Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Wasze opinie

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Jeszcze nie Alfa
    Postów
    6

    Domyślnie Wasze opinie

    Na wstępie się przywitam i przejdę do meritum. Zastanawiałem się nad zakupem autka dla żony, myślałem o kilku markach do czasu, aż przypadkiem nie natknąłem się na nią...Giuliette. Teraz wiem, że chcę właśnie ją, ale napiszcie mi proszę jak wygląda sprawa awaryjności tego pięknego auta z silnikiem 170km. Powiem szczerze, że moje obawy budzi mała pojemność silnika a jednocześnie jego duża moc, możecie się pochwalić jakie przygody mieliście z tym silnikiem i autem generalnie?Żeby było jasne, nie przerażają mnie jakieś drobne, tanie naprawy ale nie chciałbym kupić skarbonki bez dna. Autko niewątpliwie piękne, zastanawiam się nad rocznikiem 2011, silnik jak wspomniałem 170km, co możecie mi powiedzieć o trwałości i awaryjności tego autka?Pozdrawiam i dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giullietta 2,0 JTDM 170KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Miałem ten sam dylemat co ty, w końcu zdecydowałem się na diesla 2,0 JTDM 170KM z 2012 roku z przebiegiem 105 tys. km. Poprzedni właściciel nie miał żadnych przygód z autem, latał głównie na trasach, w książce serwisowej tylko przeglądy i zmiany oleju plus przegląd po 105 tys. wymiana klocków, tarcz i rozrządu. DPF zero problemów, silnik zero problemów, nawet zawieszenie jeszcze nie było robione po takim przebiegu i faktycznie nie ma potrzeby, bo nic nie stuka i puka.
    Ja też przed zakupem mocno czytałem to forum, poczytaj sobie wątek - ciekawa lektura.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    no cóż, najlepiej znaleźć żonę z autem żeby potem nie trzeba było aut kupować, komunikacją miejską ją nauczyć sie poruszać, etc.....
    ale skoro tego już nie da sie chwilowo przynajmniej naprawić to giulietta będzie dobra, być może 120 hp wystarczy wtedy zamiast używanego 2011 możliwe że dostaniesz nowe z 2013, problemów nie ma albo jakieś duperele sie trafiają, średnio wygodne auto w środku z kiepską pozycją za kierownicą ale kobieta tego nie zauważy, nieco mało miejsca z tyłu ale kobieta zazwyczaj jeździ z kierownicą pod brodą więc i fotel mocno do przodu wyciągnięty,...
    ogólnie cacy, nie wahaj sie .....

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Jeszcze nie Alfa
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dla mnie najbardziej zastanawiające jest to, iż można kupić 3 letnie auto za 50% pierwotnej wartości. Auto które świetnie wygląda i ma mocny silnik. Nie jestem pasjonatem marki, dlatego też ważne jest dla mnie aby samochodzik był bezawaryjny. Dosyć sporo ofert jest na rynku, jest w czym wybierać co tez mnie zastanawiaale może jestem za bardzo ostrożny, może Giulietta jest swoistą niszą i czeka na mnieZa 50 000 można mieć już autko z polskiego salonu ze 170 konnym motorem, dobrze utrzymane. W tej cenie jest nowy Swift (wiem że ciężko je porównywać, ale akurat tym autem sporo jeździłem i jest niezniszczalne), dlatego też mam dylemat. Dzięki za pomoc koledzy.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Ja mam 170km Multiair, lipiec 2011, przejechane grubo ponad 70tyś. km i ZERO problemów.

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar tomnet
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Śląsk/Tychy
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive Sport Nero Black
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał polibud Zobacz post
    Dla mnie najbardziej zastanawiające jest to, iż można kupić 3 letnie auto za 50% pierwotnej wartości. Auto które świetnie wygląda i ma mocny silnik. Nie jestem pasjonatem marki, dlatego też ważne jest dla mnie aby samochodzik był bezawaryjny. Dosyć sporo ofert jest na rynku, jest w czym wybierać co tez mnie zastanawiaale może jestem za bardzo ostrożny, może Giulietta jest swoistą niszą i czeka na mnieZa 50 000 można mieć już autko z polskiego salonu ze 170 konnym motorem, dobrze utrzymane. W tej cenie jest nowy Swift (wiem że ciężko je porównywać, ale akurat tym autem sporo jeździłem i jest niezniszczalne), dlatego też mam dylemat. Dzięki za pomoc koledzy.
    Opowieści po prostu robią swoje i dlatego takie ceny. Ja w tym miesiącu się skusiłem i jestem pozytywnie zaskoczony! Warto jednak dość dokładnie sprawdzać samochody, wiem że te dobre zbyt długo nie "wiszą" w ogłoszeniach, sprzedają się ekspresowo. Raczej omijałbym sprowadzane, zwłaszcza że ceny na zachodzie tych samochodów są wyższe niż u nas.

    PS. też użytkuję swift'a

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Jeszcze nie Alfa
    Postów
    6

    Domyślnie

    a ja też mieszkam w Tychach dużo u nas tych Julii jeździ swoją drogąa swiftem zrobiłem prawie 200 000km po budowach,gdzie obchodziłem się z nim różnie i nie chce się zepsućWracając do meritum-na starcie wykluczam auta z imporu-mam o nich swoje zdanie i go nie zmienię. Choruję na białą perełkę,wydaje mi się że 120km wystarczy, ale te 170 tak kusi...tomnet, jeśli być miał porównywać Julię i Swifta, to jak to wygląda?(silnik,komfort jazdy itp)będę miał jakieś odniesienie.Dzięki

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar tomnet
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Śląsk/Tychy
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive Sport Nero Black
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał polibud Zobacz post
    a ja też mieszkam w Tychach dużo u nas tych Julii jeździ swoją drogąa swiftem zrobiłem prawie 200 000km po budowach,gdzie obchodziłem się z nim różnie i nie chce się zepsućWracając do meritum-na starcie wykluczam auta z imporu-mam o nich swoje zdanie i go nie zmienię. Choruję na białą perełkę,wydaje mi się że 120km wystarczy, ale te 170 tak kusi...tomnet, jeśli być miał porównywać Julię i Swifta, to jak to wygląda?(silnik,komfort jazdy itp)będę miał jakieś odniesienie.Dzięki
    Nie wiem którego swifta użytkowałeś, ja z 2005r., w sumie to nie ma porównania ponieważ to innej klasy samochody. Swift jest mniej wygodny, słabo wyciszony itd. itp.. Plusem w swifcie było to, że wszystko można było samemu zrobić Poza tym bez porównania.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 MA, Opel Insignia 2.0D
    Postów
    30

    Domyślnie

    Zawsze można wziąć pod uwagę nówkę bez przebiegu, np. 2013 1.4 120KM wersja Veloce, biała i bardzo ładne felgi 17 cali, zarejestrowaną w 06-2013 (Fiat Auto Poland) za 62 tys. (gwarancja do 06-2015). Przynajmniej auto w 100% nowe i z gwarancją producenta, choć tylko już niemal 12 miesięczną.
    Ja mam wersję 1.4 MA 170KM i jestem zadowolony, ale moja opinia jest kompletnie nie miarodajna jako że auto ma narazie 3tys. km przebiegu.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Jeszcze nie Alfa
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafxxww Zobacz post
    Zawsze można wziąć pod uwagę nówkę bez przebiegu, np. 2013 1.4 120KM wersja Veloce, biała i bardzo ładne felgi 17 cali, zarejestrowaną w 06-2013 (Fiat Auto Poland) za 62 tys. (gwarancja do 06-2015). Przynajmniej auto w 100% nowe i z gwarancją producenta, choć tylko już niemal 12 miesięczną.
    Ja mam wersję 1.4 MA 170KM i jestem zadowolony, ale moja opinia jest kompletnie nie miarodajna jako że auto ma narazie 3tys. km przebiegu.
    To też jest jakiś pomysł, ale ja zmieniam auta 1 na 10lat więc strasznie kusi mnie ten mocniejszy motor, bo pewnie ma zupełne inne osiągi niż 120 konny. Co prawda żona posiada teraz demona o mocy 60Km, ale sami wiecie jak to jest,niby 120 to dwukrotnie więcej, ale ja nie zmieniam za często samochodów, więc jeśli kupię 120 koni, to mocniejsze auto będę miał pewnie w 2025r

Podobne wątki

  1. Wasze opinie o silniku 2.0 TS?
    Utworzone przez konradward w dziale 166
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 13:23
  2. Alfa 166 2.4 wasze opinie
    Utworzone przez Mariano898 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 19:08
  3. 156 wasze opinie
    Utworzone przez alfaromeo93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 12:51
  4. [164] Wasze opinie
    Utworzone przez raf w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 12:15
  5. Zawieszenie 156 lub 147 - wasze opinie
    Utworzone przez Bianco w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory