ma mrozów i olej nie jest taki gesty
    Nie mam niestety oleju na wymianę i go już pewnie przed świętami nie dostanę. Strzykawka pewnie i tak wszystkiego nie wypompuje. Zawsze coś zostanie zatem pewnie zaryzykuje z pozostawieniem tego 'dodatku uszlachetniajacego' do następnej wymiany. Obym tego nie żałował.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  4. #544
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Jak dobrze ustawisz wężyk to myślę że prawie całą miskę oproznisz. Nawet jakbyś zdjął 2 litry i wlał świerzy olej to myślę że pozbędziesz się tego 75w tym bardziej że silnik nie był uruchomiony więc ten olej będzie pływać na wierzchu. Szczerze - ja bym olał

  5. #545
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Mito
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcopolo Zobacz post
    Nie mam niestety oleju na wymianę i go już pewnie przed świętami nie dostanę. Strzykawka pewnie i tak wszystkiego nie wypompuje. Zawsze coś zostanie zatem pewnie zaryzykuje z pozostawieniem tego 'dodatku uszlachetniajacego' do następnej wymiany. Obym tego nie żałował.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Nic nie będzie przy takiej ilości. Jeśli to tylko 200ml. Ludzie jeżdżą samochodami z rozcienczonym olejem przez paliwo bo wtryski leja albo do doprzepalenia dpf przelewa, skroplony para z powietrza . Nie ma tragedii do następnej wymiany przelatasz.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez PizPalu ; 30-03-2018 o 12:52

  6. #546
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał PizPalu Zobacz post
    Nic nie będzie przy takiej ilości. Jeśli to tylko 200ml. Ludzie jeżdżą samochodami z rozcienczonym olejem przez paliwo bo wtryski leja
    No dokładnie , taka benzyna w oleju dużo bardziej szkodzi silnikowi niż olej w oleju ;-)

  7. #547
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał PizPalu Zobacz post
    Nic nie będzie przy takiej ilości. Jeśli to tylko 200ml. Ludzie jeżdżą samochodami z rozcienczonym olejem przez paliwo bo wtryski leja albo do doprzepalenia dpf przelewa, skroplony para z powietrza . Nie ma tragedii do następnej wymiany przelatasz.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    no nie wiem. pytabie czy ten 75w sie ladnie rozmiesza w oleju czy nie. jesli nie to co jak go zassie i pojdzie do turbiny albo MA albo jego gestosc/lepkosc gdy wejdzie do kanalow olejowych spowoduje chwilowe zaglutowanie kanaliw i braki w smarowaniu? tak to pisze na chlopski rozum, ja bym wywalil co jest od razu i jeszcze przeplukal raz dobrym olejem. moze [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION] cos podpowie?

  8. #548
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Mito
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no nie wiem. pytabie czy ten 75w sie ladnie rozmiesza w oleju czy nie. jesli nie to co jak go zassie i pojdzie do turbiny albo MA albo jego gestosc/lepkosc gdy wejdzie do kanalow olejowych spowoduje chwilowe zaglutowanie kanaliw i braki w smarowaniu? tak to pisze na chlopski rozum, ja bym wywalil co jest od razu i jeszcze przeplukal raz dobrym olejem. moze [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION] cos podpowie?
    Nic nie zglutuje

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #549
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Mito
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał PizPalu Zobacz post
    Nic nie zglutuje

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Olej 75 w



    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #550
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Wymiesza się, niczego nie zaglutuje bo nie ma czym. Jedyne ryzyko wynika z faktu, że związki siarki i fosforu w oleju przekładniowym mają działać w niskiej temperaturze a nie jak zddp silnikowe w wysokiej w związku z czym szybko się aktywuja.. Minimalnie spadnie lepkość jeśli to 75W spec B to pewnie ok 6cSt w 100C i wzrośnie poziom siarki, poleci trochę fosforu do wydechu, kąty sondy i tyle. Gdyby to było 75W-90 albo 140 i jeszcze z LS to byłoby dopiero co myć... [emoji6]
    Wg mnie płukanka i świeży olej i po problemie. Potem coś do paliwa jak AR6900-P MAX aby posprzątać cały wydech, katy, sondy...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory