Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2451
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał twar Zobacz post
    Nie mowie ze ten egzemplarz nie jest wart tych pieniedzy ale nie przesadzajmy ze cena powinna byc wyzsza to jest siedmioletni samochod segmentu c.
    Wyglada ladnie i kolor rowniez na plus wiec bede musial sie nad nim zastanowic.
    ceny reguluje rynek, a nie to ile Tobie się wydaje ile powinno kosztować "siedmioletnie auto segmentu C". Owszem może znajdziesz tańsze oferty ale na okazje i igły nie liczyłbym.

  2. #2452
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Jak by ktoś szukał QV oglądałem jedną blisko mnie z ciekawości i w sumie nie bardzo było się do czego doczepić więc myślę że warta uwagi.

  3. #2453
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajo Zobacz post
    Też tak myślałem jak zaczałem szukać giulietty, ale szybko mnie sprowadzono na ziemię
    Luzik, ja sie nie napalilem na ten samochod i nie mam zamiaru "przeplacac" co nie znaczy ze szukam igly za psie pieniadze po prostu wiem ze mam alternatywy w postaci np focusa ktory rowniez mnie interesuje wiec mam z czego wybierac. Poza tym bylem w salonie na jezdzie testowej 150 konna benzyna i powiem szczerze ze troche mnie zniechecil ten samochod jak zobaczylem jakosc plastikow w srodku i tym ze ten silnik w ogole nie jedzie dopoki turbina nie zacznie dzialac. I tutaj uwaga, ja bynajmniej nie naleze do osob ktore musza byc pierwsze na swiatlach bo jezdze bardziej jak emeryt i dlatego mialem wrazenie ze moja obecna benzyna 1.2 bez turbo jest odrobine bardziej dynamiczna moze przez to ze samochod lzejszy ale nie az tak lekki.
    Podsumowaujac, wiem ze ceny reguluje rynek, mnie sie moze wydawac co mi sie podoba to samo sprzedawcom moze sie wydawac co im sie podoba.

  4. #2454
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    A w jakim trybie jeździłeś tą Alfą i napisz jaką to torpedę masz w tym 1,2 że Giuliettę robi na mieście.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #2455
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A w jakim trybie jeździłeś tą Alfą i napisz jaką to torpedę masz w tym 1,2 że Giuliettę robi na mieście.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    no wlasnie, przed zakupem giulietty jezdzilem demo mazda 3 2.0 165hp i giulietta 120hp i to giulietta byla dynamiczniejsza (do jazdy miejskiej).

    [MENTION=78088]twar[/MENTION] dynamiczny
    wolnossacy 1.2, dobre.... no chyba ze silnik Wankla?

  6. #2456
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no wlasnie, przed zakupem giulietty jezdzilem demo mazda 3 2.0 165hp i giulietta 120hp i to giulietta byla dynamiczniejsza (do jazdy miejskiej).

    [MENTION=78088]twar[/MENTION] dynamiczny
    wolnossacy 1.2, dobre.... no chyba ze silnik Wankla?

    Dokładnie ja też przesiadłem się na Giuliettę 120 KM z 1.2 16V i to Giulietta tak wciska w fotel i to w trybie N
    że 1.2 ( choć znajomy mówił że fajnie się zbiera) to totalny muł w porównaniu do Alfy.

  7. #2457
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Julkę z Bravo łączy ten sam koncern silnjiki i skrzynie biegów- reszta - łącznie z płyta podłogową zawieszenie to zupełnie inne auta. Na plus bravo jakość plastików- tu sie zgodzę - jest o niebo lepsza niż w Julce
    co Wy z tymi plastikami macie ?

  8. #2458
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ja jeżdżę Giuliettą 150 KM i też mam wrażenie że dopóki turbina się nie rozpędzi to słabo jedzie.
    Mam porównanie bo mam Line 1,4 T-jet 120 KM i ona z dołu porusza się lepiej turbina wstaje przy 1750 obrotów.
    Oczywiście umiejętne posługiwanie się gazem pozwala dobrze przyśpieszać Giuliettą,mam jednak wrażenie że trzeba mocniej cisnąć na gaz.
    Oczywiście na autostradzie lepiej przyśpiesza z prędkości powyżej 120km i łatwiej osiąga prędkości 180-200.
    Dlatego Giulietty z silnikiem 120KM czy mają cenne bo niewiele gorzej jadą a kosztują jako nowe mniej.
    Z tego powodu poważnie zastanawiam się nad zamianą na Giuliette Velocze 90 KM robi jednak różnice.
    Za obecnym samochodem przemawia ekonomia niskie zużycie paliwa oraz możliwość zagazowania co powoduje że koszty paliwa są niższe niż w mało litrażowym
    samochodzie.
    Giuletta Velocze to jednak zużycie paliwa miedzy 10-14 l.

  9. #2459
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Ja jeżdżę Giuliettą 150 KM i też mam wrażenie że dopóki turbina się nie rozpędzi to słabo jedzie.
    Mam porównanie bo mam Line 1,4 T-jet 120 KM i ona z dołu porusza się lepiej turbina wstaje przy 1750 obrotów.
    Oczywiście umiejętne posługiwanie się gazem pozwala dobrze przyśpieszać Giuliettą,mam jednak wrażenie że trzeba mocniej cisnąć na gaz.
    Oczywiście na autostradzie lepiej przyśpiesza z prędkości powyżej 120km i łatwiej osiąga prędkości 180-200.
    Dlatego Giulietty z silnikiem 120KM czy mają cenne bo niewiele gorzej jadą a kosztują jako nowe mniej.
    Z tego powodu poważnie zastanawiam się nad zamianą na Giuliette Velocze 90 KM robi jednak różnice.
    Za obecnym samochodem przemawia ekonomia niskie zużycie paliwa oraz możliwość zagazowania co powoduje że koszty paliwa są niższe niż w mało litrażowym
    samochodzie.
    Giuletta Velocze to jednak zużycie paliwa miedzy 10-14 l.


    Silniki MA maja bardziej charakterystyke liniowa jesli chodzi o rozwijanie mocy niz T-Jet, ktory jest bardziej narowisty. W T-Jet mamy doczynienia bardziej z efektem "procy", dlatego tez odczucia pozornie moga robic lepsze wrazenie. Dokladnie w takasama pulapke wpadla moja piekniejesza polowka, ktora pierwsze podroze w Alfie odczuwala jako spokojniejsze niz w Punto nawet przy dynamicznej jezdzie. Ale teraz juz tak nie uwaza .

    Wydaje mi sie, ze sa to odczucia subiektywne i w konfiguracji 1,4 T-Jet 120 KM vs 1,4 MA 150 KM to na pomiarach mogloby byc jednak korzystniej dla 1,4 MA. No i nalezy pamietac o trybach natural vs dynamic.

    Istnieje rowniez opinia., ze silniki T-Jet latwiej sie poddaja przy modowaniu.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 30-09-2018 o 21:11

  10. #2460
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Oczywiście mówimy o silniku 1,75 TBi 240KM ,już niemożna jej zamówić jako nowej pozostaje to co mają dilerzy.
    Oczywiście jazda Giuliettą dynamic .

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory