Strona 64 z 113 PierwszyPierwszy ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #631
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    jest w tym jakaś filozofia
    Nie ,czynność prosta skala trudności 1
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #632
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntain Zobacz post
    Jaki problem jest z utrzymaniem silikonu na gwincie? Generalnie chyba problem z silikonem jest bardziej taki, że się utwardza pod wpływem wilgoci w powietrzu, a ten klej do gwintu pod wpływem styku z metalem. Bardziej się zastanawiam, jakie parametry ma oryginalny klej. To, że niebieski, to widać, ale czy to coś znaczy?
    niedawno czyściłem swój filtr i z powrotem wkręciłem go tym razem na kleju , mogę polecić niedrogi i sprawdzony niebieski klej do gwintów który się utwardza po styku z metalem i odcięciu dopływu powietrza.
    Klej anaerobowy Technicqll 6620, tani i ogólnodostępny ja kupiłem w auchan ok 10zł , w castoramie ok 16zł - wystarczy tego chyba na 20 razy jak nie wiecej

  3. #633
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Mój czujnik to: 0 261 230 313

    0 281 002 845 będzie pasował?

  4. #634
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    niedawno czyściłem swój filtr i z powrotem wkręciłem go tym razem na kleju , mogę polecić niedrogi i sprawdzony niebieski klej do gwintów który się utwardza po styku z metalem i odcięciu dopływu powietrza.
    Klej anaerobowy Technicqll 6620, tani i ogólnodostępny ja kupiłem w auchan ok 10zł , w castoramie ok 16zł - wystarczy tego chyba na 20 razy jak nie wiecej
    Taki klej stosuje się na połączenia trwałe, a nie rozłączne.
    No chyba, że masz zamiar jeździć z tym filtrem do końca życia jego lub silnika.

    Jeśli już zakładamy ten sam filtr po czyszczeniu, to na silikonie, a nie kleju.
    Loctite tak przecież działa

  5. #635
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    Mój czujnik to: 0 261 230 313

    0 281 002 845 będzie pasował?
    Ten Twój czujnik to jakiś staroć, wątpie żeby Giulietta z takim nie wyszła z fabryki. Go stosowano w latach 1999-2005 głównie w Fiatach z 1.9JTDm z tego co pierwszy lepszy wygooglowany katalog pokazuje.
    Wiele tych czujników jest zamiennych, nie różnią się praktycznie niczym (choć często brakuje jakiś danych oficjalnych który zamienia się na który), ale czy tak jest w przypadku 0261230313 tego nie wiem - musiałbyś znaleźć gdzieś w necie pdf-a do niego (mi się do niektórych kiedyś udało i potwierdziłem sobie że 0281002437 który był w mojej 159(nowy ok 250zł) można zastąpić 0281002845 (nowy ok 350zł, ma ciut lepszą dokładność) jak również jest idento jeśli chodzi o parametry jak bardzo tani 0281006076 (nowy ok 95zł z wysyłką), i wziąłem tego ostatniego co chyba oczywiste)

    pogoogluj za pdfem do swojego, ja mam do tych z końcówkami 437/845 i 076 wiec jest do czego porównywać.

    jest jeszcze jedna sprawa, jeśli Twoja nie wyszła z fabryki z 0 261 230 313, to ktoś zamienił (podminił na chwilę/na próbę i zapomniał, w serwisach niektórych (nawet ASO) podmieniają części czasem między autami jakie mają na stanowiskach - przeciez wielu nie mają na magazynie a poza tym muszą odpakować, dostać to z magazynu itp - łatwiej im drapnąć z auta obok), pytanie czy właściwie się taki zachowa? MOże lepiej dowiedz się z jakim czujnikiem te auta wychodziły, i wyjdziemy od tego numeru?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-12-2018 o 01:22
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #636
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Samochód z salonu, więc spoko, że taki tam wsadzili... Widziałem na forum, że ktoś ze starszej alfy wymienił 0261230313 na 0281002845 i było ok. Na zagranicznych forach jak szukam to każdy w giuliettcie ma inny sensor lol.

    Na innych stronach wymieniają go jako zamiennik do 313, ale ile w tym racji?

    Jeśli podepnę i nie wyrzuci błędów, samochód będzie przyspieszał normalnie to rozumiem, że jest ok?
    Ostatnio edytowane przez Colsztok ; 07-12-2018 o 00:46

  7. #637
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    a jaka jest chociaż na nim wybita data produkcji - Bosch oznacza typu 04/10 (kwiecień 2010)?

    na szybko wygooglowałem, że w 2017r przestali go produkować a zamienniem oficjalnym Boscha jest 0281006028:
    http://www.bosch-automotive-catalog....uct/0261230313

    może i ori takiego wsadzili i ogólnie mieszają, bo te czujniki są tak podobne często, że różnice nie mają wpływu na kompatybilność w standardowych zastosowaniach (może mają jakieś cechy dodatkowe dla niektórych producentów czy aut/zastosowań, ale mogą byc używane w zwykłych i dlatego różne dostarczają na produkcję do fabryk samochodów?)

    wg tej aukcji (pierwsza lepsza z googli) wszystkie są zamienne, łącznie z tymi co Ci podałem (...076 i 437, 845, 028 itp):
    https://allegro.pl/oferta/map-sensor...437-6780388310

    a jeśli tak jest to ja kupowałem nówkę (tego ...076) za 80zł tu:
    https://autoczescizielonki.pl/partsc...6076~2BOS.aspx

    pdf-a do 313 na szybko nie wygooglowałem.

    jeśli masz takiego 845 w ręku już to na 99% możesz wsadzić go, jak nie i chcesz kupić, to może lepiej tego co Ci podlinkowałem?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    Samochód z salonu, więc spoko, że taki tam wsadzili...
    w ASO twój samochód mógł być na jakąkolwiek robotę, a w tym czasie ktoś inny miał problem z autem i mu np na chwilę przełożyli sensor. wiem że jak moja tygodniowa Giulia była z problemem z rozkładaniem się lusterek to też z jakiejś innej stojącej w serwisie wsadzili panel sterowania - powiedzieli mi to po drugiej nieskutecznej naprawie i dopiero wtedy zaczęli drążyć temat z Włochami. jak skarżyłem się na opadającą klapę bagażnika, to też zaraz był amortyzator z innej wsadzony. na forum też już keidyś o tym czytałem. a że potem zapomnieli przełożyć z powrotem, też nic dziwnego (choć tak nie powinno być) - moją Giulię raz mi oddali ze zdemontowanym panelem nawiewów na tylną kanapę (leżał sobie pod fotelem pasażera), a ostanio z niedziałającym nadmuchem (znalazłem że sprawdzając bezpieczniki wsadzili go w niewłaściwe miejsce do F07 zamiast F05) i niezałożonym boczkiem oparcia tylnej kanapy. tak więc nawet po ASO i nawet jak jedziesz w niewinnej sprawie, może się okazać że w ASO porobią parę swapów i coś jeszcze sknocą przy okazji - ja im totalnie nie ufam - dzisiaj byłem na poprawkach to nad gościem przez 1.5h stałem i wszystko kontrolowałem.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-12-2018 o 01:35
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #638
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    hihi - śmieszne to nie jest! 2 dni temu się zorientowałem się iż mam przelany ponad max olej o ok 5-6 mm - Dramat! ASO już nawet nie wie ile oleju ma mieć silnik!
    strach pomyśleć jak ma wyglądać serwisowanie Giulii Q - p rzy takim poziomie usług zakup takiego auta to strzał kolano.

  9. #639
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    Taki klej stosuje się na połączenia trwałe, a nie rozłączne.
    No chyba, że masz zamiar jeździć z tym filtrem do końca życia jego lub silnika.

    Jeśli już zakładamy ten sam filtr po czyszczeniu, to na silikonie, a nie kleju.
    Loctite tak przecież działa
    Bzdury opowiadasz, nie wprowadzaj w błąd Ten model to klej o średniej sile wiązania i używany do połączeń rozłącznych. Zresztą robiłem wcześniej eksperymenty zanim go użyłem w silniku- przecież bym tego nie wkręcil na kleju który trzyma na amen -to chyba logiczne . Wystarczyło poczytać jego charakterystykę: " Uniwersalny Klej Anaerobowy 6620 jest stosowany do zabezpieczania śrub i nakrętek, które będą odkręcane podczas prac serwisowych lub konserwacyjnych.Typowe zastosowanie obejmuje:

    -zabezpieczanie serwisowych elementów złącznych w maszynach
    - do zabezpieczania śrub w głowicach siników"
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 07-12-2018 o 11:32

  10. #640
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Ale spokojnie, nikogo nie wprowadzam błąd, sugeruję tylko, że do nietrwałych połączeń będzie lepszy silikon, np szary- do 400stC. Pracowałem i z loctite i z silikonem, sam nie odważyłbym się stosować kleju do filtra MA, choćby ze względu na trudny dostęp.
    Ponadto jeśli już wyciągam filtr, to wymieniam na nowy, choć zachowałem poprzedni (po 30kkm) i wygląda na to, że będzie można go użyć ponownie

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory