Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1761
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar agentNGI
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    NOL / NGI
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM & Grande Punto 1.4 77 KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    absolutnie nie przystające na markę aspirującą do premium.
    Ta marka nigdy nie była i nie będzie premium.


    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Dla mnie Giulietta w wersji full bieda z podstawowym silnikiem 120 KM nie jest warta zakupu bo to trochę lepiej prowadzące się i wyglądające Bravo.
    Dopiero Giulietta w full wypasie, gdzie we wnętrzu czujesz się jak w prawdziwej Alfie oraz silnik Multiair, który w trybie D naprawdę daje mnóstwo frajdy z jazdy, (czego w TB nie doświadczyłem) ma według mnie sens.
    O to to! Uderzyłeś w samo sedno.

  2. #1762
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    Dla mnie Giulietta w wersji full bieda z podstawowym silnikiem 120 KM nie jest warta zakupu bo to trochę lepiej prowadzące się i wyglądające Bravo.
    Dopiero Giulietta w full wypasie, gdzie we wnętrzu czujesz się jak w prawdziwej Alfie oraz silnik Multiair, który w trybie D naprawdę daje mnóstwo frajdy z jazdy, (czego w TB nie doświadczyłem) ma według mnie sens.
    Ciekawe podejście, czyli TB podkręcone do powiedzmy 160 KM (jest na forum co najmniej jedna) nie będzie dawała frajdy z jazdy bo nie posiada MA? Co w takim razie z TBi?
    Czy wersje TB i MA różnią się wyglądem albo wnętrzem? Wersja 120 KM jest podobna do Bravo a wersje 150 i 170 nie są? Wyposażenie o ile wiem można dobrać to samo do każdego silnika.
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

  3. #1763
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał BoL Zobacz post
    Ciekawe podejście, czyli TB podkręcone do powiedzmy 160 KM (jest na forum co najmniej jedna) nie będzie dawała frajdy z jazdy bo nie posiada MA? Co w takim razie z TBi?
    Czy wersje TB i MA różnią się wyglądem albo wnętrzem? Wersja 120 KM jest podobna do Bravo a wersje 150 i 170 nie są? Wyposażenie o ile wiem można dobrać to samo do każdego silnika.
    Podejście potwierdzone ponad rocznym poszukiwaniem Julki. Na rynku zdecydowana większość wersji z silnikiem TB to wersje podstawowe. Co z tego że można dobrać wyposażenie jakie chcesz do każdego silnika.
    Jak chcesz mieć dużo lepsze wyposażenie czyli półskóry pakiety sport, komfort, szklany dach a przede wszystkim xenony nie mówiąć już o TCT to życzę Ci powodzenia w znalezieniu takiej konfiguracji z podstawowym silniiem.
    Zdecydowana większość tych aut, które są naprawdę bogato wyposażone to te z silinkiem MA Czego tu nie rozumiesz?

    Jeździłem Giuliettami z obydwoma motorami i moje odczucia są takie, że 170 KM MA daje dużo więcej frajdy z jazdy niż 120 KM. Mój kumpel który na codzień jeździ 120 KM jak się przejechał też to potwierdził. A że silninki są niemal inentyczne konstrukcyjnie nie ma tutaj żadnego znaczenia dla mnie.

    TBi nie jeździłem więc się nie wypowiadam, ale wyobrażam sobie, że odczucia z jazdy są jeszcze lepsze.

  4. #1764
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    Nie napisałem, że czegoś nie rozumiem, tylko że to ciekawe podejście. Szczególnie w części "prawdziwa" alfa to alfa z multiair w trybie D.
    Wygląd zewnętrzny nie zależy od wersji silnika tylko od wersji wyposażenia - o to tylko mi chodzi. To, że na rynku wtórnym słabsze wersje silnikowe są częściej gorzej wyposażone to inna sprawa - taką pewnie też trudniej sprzedać.

    Jeździłem Giuliettami z obydwoma motorami i moje odczucia są takie, że 170 KM MA daje dużo więcej frajdy z jazdy niż 120 KM.
    Tego nie podważam, napisałem tylko, że wersję 120 KM można niedużym nakładem wzmocnić do 160+ KM - multiair nie będzie, a frajda jak najbardziej. Uważam więc, że nie należy skreślać zwykłej TB, tylko dlatego, że jest słabsza od MA - ot co.
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

  5. #1765
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Idąc tym tropem można wzmocnić MA i dalej będzie dawać więcej frajdy z jazdy.
    Oczywiście, że nie można z góry skreślić 120ps, natomiast obu wersją brakuję i TB i Ma brakuję momentu obrotowego ... Przynajmniej 280 dało by możliwość sprawnego poruszania się tym autem.
    Aha podpisuje się po tym, że MA tylko w trybie D daję dobre odczucia z jazdy, jednak nie w całym zakresie obrotów.
    Wyraźnie brakuje ciągu przy odejściu, przynajmniej mi po przesiadce z TDI.

  6. #1766
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Grande Punto Macchina Italiana
    Postów
    12

    Domyślnie

    Chwilkę obserwowałem rynek i trzeba przyznać, że krajowe 5-letnie TB120 w ofercie używane od dealera znikają nawet w kwocie 50 tys. Z drugiej strony opisywane przez sailor_p i agentNGI ,,wypasione" wersje z Multiair np.: 2-3 letni Sprint MA150 z pakietem Sport idzie po 60 tys. Także w mojej ocenie rynek nie przekłada opisywanej ,,frajdy z jazdy" czy ,,wyposażenia segmentu premium" na wycenę pojazdu, a w zakupie jest przecież znacznie droższy.

    Wydaje mi się też, że samochody konfigurowane przez użytkowników to jednak mniejszość i w większości sprzedaż opiera się na tym co zamówił dealer i co ma na stocku z dobrą ceną. A u żadnego dealera nie zobaczycie TB120 z pakietem Veloce.

  7. #1767
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    naute- masz po prostu rację - co do reszty- pierwszy błąd logiczny- nigdy nie było TCT z TB120 a co do pozostałych gratów - nie ma co się podniecać bo naprawdę wiele rzeczy w Julce to przerost formy nad treścią - takim przykładem są skórzane fotele z którymi- szczególnie w używkach jest więcej kłopotu niż pożytku inny przykład- układ klimatyzacji w moim odczuciu klima manualna działa o wiele lepiej niż klimatronik- po prostu jest znacznie mniej wydajny do tego żyje własnym życiem szału można dostać.
    Ja 2,5 roku temu kupiłem wersję Bieda progression na stalówkach - nawet nawiewu na tył nie było nie mówiąc o tempomacie, czy halogenach w zderzaku- w 2 lata samochód wyglądem i wyposażeniem nie odbiegał od QV łącznie z brembo 330 podwójnym wydechem etc
    co do samego silnika - zapominacie o jednym - TB i MA ma zupełnie inną charakterystykę- TB ciągnie od ok 1600 obr MA prawie 1000 więcej- w normalnym użytkowaniu TB sprawia wrażenie dynamiczniejszego i dla większości jest wystarczający i nie ma potencjalnego problemu z MA.

  8. #1768
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Dareek - jaki Ty tu widzisz błąd logiczny? Przecież doskonale wiem, że nie było TCT z silnikiem TB. Dlatego też jak ktoś chce automat, a dla wielu osób to bardzo ważne, to nie kupi TB.
    Półskorzane fotele mam i po przebiegu ponad 100 kkm nie ma z nimi żadnego problemu więc nie wiem o czym piszesz, a przynajmniej cieszą oko. Podstawowe fotele w pierwszej genracji Julki wyglądają jak wyciągnięte z Dacii Logan albo Skody Fabii i wg zupełnie nie pasują do auta.
    Są różne podejścia do aut. Nie mówię tu tylko o Giulieccie. Są tacy co wolą kupić full biedę, a są też tacy, że full bieda w wielu modelach wygląda po prostu tandetnie. Polecam zobaczyć sobie jak wygląda np. wnętrze 308 w wersji full bieda lub reanault megane.

  9. #1769
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Dareek - jaki Ty tu widzisz błąd logiczny? Przecież doskonale wiem, że nie było TCT z silnikiem TB. Dlatego też jak ktoś chce automat, a dla wielu osób to bardzo ważne, to nie kupi TB.
    Półskorzane fotele mam i po przebiegu ponad 100 kkm nie ma z nimi żadnego problemu więc nie wiem o czym piszesz, a przynajmniej cieszą oko. Podstawowe fotele w pierwszej genracji Julki wyglądają jak wyciągnięte z Dacii Logan albo Skody Fabii i wg zupełnie nie pasują do auta.
    Są różne podejścia do aut. Nie mówię tu tylko o Giulieccie. Są tacy co wolą kupić full biedę, a są też tacy, że full bieda w wielu modelach wygląda po prostu tandetnie. Polecam zobaczyć sobie jak wygląda np. wnętrze 308 w wersji full bieda lub reanault megane.
    Mam Julkę z tct, MA170 z wszelkimi pakietami, bez szyberdachu, Bose, brązowa skóra i brązowy metalik...wygląda obłędnie oglądam się za nią za każdym razem ....być może dla wielu nie ma to znaczenia i Wolą wybrac podstawowe wyposażenie ale dla mnie ma ogromne. Różnica jest mocno zauważalna i gdybym kupował używaną - szukałabym Julki jak najlepiej wyposażonej. Biorę pod uwagę, że będzie drożej. Ktoś kto tego nie potrzebuje lub niedocenia nie kupi.

    Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

  10. #1770
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Julka
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arch_i Zobacz post
    Mam Julkę z tct, MA170 z wszelkimi pakietami, bez szyberdachu, Bose, brązowa skóra i brązowy metalik...wygląda obłędnie oglądam się za nią za każdym razem ....być może dla wielu nie ma to znaczenia i Wolą wybrac podstawowe wyposażenie ale dla mnie ma ogromne. Różnica jest mocno zauważalna i gdybym kupował używaną - szukałabym Julki jak najlepiej wyposażonej. Biorę pod uwagę, że będzie drożej. Ktoś kto tego nie potrzebuje lub niedocenia nie kupi.

    Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
    Odkąd był tu taki MECHAN i miał dylematy do mojej julko bo np osłonę termiczną pomalowałem, albo że koła prodrive 19" miały dużo ciężarków, to czytam co wy tu piszecie i każdy chce kupić auto w stanie idealnym za jak najmniejsze pieniądze. Nową QV z salonu można kupić za 110k i nie wiem czego wy się spodziewacie w wykończeniu, nie ma opcji aby skóra się gdzieś np. nie gniotła i nie było po niej widać śladów użytkowania, bo na czymś muszą zaoszczędzić, polowa osób zwraca tu uwagi na pierdoły a nie zwraca uwagi na 3 rzeczy chyba najważniejsze rzeczy, bo to się w julce najbardziej sypie:
    1) metaliczny stuk na dynamic przy dawaniu bardzo szybko gazu i puszczaniu (tyczy się to wszystkich julek od 120KM z turbem)
    2) czy biegi wchodzą jak powinny
    3) czy poduszka kierowcy była wystrzelona, jak była wystrzelona to w 99% przypadkach jest nakuwana kierownica od dołu bo nie ma innej opcji aby wyjąc poduchę....
    4) auto bez dzwonu ma typowe znaczenia na śrubach, jak ktoś miał okazje widzieć julke z salonu to łatwo porównać, spinki, śruby i inne pierdoły

    moim zdaniem to są najważniejsze rzeczy, nawet jak samochód był gdzieś malowany to pytanie dlaczego, bo to wcale nie oznacza że był rozwalony w miał...

    bardziej bym się bał we wszystkich przypadkach o dwumas i ewentualnie o skrzynie, jeżeli mówimy o manualu a nie o tct.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory