Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1371
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar WojtekS
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    AR Giulietta (Sportiva) 1.4 Multiair 2013, Audi a4 b6
    Postów
    16

    Domyślnie

    Po pierwsze primo: samochód od handlarza. Czyt. On musi zarobić i wcisnie klientowi wszystko jeśli ten lyknie.
    Samochody z małymi przebiegami istnieją ale najczęściej zostają one w rodzinie. Moja bratowa kupiła w 2010 roku nowego Fiata 500. Obecnie auto ma przejechane 34 tys km i zostaje w rodzinie do końca

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

  2. #1372
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    no właśnie cena- wszyscy na to się łapią już na pierwszy rzut oka widać że z drzwiami kierowcy coś nie halo do tego z przednim błotnikiem lewym. Zauważ brak fot prawej strony. Ogólnie foty tak zrobione że prawie na nich nic nie widać.

    - - - Updated - - -


    Ja nie wiem - liczyć nie potraficie? sprowadzony 6 letni diesel z nalotem 120 tkm? kurde pod kocem trzymany!!!
    Ja mam auto 22 miesiące ma 73 tkm -benzyna!
    Nie każdy jest handlowcem, albo ma daleko do biura. Moje auta sprzedaje po około 5 latach jak na liczniku pojawia 100k. Dalej latam samolotami albo szybkimi pociągami, bo szkoda mi czasu na jeżdżenie samochodem - a w samolocie czy pociągu mogę rozłożyć się z kompem i coś załatwić. Czyli nie jest to niemożliwe tylko zależy od użytkownika



    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  3. #1373
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Węgrzce Wielkie / Kraków
    Auto
    159 JTD 8v SW
    Postów
    72

    Domyślnie

    Wiecie co, nie ma co polemizować czy są diesle z niskimi przebiegami czy nie, bo wiadomo jak jest, a dodatkowo każdy ma swoją teorię, której będzie bronił do ostatniej kropli oleju napędowego, taka już nasza natura W tym poście chodzi o to żeby wymieniać się informacjami nt. samochodów z ogłoszeń i to właśnie zrobiłem po obejrzeniu jednego z egzemplarzy, ku przestrodze innych. Jak ktoś pójdzie na miejsce, obejrzy ten samochód i się nim przejedzie, a sprzedający pomacha rzekomo oficjalnym kwitem urzędowym z Belgii, to nie zdziwię się jeśli się nabierze na ten przebieg, bo samochód wygląda naprawdę dobrze - szczeliny równe, lakier jednorodny, nie wygląda na polerowaną tylko na naturalne zużycie, przy czym nie jest porysowany, felgi nieobdrapane, wnętrze w nienagannym stanie, wszystko działa, zap** aż miło. Na pierwszy rzut oka serio nie ma się do czego przyczepić.

  4. #1374
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Nie każdy jest handlowcem, albo ma daleko do biura. Moje auta sprzedaje po około 5 latach jak na liczniku pojawia 100k. Dalej latam samolotami albo szybkimi pociągami, bo szkoda mi czasu na jeżdżenie samochodem - a w samolocie czy pociągu mogę rozłożyć się z kompem i coś załatwić. Czyli nie jest to niemożliwe tylko zależy od użytkownika


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk
    Nic nie jest niemożliwe - są wyjątki od reguły, ale sam przyznasz że kupujący diesla raczej w zdecydowanej większości tego nie robią dla przyjemności.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał unocinquenove Zobacz post
    Wiecie co, nie ma co polemizować czy są diesle z niskimi przebiegami czy nie, bo wiadomo jak jest, a dodatkowo każdy ma swoją teorię, której będzie bronił do ostatniej kropli oleju napędowego, taka już nasza natura W tym poście chodzi o to żeby wymieniać się informacjami nt. samochodów z ogłoszeń i to właśnie zrobiłem po obejrzeniu jednego z egzemplarzy, ku przestrodze innych. Jak ktoś pójdzie na miejsce, obejrzy ten samochód i się nim przejedzie, a sprzedający pomacha rzekomo oficjalnym kwitem urzędowym z Belgii, to nie zdziwię się jeśli się nabierze na ten przebieg, bo samochód wygląda naprawdę dobrze - szczeliny równe, lakier jednorodny, nie wygląda na polerowaną tylko na naturalne zużycie, przy czym nie jest porysowany, felgi nieobdrapane, wnętrze w nienagannym stanie, wszystko działa, zap** aż miło. Na pierwszy rzut oka serio nie ma się do czego przyczepić.
    a to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie- inny nawet o taki papier nie zapyta bo o tym nie będzie wiedział i na takiego poluje handlarz.

  5. #1375
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Ja już niestety ze swoją się rozstałem. Trafiła do komisu (tak długo dzwonili, aż się dogadaliśmy) i już ją wystawili: http://www.aaaauto.pl/pl/alfa-romeo-...n=2010&promo=r . Z jednej strony żal było się rozejść , ale z drugiej mam już fakturę na Giulie, co skutecznie ociera łzy . Jak odbiorę to pochwale się w temacie Nasze Belle
    Byłem właścicielem AR: 147, GT, Giuliett, Guliia

  6. #1376
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    gdyby to była kwestia światła to nie pod różnymi kątami - drzwi mają inny odcień
    po drugie popatrz spasowanie błotnika - szczelina z drzwiami i w dolnej części przy progu. Zastanawiające brak fot z prawej strony.

    - - - Updated - - -


    spoko- nie mam pytań. Żyj mitem że handlarz znalazł dla Ciebie igłę trzymaną pod kocem- na zachodzie takich aut NIE MA!! Tam nikt nie kupuje sadzomiotacza dla przyjemności tylko dla oszczędności na paliwie przy.... sporych nalotach.
    auta klasy kompakt robią bez kłopotu i 50 tkm rocznie.
    dlatego brakuje dokumentów belgijskich bo pewnie jest 3 -4 razy tyle co w ogłoszeniu.
    Czuję się przekonany - dzięki Jeśli jednak się napalą i pojadę z nimi oglądać dam znać więcej na jej temat i zrobię foty prawej strony

  7. #1377
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alles
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Julka 13' 170hp
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Ja już niestety ze swoją się rozstałem. Trafiła do komisu (tak długo dzwonili, aż się dogadaliśmy) ............................
    Cena mnie w komisie lekko zszokowała mam podobną Julkę 2013r w trochę bogatszej opcji i nie wiem jaki narzut ma komis ale taka utrata wartości po 7 latach jest całkowicie akceptowalna

  8. #1378
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał alles Zobacz post
    Cena mnie w komisie lekko zszokowała mam podobną Julkę 2013r w trochę bogatszej opcji i nie wiem jaki narzut ma komis ale taka utrata wartości po 7 latach jest całkowicie akceptowalna
    Fakt, że po dokładnym obejrzeniu w komisie nie mieli się do czego przyczepić. Nie chcę zdradzać ceny transakcji, ale była akceptowalna. Dodam tylko, że otrzymałem o wiele lepszą cenę za 7 letnią Julkę niż 4 letnie GT!
    Byłem właścicielem AR: 147, GT, Giuliett, Guliia

  9. #1379
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    aktualnie poszukuję alfy
    Postów
    1

    Domyślnie pytań klika od nowego.

    Cześć
    Jestem tutaj nowy i mam kilka pytań do posiadaczy Giulietty. Postaram się w skrócie opisać o co chodzi

    Planuje zakup mojego drugiego auta w życiu (pierwszy to peugeot 307 sw 2.0 diesel) nie jestem jakimś specjalnym znawcą samochodów
    Nie mam też jakiś mega mechaników którzy ze mną mogą pojechać oglądnąć fachowym okiem dany model.
    Znając siebie jak przyjdzie do zakupu samochodu będę tak podjarany tą sytuacją i pięknem Alfy że sprzedawca będzie w stanie sprzedać mi samochód sklejony z 3 różnych modeli i nawet się tego nie zorientuje

    Dlatego mam kilka pytań:
    1. Mój budżet to 35tys. - czy w tych pieniądzach można kupić poczciwą Giuliette którą pojeżdżę z 4-5 lat?
    - Samochód będzie używany głównie w mieście (codzienny dojazd do pracy ok 5 km w jedną stronę)
    - Weekendowo na wycieczki myślę że +- 400km, czasem wakacyjne dalsze wypady.
    2. Czy jest jakiś model silnika na który trzeba jakoś specjalnie uważać? (chodzi mi o awaryjność)
    3. Czy przy takim użytkowaniu samochodu ma duże znaczenie czy będzie to diesel czy benzyna?
    4. Na co zwracać głównie uwagę przy oglądaniu danego modelu?

    W pierwszym samochodzie przerobiłem drogą wymianę dwumasy, holowanie i niemiłe wspomnienia. Dodatkowo problemy z DPF, dlatego nie wiem czy kolejny diesel to dobry wybór, z silnikiem benzynowym nie mam doświadczeń, poza krótkimi przejażdżkami autami znajomych.

    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez mr.eddy ; 23-07-2017 o 17:16 Powód: zapomniałem podziękować

  10. #1380
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar WojtekS
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    AR Giulietta (Sportiva) 1.4 Multiair 2013, Audi a4 b6
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam. Przy tych przebiegach diesel nie ma sensu moim zdaniem. Mogę odpowiedzieć ze swoich doświadczeń. Mam 1.4 Multiair Turbo benzyna. 170 KM. Ja bardzo chwale sobie ten silnik choć opinie pewnie różne przeczytasz na jego temat. Przejechane obecnie 54tkm i żadnych awarii. Spalanie w mieście na poziomie 8 litrów. W trasie: drogi krajowe 6,5 litra, autostrada ok 7,5. Zależy od ciężkości nogi. Serwisuje w ASO. wymiana oleju +filtry + świece 1100 zł. Bez świec ok 750 zł. Innych kosztów dodatkowych związanych z naprawami brak.
    pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory