Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1631
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    ponieważ mam obecnie giuliettę veloce (w leasingu) z 2016 i jej cesja albo wykup albo sprzedaż zupełnie mi się nie opłaca (a mało korzystam), pomyślałem, że mógłbym ją pod-wynająć (za zgodą macierzystego leasingu oczywiście).

    do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:
    - dla mnie korzystniejsze podatkowo niż cesja wykup czy sprzedaż
    - dla mnie pozbawia mnie comiesięcznego niepotrzebnego kosztu
    - dla najemcy - może być osobą prywatną
    - dla najemcy - uproszczona weryfikacja (jestem odpowiedzialny za ryzyko kredytowe więc mam narzędzia żeby samemu zweryfikować)
    - dla najemcy - skrócony okres minimalny, tzn możemy się umówić np na pół roku
    - dla najemcy - w razie szkody całkowitej (w związku z tym, że dostanę odszkodowanie) rozliczę się per saldo - czyli zwrócę część dotychczas poniesionych kosztów (leasing po prostu zabiera wrak i drze umowę i tyle)
    - dla najemcy - wystawiam normalne FV23%, więc bez problemu można korzystać z optymalizacji podatkowych jak w każdym leasingu czy wynajmie

    Możemy się umówić na uproszczony model, tzn bierzemy firmę wynajmującą typu Master1, szukamy oferty wynajmu na auto o podobnej wartości, robimy od tego spory rabat do ustalenia (ja nie chcę na tym zarabiać, chcę po prostu zmitygować straty), spisujemy umowę i już

    Może ktoś z Was jest zainteresowany? Albo macie pomysł gdzie się z tym zgłosić?
    A jak kształtuje się miesięczny koszt takiego wynajmu?

  2. #1632
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał krosser Zobacz post
    Cześć, co myślicie o tym egzemplarzu?

    alfafun.pl/alfa-romeo-giulietta-2-0-jtdm-170-km-skora-pdc/
    Bardzo ładny egzemplarz, wracając ze Świdnicy kupiłem guiliette od ALFAFUN.pl . Po za klapą bagażnika jest w oryginale, skóry jak nowe, plastik,i lakier również. Czujnik pokazywał równo, szpary itd dobrze. Jestem mega zadowolony Także powyższe ogłoszenie już nie aktualne

    Ale wracając do ogłoszenia ze Świdnicy https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#3b64254c43
    Po rozmowie telefonicznej miało być super zadbane auto, salon PL itd, a że miałem 400km w jedną stronę to wydawałoby się, że warto jechać... "Będzie Pan zadowolony" usłyszałem. Na miejscu okazalo się troche inaczej. Praktycznie każdy element karoserii obtarty lub z wgniotką, maska nie grała ze zderzakiem, klapa tylna również. Było widać, że auto po wjeździe w zaspe czy czy coś drobnego zderzak się przesunął i właściciel tak zostawił. Tylna klapa odbijała błotnik, trochę skoszona- trochę pracy i by to poprawił, czy wgniotki techniką PDR. Polerka wyciągnęłaby większość, ale fotel kierowcy (czerwona skóra) bardzo zniszczony, reflektor przedni z ksenonem pęknięty, opony łyse, ale zrobione hamulce, sprzęgło z dwumasem przy ok 100k i rozrząd przy 60k co wydawało się atutem, choć na jedno i drugie było za wcześnie. Przelecieliśmy czujnikiem- lakier oryginał. W grę wchodził tylko rabat na paliwo i na szczęście nie dałem się przekonać. Pojechaliśmy z powrotem przez Wrocław, zadzwoniłem w 2 miejsca i tak wróciliśmy ideałem od alfafun'a jeżeli mam porównywać te 2 sztuki.
    pozdrawiam

  3. #1633
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    na razie inny niż Alfa
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cześć, rzucicie okiem na tą Julkę, moze juz ktoś pytał:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-16v-turbo-170km-navi-pdc-alu-super-stan-ID6yZV8p.html#3d27c900b7

  4. #1634
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Bardzo ładny egzemplarz, wracając ze Świdnicy kupiłem guiliette od ALFAFUN.pl . Po za klapą bagażnika jest w oryginale, skóry jak nowe, plastik,i lakier również. Czujnik pokazywał równo, szpary itd dobrze. Jestem mega zadowolony Także powyższe ogłoszenie już nie aktualne

    Ale wracając do ogłoszenia ze Świdnicy
    Po rozmowie telefonicznej miało być super zadbane auto, salon PL itd, a że miałem 400km w jedną stronę to wydawałoby się, że warto jechać... "Będzie Pan zadowolony" usłyszałem. Na miejscu okazalo się troche inaczej. Praktycznie każdy element karoserii obtarty lub z wgniotką, maska nie grała ze zderzakiem, klapa tylna również. Było widać, że auto po wjeździe w zaspe czy czy coś drobnego zderzak się przesunął i właściciel tak zostawił. Tylna klapa odbijała błotnik, trochę skoszona- trochę pracy i by to poprawił, czy wgniotki techniką PDR. Polerka wyciągnęłaby większość, ale fotel kierowcy (czerwona skóra) bardzo zniszczony, reflektor przedni z ksenonem pęknięty, opony łyse, ale zrobione hamulce, sprzęgło z dwumasem przy ok 100k i rozrząd przy 60k co wydawało się atutem, choć na jedno i drugie było za wcześnie. Przelecieliśmy czujnikiem- lakier oryginał. W grę wchodził tylko rabat na paliwo i na szczęście nie dałem się przekonać. Pojechaliśmy z powrotem przez Wrocław, zadzwoniłem w 2 miejsca i tak wróciliśmy ideałem od alfafun'a jeżeli mam porównywać te 2 sztuki.
    pozdrawiam
    Dzwoniłem do nich dwa dni po Twoim zakupie i się załamałem. No nic, życzę miłego użytkowania, a ja szukam dalej.

  5. #1635
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    W końcu mam swoją bellę! weekend już przejeżdżony, narazie mało, bo czasu nie ma, ale niedługo wszystko się w niej wypucuje i wątek założę Średnie spalanie narazie 12 litrów (a i tak spadło z 14 litrów, także jest ok )

  6. #1636
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    No lepiej późno niż wcale
    km życzę bezawaryjnej jazdy!

  7. #1637
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heathen Zobacz post
    No lepiej późno niż wcale
    km życzę bezawaryjnej jazdy!
    dzięki wielkie Tobie także! mam nadzieję, że się kiedyś na zlocie jakimś zobaczymy

  8. #1638
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Obecnie brak
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witajcie,

    Zastanawiam sie nad zakupem Julki 1.4 170 KM. 2012 rok (rejestracja w Ikw. 2013), przebieg: ok. 75k. Cena ok. 40k. I. wlasciciel. Kupiona w polskim salonie. Serwisowana w ASO. Jest ponoc cala dokumentacja.
    Niestety byla uderzona. Wymienione drzwi od strony kierowcy. Lakierowany przedni zderzak i nadkole. Nie widzialem niestety jeszcze jak mocny byl dzwon i czy moglo ucierpiec cos jeszcze (czekam na foty).
    Czy Waszym zdaniem warto zawracac sobie nia glowe?

    Z gory dzieki za porade

  9. #1639
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fiejtekt
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.9 JTD 2002r
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał karek84 Zobacz post
    Witajcie,

    Zastanawiam sie nad zakupem Julki 1.4 170 KM. 2012 rok (rejestracja w Ikw. 2013), przebieg: ok. 75k. Cena ok. 40k. I. wlasciciel. Kupiona w polskim salonie. Serwisowana w ASO. Jest ponoc cala dokumentacja.
    Niestety byla uderzona. Wymienione drzwi od strony kierowcy. Lakierowany przedni zderzak i nadkole. Nie widzialem niestety jeszcze jak mocny byl dzwon i czy moglo ucierpiec cos jeszcze (czekam na foty).
    Czy Waszym zdaniem warto zawracac sobie nia glowe?

    Z gory dzieki za porade
    Jeżeli dzwon był na tyle niewielką stłuczka ze wystarczyło wymienić poszycie zewnętrzne z cieniutkiej profilowanej blaszki to śmiało można brać. Sam jeżdżę uszkodzonym egzemplarzem i wyglada to tak jakby filtry wymienić i jazda dalej. Kwestia gustu moim zdaniem.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  10. #1640
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Obecnie brak
    Postów
    13

    Domyślnie

    A czy ktoś życzliwy mógłby mi sprawdzić dla tej belli historie serwisowa? Moglbym podeslac VIN na priv. Dziekuje

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory