Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1441
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Panowie dostałem specyfikację nowej Giulietty z 2016r.
    Wersja Super + bixenony ze spryskiwaczami, pakietem komfort, kołem dojazdowych za 70900pln.
    Cena katalogowa 90112pln czyli upust prawie 23%.
    Czy to dobra cena biorąc pod uwagę, że chcę tym autem pojeździć 5lat?
    Na otomoto.pl, olx i innych portalach naprawdę ciężko coś znaleźć używanego w dobrym stanie. Planowałem na zakup wydać 50tys ale w tej cenie ciężko znaleźć sensownego 4 latka nie mówiąc już o wersji z bixenonami...
    Tutaj dokładając 20tys mam nówkę.
    Zaproponowano mi jeszcze opony zimowe w cenie zakupu przez salon ale jak sądzę cena będzie wyższa niż na portalach internetowych?
    Dzięki za wszelkie sugestie.

  2. #1442
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    Panowie dostałem specyfikację nowej Giulietty z 2016r.
    Wersja Super + bixenony ze spryskiwaczami, pakietem komfort, kołem dojazdowych za 70900pln.
    Cena katalogowa 90112pln czyli upust prawie 23%.
    Czy to dobra cena biorąc pod uwagę, że chcę tym autem pojeździć 5lat?
    Na otomoto.pl, olx i innych portalach naprawdę ciężko coś znaleźć używanego w dobrym stanie. Planowałem na zakup wydać 50tys ale w tej cenie ciężko znaleźć sensownego 4 latka nie mówiąc już o wersji z bixenonami...
    Tutaj dokładając 20tys mam nówkę.
    Zaproponowano mi jeszcze opony zimowe w cenie zakupu przez salon ale jak sądzę cena będzie wyższa niż na portalach internetowych?
    Dzięki za wszelkie sugestie.
    To 150 KM, prawda?

    Moim zdaniem jest to sensowne.
    Ogólnie uważam, że rabaty w okolicach 20% są warte uwagi. I niestety tak jest, że trudno coś używanego znaleźć, a jak jest to horrendalnie drogie (w porównaniu do nowej). Sam tak zrobiłem kilka lat temu, bo bez sensu płacić 50-60 tysięcy za 3-4 letnią, jak można mieć nową za 70-80. Zaraz ktoś pewnie napisze, że "jedyna opcja to full opcja". Otóż nie. Nie trzeba mieć np. nawigacji (z mapami z 2013), albo dachu przeszklonego, jak kogoś to nie kręci. I jednak ryzyko mniejsze z zakupu nowej, niż używanej (pod każdym względem).

  3. #1443
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Różnica nie jest duża, a może się może się dodatkowo zmniejszyć jeżeli odliczysz standardowe koszty przy zakupie samochodu używanego:
    - nie musisz weryfikować historii pojazdu (czy przebieg zgodny, czy nie bity). Taka usługa kosztuje 200-500zł
    - nie musisz wymieniać oleju i rozrządu po zakupie - 1000-1500zł
    - odchodzą koszty innych, często dość drogich części eksploatacyjnych, które w używanych samochodach z przebiegiem 120-150 tys km mogą niedługo wymagać wymiany (wahacze, sprzęgło itp.).
    - inne nieprzewidziane naprawy - na nowy masz gwarancję, więc jeżeli coś się zepsuje to oddajesz na gwarancji.

    Upust już spory dostałeś, więc nie wiem czy się uda, ale jeżeli planujesz samochodem jeździć 5 lat to możesz spróbować wynegocjować darmowe przeglądy (w ASO są drogie, a jednak wymagane do gwarancji), albo przedłużoną gwarancję.

    Sprawa używany/nowy oczywiście indywidualna, bo każdy inaczej "liczy pieniądz". Niektórzy mają też tanich i sprawdzonych mechaników, albo sami na tyle się znają, że koszty napraw i wymian są dla nich niższe i mają mniejsze ryzyko nieprzewidzianych dużych wydatków w związku z zakupem używanego samochodu.

  4. #1444
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za Wasze opinie.
    Co do silnika to 120KM bo taki chcę ze względu na mniejszą bezawaryjnosc. Ale i tak uważam, że cena jest dobra w porównaniu do używanych jak napisałem.. 91tys za nowy z tego roku bym na pewno nie dał ale ta cena wydaje mi się sensowna.
    Autem będę jeździł pewnie 5 lat. Co do darmowych przeglądów to obowiązują one tylko w salonie gdzie auto kupiłem czy w całej Polsce?
    Mieszkam na Śląsku i raczej nie wyobrażam sobie jechać na przegląd do Warszawy...

  5. #1445
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    Dzięki Panowie za Wasze opinie.
    Autem będę jeździł pewnie 5 lat. Co do darmowych przeglądów to obowiązują one tylko w salonie gdzie auto kupiłem czy w całej Polsce?
    Mieszkam na Śląsku i raczej nie wyobrażam sobie jechać na przegląd do Warszawy...
    Niestety nie wiem. Najpewniej byłby dilera zapytać, ewentualnie kogoś z forum, kto ostatnio kupował nowy samochód.

  6. #1446
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    Dzięki za wszelkie sugestie.
    Ja osobiście gdybym miał wybierać to za te 70 tys. szukałbym używanej QV ale to tylko moje zdanie. Sam musisz podjąć decyzję co Ci pasuje, jakie masz wymagania itd

  7. #1447
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Wiesz kwestia potrzeb - ja się powoli przymierzał do sprzedania swojej - 2014 r. 120 stka polift . Kupiona w salonie w pl bezwypadkowa pełen serwis w ASO 76 tkm etc.
    Kasy trochę w autko poszło - nówka hebel 330 przód nówka tył ori, nowe opony 18 stki kpl kół zimowych i inne duperele jak kiera z QV, progi wydech - wsio ori -łącznei w materiałami typu fltry, oleje, świece etc etc - żadnego zamiennika.
    ale chce mieć auto jak nowe a taki serwis kosztuje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170813_212415.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	97.3 KB
ID:	233354

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Ja osobiście gdybym miał wybierać to za te 70 tys. szukałbym używanej QV ale to tylko moje zdanie. Sam musisz podjąć decyzję co Ci pasuje, jakie masz wymagania itd
    Szukanie zadbanej QV to jak szukanie igły w stogu siana

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    Dzięki Panowie za Wasze opinie.
    Co do silnika to 120KM bo taki chcę ze względu na mniejszą bezawaryjnosc. Ale i tak uważam, że cena jest dobra w porównaniu do używanych jak napisałem.. 91tys za nowy z tego roku bym na pewno nie dał ale ta cena wydaje mi się sensowna.
    Autem będę jeździł pewnie 5 lat. Co do darmowych przeglądów to obowiązują one tylko w salonie gdzie auto kupiłem czy w całej Polsce?
    Mieszkam na Śląsku i raczej nie wyobrażam sobie jechać na przegląd do Warszawy...
    kasa mala albo duża - pojęcie względne- w przypadku używki -rynek jest zalany naprawdę złomem i ciężko cokolwiek sensownego kupić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    To 150 KM, prawda?

    Moim zdaniem jest to sensowne.
    Ogólnie uważam, że rabaty w okolicach 20% są warte uwagi. I niestety tak jest, że trudno coś używanego znaleźć, a jak jest to horrendalnie drogie (w porównaniu do nowej). Sam tak zrobiłem kilka lat temu, bo bez sensu płacić 50-60 tysięcy za 3-4 letnią, jak można mieć nową za 70-80. Zaraz ktoś pewnie napisze, że "jedyna opcja to full opcja". Otóż nie. Nie trzeba mieć np. nawigacji (z mapami z 2013), albo dachu przeszklonego, jak kogoś to nie kręci. I jednak ryzyko mniejsze z zakupu nowej, niż używanej (pod każdym względem).
    osobiście - za 3-letnią sprawdzoną i pewną okolice 50-55 tysięcy to warto. Bierz pod uwagę że ponad 70 dych to ok 35 % różnicy w cenie a to sporo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał GexN Zobacz post
    Różnica nie jest duża, a może się może się dodatkowo zmniejszyć jeżeli odliczysz standardowe koszty przy zakupie samochodu używanego:
    - nie musisz weryfikować historii pojazdu (czy przebieg zgodny, czy nie bity). Taka usługa kosztuje 200-500zł
    - nie musisz wymieniać oleju i rozrządu po zakupie - 1000-1500zł
    - odchodzą koszty innych, często dość drogich części eksploatacyjnych, które w używanych samochodach z przebiegiem 120-150 tys km mogą niedługo wymagać wymiany (wahacze, sprzęgło itp.).
    - inne nieprzewidziane naprawy - na nowy masz gwarancję, więc jeżeli coś się zepsuje to oddajesz na gwarancji.

    Upust już spory dostałeś, więc nie wiem czy się uda, ale jeżeli planujesz samochodem jeździć 5 lat to możesz spróbować wynegocjować darmowe przeglądy (w ASO są drogie, a jednak wymagane do gwarancji), albo przedłużoną gwarancję.

    Sprawa używany/nowy oczywiście indywidualna, bo każdy inaczej "liczy pieniądz". Niektórzy mają też tanich i sprawdzonych mechaników, albo sami na tyle się znają, że koszty napraw i wymian są dla nich niższe i mają mniejsze ryzyko nieprzewidzianych dużych wydatków w związku z zakupem używanego samochodu.
    Nie wiem czy przy takich rabatach kwotowych cokolwiek dostanie więcej.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 18-08-2017 o 13:53

  8. #1448
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Szukanie zadbanej QV to jak szukanie igły w stogu siana
    To akurat prawda, co nie znaczy że się nie da znaleźć. Kwestia tylko kto ile ma czasu i cierpliwości

  9. #1449
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    To akurat prawda, co nie znaczy że się nie da znaleźć. Kwestia tylko kto ile ma czasu i cierpliwości
    Czas to jedno cierpliwość to drugie a 3 cia sprawa kompletny brak sensownych egzemplarzy na rynku- jest tego co mało a to co jest to ma jakieś wady. Owszem trzeba brać poprawkę że to używka tak ale niektóre wady niestety dyskwalifikują zakup .

  10. #1450
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Dzięki Panowie.
    Ja właśnie podjąłem decyzję o nówce bo mam już dosyć wkładania kasy w używane... I o ile nie chodzi mi tylko o same inwestowanie w auto ale o czas, brak samochodu, którym muszę codziennie dojechać do pracy i nerwy...
    Co do używek to ciężko za 50tys wyhaczyć zadbaną 4 latkę nawet u zachodnich sąsiadów a u nas jak jest krajówka zadbana to się ceni około 55tys nie mówiąc już o 3 latku.
    Te wersje z dodatkami typu wydech, ori itp. nie działają na moją wyobraźnię. Wystarczy mi normalna wersja salonowa z wyposażeniem trochę lepszym niż standard a dokładnie wystarczy, że ma to czego potrzebuję.
    Zdaję sobie sprawę, że na nowym się traci ale nie tyle jakbym kupił z bieżącego rocznika za cenę katalogową. Jak mam jeździć tym autem 5-6lat to myślę że to nie ma takiego znaczenia.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory