Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2151
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Z wycieraczkami niestety tak jest- w pozycji spoczynkowej nie da się odchylić. Jeśli odchylisz- zostawisz w pozycji max i zapomisz to po przekręceniu kluczyka masz po lakierze. Ja już kilka razy zapomniałem w zimie kiedy odchylałem na noc - lakier w momencie obdarty do gołej blachy. Trzeba pamiętać o tym zawsze i będzie ok

  2. #2152
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dla pewności sprawdziłem jeszcze dzisiaj zbieżność i geometrię. Okazało się, że jeden z mechaników też jeździ Alfą i usłyszałem bardzo dużo dobrych słów na temat mojego auta. Ogólnie bardzo przyjemna wizyta i Panowie stwierdzili że auto jest bardzo dobre i "prościutkie". Zrobili tylko drobne regulacje:



    Nie pozostaje nic tylko zamawiać większe felgi i cieszyć się jazdą. Swoją drogą Giulietta super się prowadzi. Jak jeździłem wcześniej E46 to wszyscy się zachwycali nad prowadzeniem tego samochodu, że tył napęd idealne rozłożenie masy itp, a prawda jest taka że w zakrętach Alfa to całkiem inna liga. Prowadzi się zadzwiająco lekko i pewnie w zakrętach. Nie chce nawet myśleć co by było na jakimś lepszym zawiasie i kołach.

    Dla tych, którzy się zastanawiają czy 120km wystarczy - moim zdaniem zupełnie tak. Auto w trybie dynamic daje masę frajdy, prowadzi się na prawdę energinicznie i daje dużo radości. Na prawdę super wóz.

    Pozdrawiam
    Piotr

  3. #2153
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma wątpliwości to zapewniam że 170km daje co najmniej tyle samo radochy choć stawiam że więcej[emoji3]
    P. S
    Nie jestem rajdowca I rzadko jeżdżę powyżej +30 w miescie co innego w trasie ale ja czekam aż mój wydech się w końcu rozleci(ma już 6lat I wygląda aż za dobrze) I będę zmieniał go razem z oprogramowaniem - ale to moja fanaberia[emoji6]

  4. #2154
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    P. S
    Nie jestem rajdowca I rzadko jeżdżę powyżej +30 w miescie co innego w trasie ale ja czekam aż mój wydech się w końcu rozleci(ma już 6lat I wygląda aż za dobrze) I będę zmieniał go razem z oprogramowaniem - ale to moja fanaberia[emoji6]
    Obawiam się że jeszcze trochę poczekasz ;-) , mój wydech ma 8 lat i nic nie wskazuje na to by cokolwiek miało się z nim dziać - a dobrego trochę szkoda ściągać :-)
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 08-05-2018 o 15:12

  5. #2155
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Dokładnie tak jeśli będę zmieniał to następna 1750 musi być a swoją drogą fotele of veloce podejda zamiast 'sportow'?

  6. #2156
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Coś Będzie
    Postów
    71

    Domyślnie

    To była bardziej taka uwaga, że jak ktoś nie może znaleźć dobrego egzemplarza wersji 1.4 MA 170km i zastanawia się czy 120 nie będzie za słabe to moim zdaniem 120km jest w zupełności wystarczające i auto nie jest mułem. Sam miałem ten dylemat i jestem w zupełności zadowolony z wersji 120km.

    Pozdrawiam

  7. #2157
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter.a Zobacz post
    To była bardziej taka uwaga, że jak ktoś nie może znaleźć dobrego egzemplarza wersji 1.4 MA 170km i zastanawia się czy 120 nie będzie za słabe to moim zdaniem 120km jest w zupełności wystarczające i auto nie jest mułem. Sam miałem ten dylemat i jestem w zupełności zadowolony z wersji 120km.

    Pozdrawiam
    Z mojej strony to nie uszczypliwość, a jeśli tak zabrzmiało to wybacz po prostu podszedłem do tematu nieco swobodniej[emoji12] a tak poważnie nie wiem jak Julka 120 jeździłem autami 116-120 i DLA MNIE to było ciut za mało ale nie było dramatu więc jak ktoś chce w miarę dynamiczne auto to śmiało a jak coś bardziej żywego to 170km+

  8. #2158
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Julka 120 KM jest naprawdę dynamiczna. Z tego co wielokrotnie mówił Darek, wcale nie ma mniej dynamiki niż 170 KM. A to pewnie dlatego, że ma krótsza skrzynie. Jak dla mnie ta skrzynia to na mały minus, chyba zresztą jedyny.

  9. #2159
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Wystarczy porównać wartości momentu oraz zakres - dla obu silników, bo generalnie jeździ się momentem nie mocą

  10. #2160
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar hanysrumia
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Rumia-Reda
    Auto
    Giulietta 2010r 1.4 MA 170 km Distinctive
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam!
    byłby może ktoś uprzejmy i sprawdził VIN
    głównie interesuje mnie historia serwisowa

    ZAR94000007111114

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory