Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2251
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    jest jeszcze jedna różnica - 120 znacznie lepiej brzmi nawet na seryjnym wydechu - szczególnie przy ruszaniu.
    potwierdzam

    [MENTION=42338]duke75[/MENTION] 1.4 120hp osiągami nie powala, ale jezdzi sie tym calkiem fajnie, nie czuje wyraznego dyskomfortu jezdzac zony giulietta mimo ze na codzien jezdze 2x mocniejsza giulia.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-07-2018 o 23:10

  2. #2252
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    No i plus taki ze uwielbia gaz a wtedy koszty przejazdu mogą być konkurencyjne dla ON z Mińska

  3. #2253
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    No i plus taki ze uwielbia gaz a wtedy koszty przejazdu mogą być konkurencyjne dla ON z Mińska
    no i łatwiej toto dłubnąć jak się zechce.

  4. #2254
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie

    https://www.autoscout24.pl/oferta/al...0825?cldtidx=8
    Sell a beautiful White Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170PS, 2nd hand, Xenon headlamps with corner lights, New summer tires, Black leather, DNA system, neat checkbook, Rear parking assistance, Non smoker car, 17inch winter tires with original Alfa alloy wheels, brand new multi Air with 2 years warranty Repaired by Alfa Service, Accident-free but with a parking damage that has been fixed.
    https://www.autoscout24.pl/oferta/al...d67?cldtidx=15

    Panowie co myslicie? W przypadku tej bialej, ktos jest tak mily ze zaklada nowy ma i nowe opony a nastepnie sprzedaje samochod? A powaznie, ktos dostrzega jakies oczywiste nieprawidlowosci w przypadku jednej lub drugiej?

  5. #2255
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 T-Jet
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roggi Zobacz post
    Wybieram się we wrześniu do Niemiec po swoją pierwszą Giuliettę. Problem w tym, że dalej nie mogę się zdecydować między silnikami 1.4TB 120KM i 2.0JTDM 140KM. Robię rocznie około 12.000km głównie po mieście, ale przez wzgląd na godziny pracy wszelkie korki są mi obce. W tym momencie wybór jest oczywisty - PB.
    Szkopuł w tym, że posiadam stałe "dojście" do ON z centralnego CPN-u w Mińsku, który jakością bije ten z naszych (sprawdzone na wybrednym silniku), nie wspominając rzecz jasna o cenie (3,5zł).
    Wybierając ropniaka na każdych 100km mam ~20zł do przodu co w skali roku daje 2400zł. Przy dajmy na to 5 latach wychodzi ~7000zł. Odłączenie DPF ->1000zł, części do jednostki napędowej zdecydowanie droższe do ON, ale nawet jeżeli będę miał wyjątkowego pecha to wyjdę na 0 w ogólnym rozrachunku za te kilka lat.
    Najbardziej niepokoi mnie ta słynna uszczelka w pompie oleju w 2.0JTDM i tylko to w zasadzie trzyma mnie w "rozkroku" między tymi dwoma jednostkami. 1.4TB to prosty, sprawdzony silnik. Mam na "siodło" więc w obu przypadkach nie będę szukał auta u Turasa. Pierwszy właściciel, serwis i igiełka to podstawa.

    Możecie napisać, która z tych jednostek zapewnia większy fun w Julce i jest Waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem w moim przypadku?
    Robiąc 12k rocznie nie ma absolutnie najmniejszego sensu kupowanie współczesnego diesla, tym bardziej jeśli jest to jazda miejska. Nie przeliczaj tak kosztów bo w konsekwencji o dpf trzeba bedzie zadbać tak samo jak o zabrudzony egr...benzyna jest w tym przypadku moim zdaniem o wiele bezpieczniejszym wyborem

    ...żeby było jasne...osobiście uważam ze jak na razie diesle grupy FCA są o wiele trwalsze niz te grupy vaga
    Ostatnio edytowane przez SaintCajetan ; 31-07-2018 o 18:49

  6. #2256
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Jak z góry zakładasz wywalenie DPF to sobie daruj diesla. Słabo wygląda takie auto z chmurą dymu z tylu a jeszcze chodzą słuchy, że będą ścigać wycinających filtry. To jest takie wycieranie dupy szkłem.
    Razem z DPF poleci EGR więc gdy tylko "biedny" kolektor ssący odetchnie wreszcie pełną piersią spaliny powinny być nie mniej przezroczyste niż te z PB. To straszenie wypływa pewnie od samych producentów, którzy mogli by zarobić na naiwniakach wymieniających filtr w ASO.
    Tez mam dylemat bo jestem bardzo zadowolony z 2.0 jtdm ale generalnie doradzają mi 1.4 170 KM bo auto lżejsze i lepiej się prowadzi no i dużo nie pali. 1.4 T 120 KM paradoksalnie pali więcej a osiągami dupy nie urywa.
    Wszystko prawda, ale MA swoim kosztem przebija usterki diesla. Po drugie z odsprzedażą na naszym padole jest później podobny problem jak z Julką w ON, podczas gdy 1.4TB sprzedaje się zazwyczaj na pniu jeżeli nie widać większych kombinacji.

    1. po co jedziesz do Niemiec skoro tak dużo u nas krajowych, zadbanych, bezwypadkowych?
    1) Doświadczenie: Kupiłem tam golfa od prywatnej osoby i pewnie jeździłbym nim aż koła odpadną, ale moja Pani już stroi fochy, że nie wsiądzie... Zamiast tato wozu typu Avensis zrobię na złość i kupię Giuliettę i niech tam upycha sobie fotelik .
    2) Niemiecki przegląd: Mało kto zdaje sobie sprawę za jakie pierdoły potrafią tam uje...
    3) Stopa życia i drogi: Jak coś się zepsuje to nie bawią się w zamienniki lub zrobię to później, bo może da się z tym tak jeździć. Przeciętny Hans robi do pracy 50-100km dziennie autostradą, a nie 5km dziurawym asfaltem z koleinami....
    4) Lepsze wyposażenie: Egzemplarze z tamtego rynku są zwykle lepiej skonfigurowane, spokojnie wyrwę drugi komplet kół z fajnym bieżnikiem.

    2. Jakim sposobem masz 20 zł oszczędności na 100 km?
    Prosta matematyka:

    1.4TB 120: 8,5L/100km x 5,10zł (?) = 43,3
    2.0JTDM 140 6,5L/100km X 3,5zł = 22,7

    43,3-22,7 ~ 20zł

  7. #2257
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ja szukalem 159 w Niemczech bo zależało mi na Ti w białym kolorze z małym przebiegiem. W PL takich wtedy nie było z polskiego salonu. Giuliettek jest u nas w cholerę bo auto jest popularne, dużo sie ich sprzedało i jest też sporo dopasionych egzemplarzy. Przy tej cenie euro ja osobiście nie widzę sensu.
    Inna sprawa, że mam przykre doświadczenie z kupowaniem od prywatnego sprzedającego. Koleś podwyższył mi na miejscu cenę o 1000 euro jak zobaczył, że jestem zainteresowany a zrobiłem do niego ponad 1000 km. Powiedziałem, że chyba Pan Bóg go opuścił i finalnie kupiłem w Luxemburgu ale zachowanie conajmniej nieeleganckie.

    Prosta matematyka:

    1.4TB 120: 8,5L/100km x 5,10zł (?) = 43,3
    2.0JTDM 140 6,5L/100km X 3,5zł = 22,7

    43,3-22,7 ~ 20zł

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz5MrabsJM4
    Jak założysz gaz to TB wyjdzie Cię 2.2 pln x 10 l czyli tyle co ON prosto z Mińska. O jakim my Mińsku rozmawiamy? Na Białorusi ???!!!!
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 31-07-2018 o 20:49

  8. #2258
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    W DE nikt nie oddaje aut za darmo i wielu także drutuje- tam tez umieją liczyć - no ale jak widać mit zadbanego niemca co płakał jak sprzedawał nawet powietrze w oponach w ASO wymieniał nadal pokutuje i ma sie dobrze. prosta zasada co sobie trzeba wbić do łba- w DE kupuje się ulepy które w PL są uzdatniane do jazdy, a rzeczywiście zadbane serwisowane auta są średnio 30% droższe nie z w Pl.
    podobnie jest z wyposażeniem- Julki niemal niczym nie dobiegają od pl- no ale jak widać masz już mit wypracowany i tylko czekasz na potwierdzenie- ma być igła z rajchu z kompletem zimówek najlepiej w dieslu bo się lewego paliwa zaleje a DPF y i EGRy się powycina i zaślepia sorry Stary ale tak to widzę.
    moje zdanie:
    szukaj TB 120 i nie kombinuj bo przy takich przebiegach jedna usterka typu DPF, EGR, dwumas i całe twoje oszczędności w pis.....uprzedzam - wywalenie DPF za chwilę skończy się karami wiec.....
    jak mało mocy dam Ci namiary na krajówkę MA 170 baardzo zadbaną.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 31-07-2018 o 21:25

  9. #2259
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ja poproszę ...

  10. #2260
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kofii12345
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulietta 170km / Stelvio 210km
    Postów
    20

    Domyślnie

    Co sądzicie o tym autku?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-automat-1-4turbo-170km-2xszyberdach-serwis-aso-mozliwa-zamiana-ID6z5OzR.html
    Czy cena nie jest za niska jak na wyposażenie? Na co zwrócić uwagę przy ogladaniu?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory