Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1321
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sig Zobacz post
    ktoś był oglądać tego ulepa ?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-ledy-panorama-dach-100-bezwypadek-serwis-gwarancja-ID6ymRTD.html

    tak mi się wydaję że ulep bo stoi już od początku roku i cena leci w dół co miesiąc prawie,wydaje mi się że było kiedyś coś koło 36k a tu już niecałe 30k jest, ciekawe co tam było mataczone w niej , ktokolwiek ?
    Kręciłem sie koło niej trochę jak jeszcze stała za 35k... i szczerze mówiąc nie znalazłem w niej nic do czego mógłbym się przyczepić. Książka serwisowa wyglądała na oryginalną, przebieg potwierdzony na stronie duńskiego wydziału komunikacji, blacharsko nie znalazłem żadnych śladów naprawy/ lakierowania, korozji brak, silnikowo bez zastrzeżeń. Odbyłem jazdę próbną - 170 koni hula jak trzeba , system DNA działa, nic nie wzbudziło moich podejrzeń. Nie kupiłem jej wtedy ponieważ sprzedający nie odrobił lekcji z obsługi klienta - brak kultury, zerowa możliwość negocjacji + zasłanianie się "super" gwarancją VGS, w którą po prostu nie wierzę. Pewnie gdyby wtedy była szansa na jakąś negocjacje i po sprawdzeniu w ASO nic poważnego by nie wyszło to prawdopodobnie od kilku miesięcy bym nią jeździł. W międzyczasie kupiłem jednak 159. Powinienem mieć jeszcze gdzieś jej VIN i numery duńskie gdyby ktoś potrzebował.

    Patrząc na aktualną cenę zakładam, że albo coś w niej padło w międzyczasie, albo stracili cierpliwość i pozbywają się jej po kosztach.
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 05-07-2017 o 12:04

  2. #1322
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekS Zobacz post
    Wiadomo , co nowe to nowe, przy czym tak wyposażona nowa Julka to wydatek ok 120 tysi. Ostateczna decyzja i tak należy do kupujacego
    Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że 40 tys przebiegu dla Julki to nic auto dotarte
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    sam przebieg to nie wszystko ale wiek atu leci 3-ci rok wiec cena delikatnie mówiąc z kosmosu. Za wypas przy odsprzedaży nie dostaniesz nic a te "bajery" jakie w niej są można wrzucić samemu- Ja mam Progression 120 TB-dołożyłem sam kierę i mieszki zmiany biegów iręcznego z QV nakładki QV progi QV Brembo 330 ori 18 turbiny, nakładki na lusterka halogeny tempomat klimatyzowany schowek lusterko fotochrom etc i nie do odróżnienia za dużo mniejszą kasę wiec nie wiem czy warto
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170702_204839.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	76.0 KB
ID:	231181Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170503_190513.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	98.7 KB
ID:	231182
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 05-07-2017 o 11:03

  3. #1323
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar WojtekS
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    AR Giulietta (Sportiva) 1.4 Multiair 2013, Audi a4 b6
    Postów
    16

    Domyślnie

    Oczywiście można samemu zrobić i ze stockowej wersji sportive, ale można też kupić taką z fabryki . Cena może i duża ale na mobile.de za podobną wersję, rocznik i przebieg średnio trzeba dać 21 500 euro czyli jakieś 92 tys zlotych, ale rynek samochodów używanych w Polsce jest "wyjatkowy" . Więc ta cena i tak nie wydaje się wygórowana.

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez WojtekS ; 05-07-2017 o 15:17

  4. #1324
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    sam przebieg to nie wszystko ale wiek atu leci 3-ci rok wiec cena delikatnie mówiąc z kosmosu. Za wypas przy odsprzedaży nie dostaniesz nic a te "bajery" jakie w niej są można wrzucić samemu- Ja mam Progression 120 TB-dołożyłem sam kierę i mieszki zmiany biegów iręcznego z QV nakładki QV progi QV Brembo 330 ori 18 turbiny, nakładki na lusterka halogeny tempomat klimatyzowany schowek lusterko fotochrom etc i nie do odróżnienia za dużo mniejszą kasę wiec nie wiem czy warto
    Niektórym też zależy na oryginalności, domowy tuner nie zrobi jak zrobiła fabryka, a dodatkowo przy szkodzie ubezpieczyciel nie wypłaci za modyfikacje. Domowy tuning też słabo wyglada przy odsprzedaży. Nigdy nie modyfikowanej auta po wyjeździe z fabryki i sprzedaż nigdy nie zajęła mi dłużej niż tydzień czasem 10 dni. Kumpel bawi się w doklejki i sprzedaje miesiącami.





    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  5. #1325
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar WojtekS
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    AR Giulietta (Sportiva) 1.4 Multiair 2013, Audi a4 b6
    Postów
    16

    Domyślnie

    To chciałem również napisać
    A kolejna rzeczą jest fakt , że gdyby takie nie wyjezdzaly z fabryki i nie były by później sprzedawane na części po jakimś dzwonie, to nie kupiło by się takich części np. Na allegro.
    Kupienie tych wszystkich dodatków w Aso to raczej spory wydatek

    I przypomina się jeszcze taki żarcik o bmw z serii M: Po świecie jeździ więcej emek niż wyjechało z fabryki
    Ostatnio edytowane przez WojtekS ; 05-07-2017 o 16:05

  6. #1326
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    poszukiwany:)
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dareek Bardzo dziękuję za rozszyfrowanie VIN .Julka generalnie wygląda fajnie ..stąd się nią zainteresowałem...Wyposażenie też ma dość bogate. Ale kupno nowego to też jest jakieś rozwiązanie.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=WojtekS;1994363]Wiadomo , co nowe to nowe, przy czym tak wyposażona nowa Julka to wydatek ok 120 tysi. Ostateczna decyzja i tak należy do kupujacego
    Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że 40 tys przebiegu dla Julki to nic auto dotarte

    Właśnie to wyposażenie zwróciło moją uwagę ...Mam też nadzieje ,ze cena nie jest ostateczna jak zawsze w takich przypadkach.

  7. #1327
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Weź pod uwagę że coś z blacharka sie działo bo nie ma opcji "bezwypadkowy" już raz jak szukałem auta z Carserwisu to potem sie okazało że lekka obcierka to było malowanie całego auta bez dachu.
    Należy zejść na ziemie - rynek używek nie zwraca uwago na wypas praktycznie wcale -to problem pierwszego właściciela. U nas liczy się silnik rocznik i przebieg ewentualnie czy sprowadzany czy krajowy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał WojtekS Zobacz post
    To chciałem również napisać
    A kolejna rzeczą jest fakt , że gdyby takie nie wyjezdzaly z fabryki i nie były by później sprzedawane na części po jakimś dzwonie, to nie kupiło by się takich części np. Na allegro.
    Kupienie tych wszystkich dodatków w Aso to raczej spory wydatek

    I przypomina się jeszcze taki żarcik o bmw z serii M: Po świecie jeździ więcej emek niż wyjechało z fabryki
    Coś cie gryzie więc odpowiem -rozróżnij założenie oryginalnych kilku elementów od wiejskiego tuningu w postaci ryczących wydechów gwintów nieoryginalnych felg. Wbrew pozorom ale da sie kupić wiele nowych rzeczy- kiera była nowa wydech też fele, także progi w ori podkładzie podobnie jak hebel 330 i co nie da się? da się !!.
    Każde moje autko coś dostawał oryginalnych dodatków i nigdy nie było kłopotów ze zbyciem wiec nie generalizuj proszę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał WojtekS Zobacz post
    Oczywiście można samemu zrobić i ze stockowej wersji sportive, ale można też kupić taką z fabryki . Cena może i duża ale na mobile.de za podobną wersję, rocznik i przebieg średnio trzeba dać 21 500 euro czyli jakieś 92 tys zlotych, ale rynek samochodów używanych w Polsce jest "wyjatkowy" . Więc ta cena i tak nie wydaje się wygórowana.

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Odróżnij rynek niemiecki od polskiego - u nas same igiełki i perełki od Niemca są- dobre auto musi kosztować i tyle ale u nas nie ma znaczenia wyposażenia
    Ja za swoją 3- miesięczną demówkę z nalotem 5 tkm dałem 56 tys pln więc wybacz ale żeby mieć parę dupereli które konszują i tak znacznie mniej i wybulić ponad 100 tys to trzeba mieć naprawdę spore zwarcie pod kopułą no ale kto bogatemu zabroni.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Niektórym też zależy na oryginalności, domowy tuner nie zrobi jak zrobiła fabryka, a dodatkowo przy szkodzie ubezpieczyciel nie wypłaci za modyfikacje. Domowy tuning też słabo wyglada przy odsprzedaży. Nigdy nie modyfikowanej auta po wyjeździe z fabryki i sprzedaż nigdy nie zajęła mi dłużej niż tydzień czasem 10 dni. Kumpel bawi się w doklejki i sprzedaje miesiącami.






    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk
    odróżnij domowy tuning zwany wiejskim od oryginalnych no chyba, że wersje QV line, Sprint, Veloce czy sportiva to wiejski tuning.
    I prosże nie twórz mitów na temat ubezpieczen bo wcale tak nie jest- owszem podkładasz chińskich świecidełek z alliexpres to na to nie licz ale oryginalne cześci?
    Nigdy z tym problemu nie było.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 05-07-2017 o 20:18

  8. #1328
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Tak, ale nie porównuj Sportivy 170KM do Progression 120 KM. Mówię o wyglądzie, wyposażeniu i cenie odsprzedaży (i szybkości sprzedaży - sam sprzedawałem). Dołożyć można oczywiście wszystko, ale nie każdy chce się bawić w dostawianie tempomatu czy innych listew. Ja wiem, ze na forum panuje opinia, że 1.4 TB jest ekstra i zwija asfalt, a 1.4 MA pali i pada moduł, ale jeździłem obiema, a jedną posiadałem 2 lata i w życiu bym nie wziął 120 KM.
    Ostatnio edytowane przez Wichura87 ; 05-07-2017 o 20:23

  9. #1329
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Raider
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR Giulia Veloce Blu Misano, AR Spider 3.0 V6, AR 147 Q2
    Postów
    380

    Domyślnie

    Co myślicie o tym egzemplarzu https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yTtWx.html Czarne lusterka? Stary grill?

  10. #1330
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    poszukiwany:)
    Postów
    21

    Domyślnie

    [QUOTE=Dareek;1994518]Weź pod uwagę że coś z blacharka sie działo bo nie ma opcji "bezwypadkowy" już raz jak szukałem auta z Carserwisu to potem sie okazało że lekka obcierka to było malowanie całego auta bez dachu.

    Tu mam właśnie problem.Panowie bardzo niechętnie opowiadają o samochodzie ...a po wyraźnym pytaniu o potencjalną wypadkową przeszłość jeden z nich powiedział ,ze chyba coś się działo bo był odkręcany zderzak..Podobno dostrzegł po wyglądzie śrub..Niczego więcej nie wiedział. Jedna ze stron odkodowujących VIN sygnalizuje istnienie wpisu o szkodzie .Nie wiem na ile to jest wiarygodne. Sprzedawcy mieli czegoś sie dowiedzieć i przesłac mi informacje mailem wraz z odczytanym z VIN u wyposażeniem ale po upływie 48 godzin niczego nie dostałem.Zadzwoniłem do kolejnego doradcy i ma się odezwać jutro.Z tego powodu mam mieszane uczucia.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory