Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2581
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    O 1.75 tbi można powiedzieć dużo dobrego ale na pewno nie to że jest ekonomiczny.

  2. #2582
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Czyli chcesz powiedzieć że jadąc w trasie max 100km/h auto spala Ci 10l+ benzyny?
    Ostatnio edytowane przez Matek93 ; 12-12-2018 o 07:56

  3. #2583
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Taką prędkością jeżdżą auta ciężarowe w trasie. To niebezpieczne. W normalnej jeździe tbi nie pali mniej niż 10l.

  4. #2584
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka123 Zobacz post
    Cześć, potrzebuję Waszej pomocy Alfaholicy! Noszę się z zakupem Giulietty z silnikiem diesla. To ma być mój pierwszy samochód i średnio znam się na takich zakupapch
    Przeglądam otomoto od jakiegoś czasu.. w oko wpadła ta sztuka:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-12r-skora-dna-led-navi-zarejestrowana-ID6Bz7Iy.html#ab294a5977
    Co myślicie? Pan przyznaję się, że był robiony przedni, lewy zderzak i drzwi. Warto rozważyć?
    Wgl w cenie do 35 000 warto się rozglądać za Julką w dieslu?
    Ostatni wpis w ASO jest na 68943km, a lakierowanie widać na zdjęciach i spasowanie elementów pozostawia trochę do życzenia.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #2585
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    W przyszłości Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi! [MENTION=76079]Knapek[/MENTION] wiem, że masa ludzi ropy nie respektuje, ale ja jednak przy tym chciałabym zostać.
    Po wklepaniu "bezwypadkowy" zachęcająco (wg mnie, laika ) wygląda ta oferta:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-2-0jtd-150km-lift-klimatronic-alu-parktronic-ledy-serwis-lift-ID6AYJ2a.html#c54c636017
    wiem, że dealer, pewnie licznik troche przekręcony, przed zakupem do sprawdzenia na pewno, ale co myślicie? Zastanawia mnie to 150km, nie słyszałam o takiej wersji.

    Cytat Napisał Matek93 Zobacz post
    Anka123 ile robisz km rocznie i jaki % to trasa a jaki % miasto?
    Będę robić około 10 000km/rok z czego w tygodniu będzie to jazda po mieście, ale w weekendy mniejsza lub większa trasa się trafi. Także słynny DPF myślę, że będzie miał gdzie być przepchany

  6. #2586
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka123 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi! [MENTION=76079]Knapek[/MENTION] wiem, że masa ludzi ropy nie respektuje, ale ja jednak przy tym chciałabym zostać.
    Po wklepaniu "bezwypadkowy" zachęcająco (wg mnie, laika ) wygląda ta oferta:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-2-0jtd-150km-lift-klimatronic-alu-parktronic-ledy-serwis-lift-ID6AYJ2a.html#c54c636017
    wiem, że dealer, pewnie licznik troche przekręcony, przed zakupem do sprawdzenia na pewno, ale co myślicie? Zastanawia mnie to 150km, nie słyszałam o takiej wersji.

    Będę robić około 10 000km/rok z czego w tygodniu będzie to jazda po mieście, ale w weekendy mniejsza lub większa trasa się trafi. Także słynny DPF myślę, że będzie miał gdzie być przepchany
    Poprosić o VIN, w 2013r. były silniki 150KM, a ten słynny DPF bardzo często zaczyna się wypalać w najmniej oczekiwanym/potrzebnym momencie i trzeba się nauczyć rozpoznawać kiedy ma to miejsce, bo jak wiadomo nie wskazane jest przerywanie tego procesu.
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 12-12-2018 o 16:34
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #2587
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka123 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi! [MENTION=76079]Knapek[/MENTION] wiem, że masa ludzi ropy nie respektuje, ale ja jednak przy tym chciałabym zostać.
    Nie wiem, nie znam osoby, który by szukała samochodu utaplanego w ropie. Co w tym przyjemnego?

  8. #2588
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulietta
    Postów
    6

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem giulietty z silnikiem 1.75 tbi i mam kilka pytań.
    Czy ten silnik ma jakieś typowe wady? Ma problematyczny moduł multiair tak jak w 1.4?
    Czy z tym silnikiem pracuje ta sama felerna skrzynia m32?
    Czy realne jest uzyskanie spalania rzędu poniżej 10 litrów na 100 zakładając, że jakieś 70 procent przebiegu to trasa i max 100km/h?
    Cytat Napisał ernest84 Zobacz post
    Taką prędkością jeżdżą auta ciężarowe w trasie. To niebezpieczne. W normalnej jeździe tbi nie pali mniej niż 10l.
    Ale Matek odpowiadał na pytanie tego użytkownika, nie każdy jezdzi krajówkami 200km/h jak Ty, a potem się dziwisz że Ci auto pali tyle.
    Po za tym jest temat ze spalaniem dość sporo użytkowników ma QV i realne jest spalanie na poziomie 7-8 L w trasie właśnie do tych predkosci co zreszta jest udowodnione w tym temacie.

    Będę robić około 10 000km/rok z czego w tygodniu będzie to jazda po mieście, ale w weekendy mniejsza lub większa trasa się trafi. Także słynny DPF myślę, że będzie miał gdzie być przepchany
    Koledzy mają racje przy takich przebiegach rocznych a takze sposobie użytkowania czyli jak sama napisalas wiekszosc czasu miasto powinnas zainteresowac sie benzyna.
    Ostatnio edytowane przez Papcio ; 12-12-2018 o 19:01

  9. #2589
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka123 Zobacz post
    Będę robić około 10 000km/rok z czego w tygodniu będzie to jazda po mieście, ale w weekendy mniejsza lub większa trasa się trafi. Także słynny DPF myślę, że będzie miał gdzie być przepchany
    Ja robię 15 000 km rocznie i benzyna moim zdaniem jest bardziej opłacalna. Wcześniej jeździłem TDI (tak, ten pancerny i niby niepsujący się 1.9) i zawsze coś było... a to EGR, a to turbina do czyszczenia, bo się kierownice przycinały z powodu jazdy miejskiej, a to czujnik temp. płynu padł (2x).
    Średnie spalanie w TDI miałem na poziomie 6.9, w 1.4 MA mam 7.6 więc różnica niewielka a i radość z jazdy benzyna większa i problemów z silnikiem mniej....a w zasadzie zero. Zmieniam olej, filtry i świece - ponad 66 000 km bez jakiejkolwiek usterki.
    No i do 1.4 TB zawsze jeszcze można wrzucić gaz...

  10. #2590
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papcio Zobacz post
    Ale Matek odpowiadał na pytanie tego użytkownika, nie każdy jezdzi krajówkami 200km/h jak Ty, a potem się dziwisz że Ci auto pali tyle.
    Po za tym jest temat ze spalaniem dość sporo użytkowników ma QV i realne jest spalanie na poziomie 7-8 L w trasie właśnie do tych predkosci co zreszta jest udowodnione w tym temacie.


    Koledzy mają racje przy takich przebiegach rocznych a takze sposobie użytkowania czyli jak sama napisalas wiekszosc czasu miasto powinnas zainteresowac sie benzyna.
    na takie dystanse też wybrałbym benzynę (z resztą wybrałem, i Giulietta i Giulia, a wcześniej 159 TBi). Miałem jeszcze wcześniej diesla 159. problemów akurat nie miałem (z DPF bo EGR wyrzuciłem). auto jeździło w cylku mniej więcej jaki tu koleżanka opisuje (tydzień miasto, weekend drobna traska, roczne przebiegi 10-15tyś km) i z DPF nie miałem nigdy problemu (najpierw ja 6 lat potem mój brat 2 kolejne nią tak jeździł) jednak nie lubiłem tego że w zimie jechałem zimnym samochodem (w kabinie było zimno, silnik zimny) a jak zaczynało dmuchać ciepłe to akurat dojeżdżałem na miejsce. bez sensu. jedyna korzyść była na autostradzie, zasuwałem a auto paliło 7-8l (gdzie TBi paliło 2x tyle).
    [MENTION=80862]Anka123[/MENTION] na taki tryb jeżdżenia polecałbym Ci 1.4TB 120HP: pancerny silnik, wystarczające osiągi, szybko się nagrzewa. ewentualnie 1.4MA (ciut mniej pali, lepsze osiągi, ale moduł multiair może się sypnąć, no chyba że ktoś ma już jakiś nowszy, zalewał dobry olej i wymieniał go wystarczajaco często)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory