Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1101
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Jeśli chodzi o mój budżet, to myślałem żeby 35 tys. przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup samochodu, na LPG i pierwszy serwis dodatkowa kwota +/- 5 tys. Kwotę na sam zakup jestem w stanie zwiększyć, jeśli trafi się egzemplarz który szczególnie mnie urzeknie swoją historią i stanem.

    A jak wygląda sprawa z zawieszeniem ? Czy aluminiowe zawieszenie Julki jest trwałe, szczególnie na naszych drogach ? I kolejne moje pytanie o elektronikę i elektryke, czy nie sprawiają żądnych większych psikusów? Dla przykładu w moim C5 przerabiam już trzeci przełącznik zespolony kierownicy, stąd pytania.

    Jeśli chodzio exemplarz, Salon Dutkiewicz w Warszawie oferuje Julke z 2011 roku z 83 tysiacami na liczniku, kupiona u nich w salonie, jeden wlasciel. Silnik 120KM, klimatronik, czujniki z tylu i generalnie wszystko co by mnie zadowolilo, cena w ogloszeniu to 38500. Niestety jako nowy uzytkownik nie moge wkleic linka.
    Ostatnio edytowane przez BartekDrobniak ; 13-01-2017 o 15:29

  2. #1102
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Rozglądałem się za Giuliettą dla żony z pierwszych lat produkcji, a więc ok. 6 letnie auto z dowolnym silnikiem i powiem szczerze, że jestem zaskoczony jak bardzo normalne zadbane modele trzymają cenę
    Za moją AR156 FL 2002 z najmocniejszym JTD zapłaciłem w 2008 21000 (warta była ok 25000) ale dziś za mniejszą Giuliettę trzeba dorzucić jeszcze 10k PLN.
    Jestem w szoku. Gdyby nie to, że żona będzie wozić czasem dzieci, to za 34 -35 kPLN mam nowego Fiata 500 ze stock.fiat.pl.

    L.

  3. #1103
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Wiesz dyskusja o tym co bym miał za 35 tyś to kompletny bezsens. Prawda jest taka - zarówno Giulietta jak i F500 bdb trzymają cena i Julkę za mniej niż 40 tyś - z całym szacunkiem ale ciężko ustrzelić egzemplarz godny uwagi - nie mówię o igiełkach i perełkach sprowadzonych do samodzielnego montażu z zachodu.
    Mamy przykłady na forum - takich okazji - cofnięte liczniki podzwonowa przeszłość to norma.

  4. #1104
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Niedawno jeszcze 159 trzymały cenę... z Guliettą będzie podobnie.

  5. #1105
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Rozglądałem się za Giuliettą dla żony z pierwszych lat produkcji, a więc ok. 6 letnie auto z dowolnym silnikiem i powiem szczerze, że jestem zaskoczony jak bardzo normalne zadbane modele trzymają cenę
    Za moją AR156 FL 2002 z najmocniejszym JTD zapłaciłem w 2008 21000 (warta była ok 25000) ale dziś za mniejszą Giuliettę trzeba dorzucić jeszcze 10k PLN.
    Jestem w szoku. Gdyby nie to, że żona będzie wozić czasem dzieci, to za 34 -35 kPLN mam nowego Fiata 500 ze stock.fiat.pl.

    L.
    polemizowałbym czy julka jest mniejsza od 156 ;p chyba tylko z nazwy ;p

  6. #1106
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    To samo chciałem napisać. 156 to klasa compact + czyli Julka z kufrem a być może ma więcej miejsca w środku niż 156

  7. #1107
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Niedawno jeszcze 159 trzymały cenę... z Guliettą będzie podobnie.
    hmm jak dwa lata temu szukałem auta, to najpierw rozglądałem się za 159 TBi - były duuużo tańsze od Giulietty QV, mimo, że jako nowa 159 była zdecydowanie droższa. A zwykłe wersje 159 kupowało się wtedy za czapkę gruszek. Z kolei obecnie Giulietta jest droższa od np. Golfa z tych samych roczników, a 159 zawsze jako używka była dużo tańsza od np. Passata.

    Myślę, że Giulietta nie zanotuje tak dużego spadku wartości jak 159 - obecnie jej ceny są na poziomie samochodów innych marek o klasę większych, nie sądzę żeby miałbyć jakiś powód nagłego spadku wartości auta, skoro jest w miarę bezawaryjne, tanie w eksploatacji i nadal dobrze się prezentuje.

    I mam nadzieję, że się nie pomylę z moimi wróżbami

  8. #1108
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    MKS podpisuję się obiema rękami pod Twoimi słowami.

  9. #1109
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    hmm jak dwa lata temu szukałem auta, to najpierw rozglądałem się za 159 TBi - były duuużo tańsze od Giulietty QV, mimo, że jako nowa 159 była zdecydowanie droższa. A zwykłe wersje 159 kupowało się wtedy za czapkę gruszek. Z kolei obecnie Giulietta jest droższa od np. Golfa z tych samych roczników, a 159 zawsze jako używka była dużo tańsza od np. Passata.

    Myślę, że Giulietta nie zanotuje tak dużego spadku wartości jak 159 - obecnie jej ceny są na poziomie samochodów innych marek o klasę większych, nie sądzę żeby miałbyć jakiś powód nagłego spadku wartości auta, skoro jest w miarę bezawaryjne, tanie w eksploatacji i nadal dobrze się prezentuje.

    I mam nadzieję, że się nie pomylę z moimi wróżbami
    Sprzedałem moją ostatnio i bardzo dobrze utrzymała wartość.

    Giuliett jest więcej z polskiej sieci (w stosunku do VAG) dobrze serwisowanych przez co lepiej stoją. Po trochu to też wynik bogacenia się społeczeństwa od czasów kiedy 159 była w salonie.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  10. #1110
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Mój kumpel ostatnio szukał Julki QV i po kilku rodzynach w PL kupił 159 TBI z Wawy za 60 tys Ten nie stracił dużo na wartości

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory