Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1271
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Weź tylko pod uwagę, że odliczając od ceny zarobek handlarza+koszty sprowadzenia, wychodzi, że dali za nią jakieś 7 - 7,5 kEUR. Jak za taki wypas i stosunkowo niski przebieg wydaje się bardzo mało.
    No cóż auto przygotowane do sprzedaży, zrobione na lalę (wnętrze aż się świeci), trzeba by podjechać i zobaczyć, czy zawieszenie nie stuka/puka i czy nie słychać aby MA klekotał.

  2. #1272
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Ładny opis ładne zdjęcia i..nic więcej. Handlarzyna zajumał fele z letnimi gumami do tego coś grzebane było przy prawym tylnym nadkolu- looknij na bagażnik sterczy osłona amorka, maska coś krzywo leży, jakiś dziwny płyn w układzie chłodzenia - żadnych xenonów nie ma a tym bardziej halogenów z doświetlaniem zakrętów jak i pakietu Turismo czy wejścia AUX- niezły Andersen.
    Teraz policz - 34900 z opłatami załóżmy kupisz za 33000 minus jakieś 2000 opłaty i sprowadzenie minus jakieś 4-5 tys zarobku handlarza- no to teraz wejdź na mobile. de i znajdź bezwypadkową giuliettę za 24-25 tys pln.

  3. #1273
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Plastik na kierownicy po lewej stronie wytarty do białego...50 tys. można spokojnie dorzucić do przebiegu.

  4. #1274
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze przyjrzał się prawej stronie z przodu - nie wiem czy to kwestia perspektywy na zdjęciu, ale maska w moim odczuciu jest kiepsko spasowana i jakby odstaje.

  5. #1275
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 1,4 MA 170km
    Postów
    86

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Dziękuję za wszystkie uwagi. Wielu z Was ma wprawne oko. Faktycznie auto ma kilka defektów, ale kiedy wsiadłem przejechałem się to ..... je kupiłem. :-).
    Jazda tym autem daje sporo frajdy. Faktycznie maska była nieco krzywa, ale to za sprawą nierówno wkręconych gumowych poduszek. Jest kilka przytarć parkingowych, ale nic poważnego. Diagnosta nie stwierdził, żadnych uderzeń w konstrukcji auta. Nie ma rdzy ani większych wycieków w podwoziu. Tył amortyzatory na 30%, ale podobno w tego typu autach to jest OK. Niestety nie ma książki serwisowej zatem nie wiem czy był serwisowany moduł MA. Póki co dostałem gwarancję na 12 m-cy. Auto sprawdzałem w bazach i przebieg jest wiarygodny.
    Tym niemniej korzystając z okazji miałbym jeszcze prośbę o radę w kilku kwestiach:
    1. Wymiana rozrządu - nie chcę ryzykować. Gdzie to zrobić w ASO czy innym dobrym warsztacie w okolicach Zgierza / Łodzi. Kogo polecicie? Jaki olej stosujecie/polecacie?
    2. Nie podoba mi się ta nawigacja Tom Toma. Czy ktoś próbował z wymianą np. na taki chiński zamiennik: ALR-8001GD nie mogę jeszcze podać linka gdzie to kupić.
    3. W Aucie brakuje drugiego kluczyka. Czy i gdzie można go dorobić poza ASO?
    4. O czym powinienem pamiętać w przeglądzie przy 115 tys. ?
    Z góry dziękuję za pomoc, a piwo będzie na pierwszym zlocie... ;-)

  6. #1276
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    30% to dziwnie mało, moja stara giulietta miała około 70% po 100k.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  7. #1277
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Gratulacje zakupy i bezawaryjnej jazdy ! Co do Twoich pytań, widzę że pytasz o dorabianie kluczy w Częstochowie - jeśli już chciałbyś się wybrać z kluczem, możesz zaplanować też serwis kompleksowy u chłopaków z Flar-Ital. Jak dobrze wszystko zorganizujesz to załatwisz w trakcie jednego dnia. Jeśli chcesz robić gdzieś bliżej domu, to sprawdź na regionalnym jakiś polecany warsztat który się zna na Alfach, o ASO też bywają różne opinie

    A co do oleju do MA, polecam wątki o silnikach z tym właśnie modułem - wyczytasz tam że Selenia, lub inne zamienniki, ale decyzje o tym czym zalejesz podjąć będziesz musiał sam - opinii jest mnóstwo. Jeśli chodzi o przegląd to ja bym nie szukał nic szczególnego, ale na pewno warto zwrócić uwagę na stan klocków, tarcz, ja przy swojej Julce wymieniałem też świece zapłonowe. Polecałbym podjechać do zaufanego diagnosty z amortyzatorami - te 30% faktycznie troszkę dziwne, warto to potwierdzić.

  8. #1278
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    co do amroków - wystarczy zmiana ciśnienia i już jest co innego ale 30% to poziom amorków nadających do śmieci

  9. #1279
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 1,4 MA 170km
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dziękuje raz jeszcze i przepraszam za te szczegółowe pytania w tym wątku.... Przenoszę się już z nimi do właściwych działów...

  10. #1280
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    CORSA D, 70KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witajcie, planuję zakup Julki 120KM. O silniku i eksploatacji już sporo poczytałem, ale powiedzcie mi jaka jest rozsądna cena za tego typu egzemplarz? Rok koło 2010-11, przebieg w granicach 100k. Znalazłem dwa autka: otomoto
    oferta/alfa-romeo-giulietta-ledy-d-n-a-start-stop-ID6yGABL.html#xtor=SEC-8

    oferta/alfa-romeo-giulietta-nowka-1-4-turbo-120km-system-dna-klima-alu-led-skora-zadbana-ID6yLDUJ.html

    Co powiecie o nich na pierwszy rzut oka? Myślicie, że warto się przejechać do którejś z nich? Do obu mam 2h jazdy.
    Pzdr!

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory