Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1241
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    W QV jeśli chodzi o poważne wydatki to turbo i/lub sprzęgło/dwumasa. Turbo dużo, dużo droższe niż w 1.4, więc jeśli niedługo po zakupie zdechnie, to znacząco podniesie to całkowity koszt zakupu. A do tego, turbo w 1.75TBi ludzie czasem wymieniali na gwarancji (częściej niż w 1.4), z czego można wnosić, że one tam nie mają wyjątkowo lekkiego życia.

  2. #1242
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Myślę, że z 55kPLN można startować do QV. Na pewno wrażenia z jazdy dużo przyjemniejsze. Jednak spalanie oraz eksploatacja (chociażby znacząca różnica w cenie turbiny) na pewno droższe w QV.
    wyższe spalanie bo lepsze osiągi ale jak jeździsz odpowiednie np. do 170 KM to spalanie moim zdaniem takie same....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jarpen89 Zobacz post
    Dzięki wielkie za odpowiedzi !
    Z jednej strony - świetna wiadomość, że w tym budżecie można się przymierzyć do QV.
    Z drugiej wiadomo, że ta kwota to nawet nie połowa zakupu nowej sztuki - będę się musiał wykazać cierpliwością i szukać dobrego ezgemplarza.



    Mógłbyś napisać coś więcej na co zwrócić uwagę w przypadku QV jeżeli chodzi o poważne wydatki ?
    bardzo proszę - chociaż mnie nie pytałeś _
    http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/79000

    robiony np rozrząd, sprzęgło, dwumas,
    Władcy Północy

  3. #1243
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Ja bez względu na auto sprawdzam zawsze to samo- silnik zawieszenie - układ napędowy, nadwozie, układ hamulcowy - opony.
    Silnik wiadomo pod kątem wycieków i poprawnego działania, układ napędowy podczas jazdy wysoki bieg niskie obroty sandał w podłogę i już wiesz czy dwumasem trzęsie i czy sprzęgło nie łapie uślizgu.
    Odnośnie Giulietty to w tym temacie wrzucałem opis tego co warto sprawdzić w tym aucie podczas kupna- jest tego trochę.
    QV które ja oglądałem były zwyczajnie zaniedbane, wycieki z silnika, brudne - punktowa korozja na klapie bagażnika na haku maski,na drzwiach - zjechane opony, hamulce i wysokie średnie spalanie z kompa wskazujące na dynamiczną jazdę poprzedniego właściciela.
    Takie auto z miejsca wymagało dużego przeglądu i wymiany hebli,rozrządu,opon, napraw lakierniczych -a to kosztuje.
    2 słowa - oczywiście ze kosztuje ale taki jest urok kupowania używanego samochodu- już nie pierwszy raz ludzie szukają QV ki za 45 tys z wymienionym rozrządem dwumasem turbo hamulcami oponami etc- że tak powiem to chuba raczej w salonie- używka zawsze ma jakieś ryzyko wiec nie ma się co czarować nikt sw mikołajem nie jest a jeśli takie autko doinwestowane jest to ono nie kosztuje 45 tys tylko np 60 i im szybciej ktoś to pojmie tym niej będziemy czytać wątków o ulepach i wtopach.

  4. #1244
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    2 słowa - oczywiście ze kosztuje ale taki jest urok kupowania używanego samochodu- już nie pierwszy raz ludzie szukają QV ki za 45 tys z wymienionym rozrządem dwumasem turbo hamulcami oponami etc- że tak powiem to chuba raczej w salonie- używka zawsze ma jakieś ryzyko wiec nie ma się co czarować nikt sw mikołajem nie jest a jeśli takie autko doinwestowane jest to ono nie kosztuje 45 tys tylko np 60 i im szybciej ktoś to pojmie tym niej będziemy czytać wątków o ulepach i wtopach.
    Ulepy się zdarzają za każde pieniądze A uto trzeba sprawdzić ile by nie kosztowało, potencjalne usterki to argument przy negocjacji ceny auta.
    Dwa lata temu szukałem auta dla siebie i Qv w cenie 14-16keuro były w stanie takim, że w najbliższym roku trzeba by dołożyć do nich 2- 2.5keuro, żeby się nadawały do jazdy, bo wszystko w takim stanie, że starczyło by na rok- półtora w zależności od tego ile kto jeździ.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic54175_2.gif

    Było Mk4 1.9 TDI ALH 90PS 230Nm- upgrade 0.216 + soft = 151PS 309Nm

    Ducati Monster 696

  5. #1245
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michalczewski84
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam,
    tak jak już zapowiedziałem w wątku powitalnym jestem w trakcie poszukiwania wymarzonej Julki i będę bardzo wdzięczny za Waszą pomoc i ewentualne rady oraz podpowiedzi.
    Na wstępie chciałem zaznaczyć, że forum śledzę już od wielu lat i przed napisaniem tego posta starałem się rzetelnie przejrzeć wszystkie istniejące już wątki.

    Model, który mnie interesuje to:
    Giulietta 1,4TB MA 170KM TCT (obowiązkowo automat ponieważ jestem po ciężkim urazie nogi, który na długo uniemożliwi mi korzystanie z manuala)

    Mam upatrzony egzemplarz, który spełnia moje kryteria - w chwili obecnej ma przejechane ok. 100000 Km i następującą historię z ASO:
    30323 km - 0010K300 - przegląd przy 30000 km wersje ekolog.
    30323 km - 2110D631 - pier. uszcz. mech. róż. mech. skrz. bieg.
    30323 km - 1084C101 - wym. ciepła. chłodzenia oleju siln.
    53471 km - 5550A101 - el. ster. świateł. zew. na przeł.
    60984 km - 0010K600 - przegląd przy 60000 km wersje ekolog.
    73961 km - not coded - naprawa pozagwarancyjna
    82121 km - 0010K900 - przegląd przy 90000 km wersje ekolog.
    84134 km - not coded - naprawa pozagwarancyjna
    92366 km - not coded - naprawa pozagwarancyjna

    Lakier po całości ma ok. 130 mikronów, więc raczej nie ma śladów napraw blacharsko-lakierniczych.

    Jeżeli możecie mi pomóc to proszę o następujące informacje:
    1) awarie wykryte i usunięte przy pierwszym przeglądzie gwarancyjnym - na ile to poważne usterki i czy słyszeliście o tej przypadłości w innych egzemplarzach (mechanizm różnicowy, wymiennik ciepła).
    2) czy ktoś z Was przejechał już ponad 100000 km ze skrzynią TCT i czy nie ma z nią przy takich przebiegach żadnych problemów?
    3) jak wyżej tylko odnośnie jednostki napędowej 1,4TB MA przy większych przebiegach.
    4) co mogą oznaczać naprawy pozagwarancyjne nie zakodowane w systemie serwisowym i czy jest jakaś szansa dowiedzieć się co było wtedy robione jeżeli na wydruku z systemu nie ma żadnych dodatkowych informacji? (nie mam możliwości skontaktowania się bezpośrednio z użytkownikiem z tego okresu)
    5) Czy macie dla mnie jeszcze jakieś dodatkowe rady?

    Pozdrawiam,
    Piotrek

  6. #1246
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Najważniejsza rzecz to moduł MultiAir - czy był już wymieniany czy jeszcze nie. To awaryjna rzecz i droga (wymiana 4k).
    Reszta to pikuś.

  7. #1247
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    poszukiwany:)
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cysio możesz odpowiedzieć mi na pytanie na czym opierasz twierdzenie ,że Giulietta jest daleko z tyłu za Focusem z silnikiem 1,6 Ecoboost 150 KM?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Najważniejsza rzecz to moduł MultiAir - czy był już wymieniany czy jeszcze nie. To awaryjna rzecz i droga (wymiana 4k).
    Reszta to pikuś.
    Przepraszam za pytanie laika ..ale czy Giuliettach produkowanych w latach 2014-2015 także występowały awarie modułu MultiAir?Pozdrawiam janusz

  8. #1248
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszC Zobacz post

    Przepraszam za pytanie laika ..ale czy Giuliettach produkowanych w latach 2014-2015 także występowały awarie modułu MultiAir?Pozdrawiam janusz
    Nie odpowiada to wprost na Twoje pytanie, ale w mojej z roku 2013 już tą awarię "odbyłem". Na szczęście naprawa poszła w ramach przedłużonej gwarancji.
    Sam jestem ciekaw, czy w następnym rocznikach była jakaś poprawka tego modułu.

  9. #1249
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Moja rocznik 2015 42k zrobione bez problemu z MA.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  10. #1250
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Moja rocznik 2015 42k zrobione bez problemu z MA.
    No tak, ja też robiłem ponad 60k bez problemu. Aż tu nagle jadąc sobie 1000 km od Polski..

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory