Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1661
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    możesz mi powiedzieć po kiego chcesz wiercić dziury w progach żeby zamontować listwy?
    Ja nie miałem wyboru i kupiłem z fabrycznie zamontowanymi progami- wolałbym bez i samo sobie to ogarnąć bo koszt nie jest jakiś ogromny- jak myślisz czy te 20 dziur w każdym progu to w naszym klimacie dobre rozwiązanie? bo ja uważam że nie.
    muszę je ściągnąć zapuścić progi - inaczej po kilku sezonach będą do wycięcia.
    Moim zdaniem 2 najbardziej pożądane dodatki to bixenon i TCT - reszta do ogarnięcia za w miarę normalną kasę - nawet Brembo 330

  2. #1662
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    A ja miałem wybór i kupiłem z fabrycznymi progami.
    wątek już był: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ne_pomocy.html

  3. #1663
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MultiAir (170km)
    Postów
    4

    Domyślnie

    Zaczęłam szukać następnej Alfy dla siebie i padło na Giuliette Do poniższej oferty mam dosyć blisko- czy ktoś z Was może coś więcej powiedzieć o niej już na starcie albo szukając dla siebie był na oględzinach poniższej Belli?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-tubro-170-km-salon-polska-ksenon-skory-navi-pakiet-chrom-ID6z8EfD.html

  4. #1664
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    jak ktoś szuka QV to tak jak zapowiadałem wcześniej - wystawiłem moją na sprzedaż

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zhapL.html

  5. #1665
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś może
    oglądał tę Julkę, lub ma jakieś informacje na jej temat? autotrader.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-warszawa-1000681461

    EDIT
    Ogłoszenie nieaktualne.
    Ostatnio edytowane przez mirekmiras ; 06-11-2017 o 12:30

  6. #1666
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Mam do kupienia Julkę z pewną przeszłością (2.0 JTDM 170KM, 2010 rok, przebieg około 180.000km, cena po przeliczeniu około 37.000). Wcześniej miałem diesla prostego w budowie jak cep i przez to mam bardzo dobre zdanie na temat ropniaków. W tym przypadku ładuję sporo kasy w używane auto i mam z tyłu głowy, że Niemiec pewnie sprzedaje, bo auto zaczyna generować koszty, a to może być dopiero początek. Może się wypowiedzieć właściciel takiej Julki z przebiegiem >200.000km jak mechanicznie sprawuje się to auto?
    W mojej finałowej trójce były jeszcze: Honda Civic 1.8PB 140KM po lifcie i A3 2.0 TDI 140KM po lifcie. [notranslate]Alfa[/notranslate] to jedyny wybór sercem w tym zestawieniu.

  7. #1667
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roggi Zobacz post
    Mam do kupienia Julkę z pewną przeszłością (2.0 JTDM 170KM, 2010 rok, przebieg około 180.000km, cena po przeliczeniu około 37.000). Wcześniej miałem diesla prostego w budowie jak cep i przez to mam bardzo dobre zdanie na temat ropniaków. W tym przypadku ładuję sporo kasy w używane auto i mam z tyłu głowy, że Niemiec pewnie sprzedaje, bo auto zaczyna generować koszty, a to może być dopiero początek. Może się wypowiedzieć właściciel takiej Julki z przebiegiem >200.000km jak mechanicznie sprawuje się to auto?
    W mojej finałowej trójce były jeszcze: Honda Civic 1.8PB 140KM po lifcie i A3 2.0 TDI 140KM po lifcie. [notranslate]Alfa[/notranslate] to jedyny wybór sercem w tym zestawieniu.
    a co w nim jest bardziej skomplikowanego od innych konstrukcji konkurencji?
    Auto o które pytasz zbliża się do granicy 200000km więc wiadomo że będziesz co chwile coś wymieniał jak w każdym innym aucie.
    Albo już część droższych rzeczy została już wymieniona, albo zacznie powoli pokolei nie domagać i nie będzie to niczym niezwykłym na tle konkurencji.
    Ogólnie silnik dobry, przyjemny. Dużo nie pali, jest przy tym dynamiczny, a koszty serwisu nie są przesadnie wysokie - typowa średnia półka.
    Dużo oryginalnych, fabrycznie nowych części można kupić w cenie zamienników albo i taniej. Tańsze w eksploatacji diesle o podobnym potencjale znajdziesz tylko w grupie PSA, a co do paści VAGa to szkoda czasu... W leonie notorycznie brakowało mocy, a w Tiguanie przy 70k potrafiła zatrzeć się ori pompa wody, zaraz potem poszło turbo i wtryski, tragedia

  8. #1668
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Dzięki za rzeczową odpowiedź.

    Motor jak i auto są relatywnie młode na rynku więc ciężko o konkretne opinie dotyczące tego jak się zachowuje powyżej pewnych przebiegów i stąd moje obawy.
    Tą sławną uszczelkę smoka olejowego wymieniać od razu przy robieniu "pakietu startowego", DPF i EGR odłączać profilaktycznie czy lepiej to wszystko zostawić dopóki nic się nie będzie działo? Jakie są Twoje doświadczenia w tym temacie?

  9. #1669
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Uszczelke wymieniłem przy okazji rozrządu w okolicach 100tys. EGR wyłączyłem przy robieniu chiptuningu, obecnie przy 113tys klęknął mi termostat z powodu wyłączenia EGR. EGR włączony jest w obieg cieczy chłodzącej w tym silniku i ma wpływ na proces dogrzewania silnika. Jego wyłączenie niesie plusy i jeden minus w postaci zmniejszenia trwałości termostatu, ale to raczej temat do wymiany raz na parę lat więc bez tragedi a pozatym nie trzeba wymieniać całego termostatu z obudową, a wystarczy sam wkład. DPF zostawiłem, jak się zatka to się wytnie

  10. #1670
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mario78
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    BMW F30 320d AT
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam Przymierzam sie do zakupu giulietty. Oglądał ktos może ten egzemplarz? Wygląda jakby maska nie była za dobrze spasowana ze zderzakiem.
    ww.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-krajowy-170-km-distintive-ID6zhw9a.html#2bdc755f09 (brak jednej literki ''w'' na początku linku)
    Co sądzicie o tym egzemplarzu?
    Ostatnio edytowane przez mario78 ; 11-11-2017 o 18:02

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory