Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1621
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Julka
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    Ale przecież serwisowanie w ASO oznacza tylko miejsce gdzie się serwisuje - przecież nikt nie zabrania właścicielowi wymieniać oleju co 15tys. km zamiast co 30tys. km? ASO go wyrzuci bo za często, czy jak ? Wolę auto z historią serwisową w ASO, niż serwisowane "na gębę" u "specjalisty" bez faktur (bo taniej).
    Wymiana olejów/filtrów/świec ew. dopalenie dpf jeżeli taki występuje i diagnostyka komputerem ma jedną zaletę w ASO, są maniacy dla których wbicie licznika i faktura przy późniejszej zakupie samochodu jest święte, jest to wyznacznikiem. Darek ma rację żeby robić serwis częściej, nie zgodzę się że w ASO robią to lepiej od jakiegoś dobrze ogarniętego mechanika. Druga sprawa jest taka, w silnikach 1.75tbi w serwisach ASO lana jest masowo do wszystkich silników Selenia Pure Energy, która przytykała sitko oleju turba, głównym zaleceniem FAP było zalewanie 1.75tbi Selenia Sport Power i teraz najciekawsze, w ASO nigdzie na miejscu tego oleju nie mają, na głupi olej trzeba czekać 2-3 dni, a nie mają dla tego, bo wszystkim leją do 1.4 t-jet 1.4 MA Pure Energy i przy okazji to samo leją do 1.75tbi.

  2. #1622
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał J_J Zobacz post
    Wymiana olejów/filtrów/świec ew. dopalenie dpf jeżeli taki występuje i diagnostyka komputerem ma jedną zaletę w ASO, są maniacy dla których wbicie licznika i faktura przy późniejszej zakupie samochodu jest święte, jest to wyznacznikiem. Darek ma rację żeby robić serwis częściej, nie zgodzę się że w ASO robią to lepiej od jakiegoś dobrze ogarniętego mechanika. Druga sprawa jest taka, w silnikach 1.75tbi w serwisach ASO lana jest masowo do wszystkich silników Selenia Pure Energy, która przytykała sitko oleju turba, głównym zaleceniem FAP było zalewanie 1.75tbi Selenia Sport Power i teraz najciekawsze, w ASO nigdzie na miejscu tego oleju nie mają, na głupi olej trzeba czekać 2-3 dni, a nie mają dla tego, bo wszystkim leją do 1.4 t-jet 1.4 MA Pure Energy i przy okazji to samo leją do 1.75tbi.
    Dlatego trzeba wybrać takie ASO, gdzie wiedza z instrukcji serwisowych to jedno a praktyka to drugie ja mam w ASO zalany olej Sport z sugestią serwisu żeby wymieniać co max 15tys. km.
    Prawda jest też taka, że ten przebieg wpisany w ASO jest jakimś potwierdzeniem autentyczności stanu licznika, podobnie jak ten wpisany w Cepiku, stąd takie auto może być pewniejsze co do zakresu koniecznych czynności serwisowych wynikających z przebiegu.

  3. #1623
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Kupiłem auto z przebiegiem 126000 wszystko sprawne (nowa turbina i magiel).....liczę się z tym że np za rok będzie sprzęgło do wymiany (jak podniosę moc) bo może zacząć powoli się np ślizgać (bo jest oryginalne)
    Cała dyskusja nie powinna dotyczyć ASO czy dobre czy złe, zaczęła się od tego że kupując auto używane zawsze trzeba mieć świadomość że jako drugi właściciel najprawdopodobniej będziemy przerabiać wszystkie te kwestie które wynikają po prostu z przebiegu, jak to trafnie mks podsumował.

  4. #1624
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    po części masz rację, z tym że ja ZAWSZE OE materiały SAM kupuję i dostarczam do ASO.

  5. #1625
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    A tak z ciekawości gdyby się coś wysrało jakbyś dochodził swoich praw?
    ASO wypnie się i powie że to kijowe części/ a zaopatrzenie będzie na nieprawidłowy montaż składać winę?
    Nic nie insynuuję tylko pytam z Ciekawości, bo prawda jest taka że jak będzie opcja by nie ponosić odpowiedzialności to zawsze się będą próbowali wypiąć.
    Dlatego ja zawsze robię od A do Z i mam kompletną gwarancję na części jak i usługę bo nie mam czasu na dochodzenie przed rzeczoznawcą swoich praw

  6. #1626
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Julka
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heathen Zobacz post
    A tak z ciekawości gdyby się coś wysrało jakbyś dochodził swoich praw?
    ASO wypnie się i powie że to kijowe części/ a zaopatrzenie będzie na nieprawidłowy montaż składać winę?
    Nic nie insynuuję tylko pytam z Ciekawości, bo prawda jest taka że jak będzie opcja by nie ponosić odpowiedzialności to zawsze się będą próbowali wypiąć.
    Dlatego ja zawsze robię od A do Z i mam kompletną gwarancję na części jak i usługę bo nie mam czasu na dochodzenie przed rzeczoznawcą swoich praw

    ja miałem sprawę w ASO z serwisem lancii delty przy 60k był serwis i po 15k przebiegu filtr cały zapadnięty, olej wyglądał jakby w ogóle nie był wymieniany, serwis kosztował 1200zł brutto, za kancelarie na szczęście nie płace bo z firmy mamy opłacaną co miesiąc i się korespondencją wymieniali, jedynie w ramach rekompensaty zrobili darmowy serwis i tu już stałem przy samochodzie i się dało, nie wiem czy sąd by coś ostatecznie dał, ale za 1200zł szkoda się bawić i sobie czas marnować. Rozrządu przy 80k już u nich nie wymieniałem, jeszcze miałem przypał że jak coś robili na gwarancji, to rurka od wlewu płynu do spryskiwaczy znikła, nie mam pojęcia czy przypadek czy co, w każdym razie też dali nową... tak że jeżeli chodzi o ASO to zależy pewnie jak się trafi, najlepszy serwis fiata/alfy moim zdaniem u nas obecnie to w Tarnowie, ale do tranowa z każdym autem jeździć też się nie chce i szkoda czasu...

  7. #1627
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał J_J Zobacz post
    ja miałem sprawę w ASO z serwisem lancii delty przy 60k był serwis i po 15k przebiegu filtr cały zapadnięty, olej wyglądał jakby w ogóle nie był wymieniany, serwis kosztował 1200zł brutto, za kancelarie na szczęście nie płace bo z firmy mamy opłacaną co miesiąc i się korespondencją wymieniali, jedynie w ramach rekompensaty zrobili darmowy serwis i tu już stałem przy samochodzie i się dało, nie wiem czy sąd by coś ostatecznie dał, ale za 1200zł szkoda się bawić i sobie czas marnować. Rozrządu przy 80k już u nich nie wymieniałem, jeszcze miałem przypał że jak coś robili na gwarancji, to rurka od wlewu płynu do spryskiwaczy znikła, nie mam pojęcia czy przypadek czy co, w każdym razie też dali nową... tak że jeżeli chodzi o ASO to zależy pewnie jak się trafi, najlepszy serwis fiata/alfy moim zdaniem u nas obecnie to w Tarnowie, ale do tranowa z każdym autem jeździć też się nie chce i szkoda czasu...
    To ja mam zupełnie doświadczenia z Carserwis i Ducati. Carserwis umawiam się na godzinę, robią auto a ja w tym czasie normalnie pracuje od nich z poczekalni. Jak coś poszło nie tak to ogarnęli, przeprosili i dali rabaty na kolejne usługi. Jak miałem szkodę z OC sprawcy zabrali Giuliette, ogarnęli zastępczy i niczym się nie przejmowałem.

    Do Ducati nawet nie trzeba jechać, przyjeżdzają do domu zabierają motocykl i oddają po serwisie.

    Dla mnie najważniejszy jest święty spokój i mój czas i naprawdę jestem zadowolony z ich usług. Czasem coś może pójść nie tak, ale lepiej rozmawiać z duża firma, która dba o opinie niż z Mietkiem, który nie walczy na rynku tylko trzyma się tylko kilkudziesięciu klientów.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  8. #1628
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grudziadz
    Auto
    AR Giulietta 1,4 TB, CC 900
    Postów
    9

    Domyślnie

    Oczywista oczywistość: jedno ASO drugiemu nierówne. Zależy jakich mają fachowców. W weekend robiłem przedzakupowy przegląd 7-letniej Giulietty w ASO Sobczyk w Częstochowie. Mechanicy uprzedzali: tylko zmieniaj pan olej co 15 tys. km, bo 30 to za dużo. I tak mam nadzieję robić, bo AR przyjechała do mojego garażu Jak trochę ogarnę papierologię i zrobię zdjęcia, pokażę ją, gdzie należy.

  9. #1629
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    ponieważ mam obecnie giuliettę veloce (w leasingu) z 2016 i jej cesja albo wykup albo sprzedaż zupełnie mi się nie opłaca (a mało korzystam), pomyślałem, że mógłbym ją pod-wynająć (za zgodą macierzystego leasingu oczywiście).

    do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:
    - dla mnie korzystniejsze podatkowo niż cesja wykup czy sprzedaż
    - dla mnie pozbawia mnie comiesięcznego niepotrzebnego kosztu
    - dla najemcy - może być osobą prywatną
    - dla najemcy - uproszczona weryfikacja (jestem odpowiedzialny za ryzyko kredytowe więc mam narzędzia żeby samemu zweryfikować)
    - dla najemcy - skrócony okres minimalny, tzn możemy się umówić np na pół roku
    - dla najemcy - w razie szkody całkowitej (w związku z tym, że dostanę odszkodowanie) rozliczę się per saldo - czyli zwrócę część dotychczas poniesionych kosztów (leasing po prostu zabiera wrak i drze umowę i tyle)
    - dla najemcy - wystawiam normalne FV23%, więc bez problemu można korzystać z optymalizacji podatkowych jak w każdym leasingu czy wynajmie

    Możemy się umówić na uproszczony model, tzn bierzemy firmę wynajmującą typu Master1, szukamy oferty wynajmu na auto o podobnej wartości, robimy od tego spory rabat do ustalenia (ja nie chcę na tym zarabiać, chcę po prostu zmitygować straty), spisujemy umowę i już

    Może ktoś z Was jest zainteresowany? Albo macie pomysł gdzie się z tym zgłosić?

  10. #1630
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cześć, co myślicie o tym egzemplarzu?

    alfafun.pl/alfa-romeo-giulietta-2-0-jtdm-170-km-skora-pdc/

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory