Strona 91 z 501 PierwszyPierwszy ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 5008

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #901
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quattro
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    SZY/GBY
    Auto
    Maserati GranTurismo S, Seat Leon 5F Cupra
    Postów
    476

    Domyślnie

    Muszę wtrącić swoje 3 grosze....

    Romano555, nie boisz się tyle jeździć samochodem bez ubezpieczenia i na lewych tablicach? Z Żywca na ekspresówkę, potem aż do Bielska i z powrotem? Ja wszystko widzę
    Moja też stała... na początku wyceniona na 52kPLN, potem na 47, a w końcu poszła za 44,5...
    Twój samochód od marca 2016 stał za 43,700zł, jednak któregoś dnia sierpnia 2016 sprzedawca chyba się "kapnął" co ma na placu, dopisał do ogłoszenia słowo: "Quadrifoglio" i podniósł cenę o 2.000zł. Jak widać kupca znalazł już po tygodniu
    Teraz idź do swojej wymarzonej QVki i ją odpal. Otwórz maskę i napisz co się dzieje w zbiorniczku płynu chłodzącego. Bardzo mnie nurtuje czy coś z tym zrobiono, bo rozumiem, że amortyzatory jednak w końcu przymocowano?
    przez 10 lat pracowałem tylko w Magneti Marelli (dział oświetlenia), więc na tym akurat się znam
    To co powiesz o spasowaniu reflektorów? Proszę, porównaj mój post z maja do dzisiejszego stanu samochodu.
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...t=#post1827226

    Fabryczne ksenony? Qv sprzedawane we Włoszech mają inne wyposażenie niż w PL. Spotkałem na autoscout24 nawet z KORBOTRONIKIEM! Więc ta jest jakoś w sumie nawet wyposażona.
    Ostatnio edytowane przez Quattro ; 24-08-2016 o 07:23

  2. #902
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    To by mogło pasować , ja ze 2 tyg temu przejeżdżając te trasę na rowerze patrzyłem czy jeszcze tam stoi ta julka i nie było jej na placu (myślałem że widocznie ktoś już ją wcześniej kupił) . Może akurat ją wzięli i coś z nią robili na warsztacie (?) Nie dołujcie człowieka, jeśli kupił auto z wadami ukrytymi to ma prawo je oddać-tym bardziej ze sprzedawca wiedział o tych wadach co najmniej od czasu oględzin Quattro albo i wcześniej. W końcu jakby nie było chodzi o całkiem spory kawałek pieniądza. Nie znam się jak to prawnie jest ale chyba było by lepiej dochodzić swoich praw zanim jeszcze Romano przerejestruje to auto na siebie, albo najlepiej zajechać do FAP zrobić pełną diagnostykę i z ekspertyzą wrócić do komisu-chyba że faktycznie porobili wsio na cacy i nie ma tematu .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 8002 Zobacz post

    mnie dziwi brak spryskiwaczy i to daje już dużo do myślenia, chyba, że można było kupić QV bez ksenonów i się tylko niepotrzebnie czepiam
    nie ma co gdybać , wystarczy wpisać vin w epera i wyskoczy cała lista w co auto było fabrycznie wyposażone
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 24-08-2016 o 10:14

  3. #903
    8002
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    nie ma co gdybać , wystarczy wpisać vin w epera i wyskoczy cała lista w co auto było fabrycznie wyposażone

    dokładnie, tylko 3ba mieć numer VIN btw. w ogłoszeniu było napisane, że ksenony są.

    pozdr.,

    t.

  4. #904
    Użytkownik Świeżak Avatar tommy288
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Worms (Niemcy) i Piotrkow Tryb
    Auto
    alfa romeo 159 TI SW 1.9 jtd 16v mjet....byla AR 147 1.9 16v mjet
    Postów
    121

    Domyślnie

    Przymierzam sie do kupna gulietty.lepiej 1.4 170km czy 2.0diesel 170.
    Krotkie trasy do pracy i kilka razy w roku 1000km do polski.diesla juz mialem w 159.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #905
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    chwilowo Stilo SW
    Postów
    11

    Domyślnie

    Przyznam, że wątek przytoczony przez kolegów jakoś pominąłem Nic - najwyżej będę cierpiał ;-)
    Kwestia szpachli - trochę dziwna. Mi to wyglądało raczej na pozostałości pasty polerskiej, bądź nabłyszczacza. Auto przebadałem czujnikiem lakieru dość dokładnie, więc nie bardzo wiem, gdzie ta szpachla miałaby być (wszędzie 115-120 mikronów).
    Zderzaki - jak już pisałem - jak w typowym samochodzie typowego Włocha. DNA działa i to nie tylko błyskając światełkami.
    Jeśli chodzi o amorki - przykręcone, auto przeszło dziś badanie diagnostyczne. Zarejestrowałem je, ubezpieczyłem (solidny assistance wykupiony ) i jadę na wycieczkę.
    Jak wrócę (za 5 dni) -> wystartuję odpowiedni wątek, bo to już nie to forum.
    Oczywiście zrobię jeszcze przegląd w ASO, ale trochę zwlekałem z zakupem auta i "zagęściły" mi się terminy
    Moja uwaga do QVki z Papisu była bardziej skierowana przeciw ich wycenie auta, a nie miała na celu "wywyższać" mojej. Uważam, że sztuka z Łodzi nie jest warta tych pieniędzy a sprzedawca "popłynął" z negocjacjami, bo wszyscy się o nią dopytują.
    Dzięki za słowa wsparcia, jak i konstruktywną dyskusję. Życzcie mi powodzenia (mimo wszystko ).
    PS. do kolegi [MENTION=8761]Quattro[/MENTION] -> nie zamierzałem tak ryzykować sprzedający przywiózł mi ją na lawecie pod sam dom

  6. #906
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    @up Romano555 Oby Twoja Alfa służyła Ci jak najdłużej i była po prostu bezawaryjna. Po to jest forum abyśmy sobie pomagali i nawet wytykali sobie błędy, bo nikt nie jest omylny. Ja nadal negocjuję cenę za tą z Łodzi

  7. #907
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romano555 Zobacz post
    Oczywiście zrobię jeszcze przegląd w ASO, ale trochę zwlekałem z zakupem auta i "zagęściły" mi się terminy
    jakby co wyszło "ukrytego" to zawsze możesz jechać do komisu z propozycją renegocjacji ceny-miejmy nadzieje że nie.
    Życzę przyjemności z użytkowania- oczywiście bezawaryjnie! Zazdroszczę koloru, no i może trochę silnika

  8. #908
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Niestety tą z Łodzi ktoś już kupił. Dzwonili przed chwilą do mnie z tego salonu Papis z tą informacją mimo iż ja czekałem na decyzję leasingową. Trudno się mówi ale samo podejście salonu w ciągu ostatnich dni było trochę, delikatnie mówiąc nie fair. Wczoraj mnie poinformowali, że nie mają przetłumaczonych dokumentów, akcyzy itd i chcą zaliczkę na auto. Podziwiam odwagę klientów którzy kupili to auto nie widząc dokumentów na oczy. Zrobiłem im trochę " krecią robotę " bo sprawdziłem stan auta w ASO i wiedzieli o nim wszystko. Choćby z tego względu zachowali się delikatnie mówiąc nie fair, bo nawet jak był klient to wypadało zadzwonić i powiedzieć, że jest taka sytuacja. Trudno, człowiek ma nauczkę na przyszłość. Generalnie mówiąc w skrócie nie polecam kupowania auta w salonie Papis, bo o ile początek zapowiadał się dobrze tak na końcu postąpili jak postąpili.

  9. #909
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Niestety tą z Łodzi ktoś już kupił. Dzwonili przed chwilą do mnie z tego salonu Papis z tą informacją mimo iż ja czekałem na decyzję leasingową. Trudno się mówi ale samo podejście salonu w ciągu ostatnich dni było trochę, delikatnie mówiąc nie fair. Wczoraj mnie poinformowali, że nie mają przetłumaczonych dokumentów, akcyzy itd i chcą zaliczkę na auto. Podziwiam odwagę klientów którzy kupili to auto nie widząc dokumentów na oczy. Zrobiłem im trochę " krecią robotę " bo sprawdziłem stan auta w ASO i wiedzieli o nim wszystko. Choćby z tego względu zachowali się delikatnie mówiąc nie fair, bo nawet jak był klient to wypadało zadzwonić i powiedzieć, że jest taka sytuacja. Trudno, człowiek ma nauczkę na przyszłość. Generalnie mówiąc w skrócie nie polecam kupowania auta w salonie Papis, bo o ile początek zapowiadał się dobrze tak na końcu postąpili jak postąpili.
    Postąpili normalnie... Ktoś przyszedł z gotówką i kupił auto na miejscu, a osoba taka jak ty mówi że kupuje ale żadnego śladu po tym nie ma, a jak wiadomo gadanie nic nie kosztuje... a przyszedł pewny kupiec i mieli go pogonić licząc na czyjąś obietnicę bez gwarancji? Sam byś postąpił tak samo....

    O jakie dokumenty ci chodzi? Z tego co dedukuje to chodzi o auto z importu, wiec jedyne dokumenty które są potrzebne to dowód rejestracyjny i umowa kupna sprzedaży.
    Akcyza i tłumaczenie to kwestia dogadania/ustaleń.

  10. #910
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Nie postąpił bym tak samo, bo przynajmniej bym zadzwonił do klienta i powiedział jak wygląda sytuacja tym bardziej, że 3 razy oglądałem to auto, łącznie z wizytą w ASO. Mniejsza o większość. Druga sprawa to ja nie kupowałem na umowę kupna sprzedaży tylko na leasing a to zupełnie inna bajka. Dobra nie ma co rozpaczać. Stracili klienta, może zyskali nowego. Poszukiwania QV trwają dalej.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory