Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1691
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan dukat Zobacz post
    No to fajny powrót
    Jak w klubie Ducati-nie kupuj Ducati,to się psuje ))
    3 lata temu miałem fajną 147 dizel 150koni, ja osobiscie byłem zadowolony,oczywiście serwis,zawieszenie przód mnie nie ominęły,sprzedałem z żalem,bo akurat zona miała okazję na suva z pierwszej ręki.owszem japońska marka,solidna,nic,a nic sie nie zepsuło poza eksploatacją.
    Ale lata lecą,a chciałbym znów poczuć przyjemność z jazdy i posiadania fajnego autka, zwłaszcza,że mamy auto służbowe, a roczne przebiegi to koło 7-10tys
    Nie stać mnie na nowe,ale kilkuletnie tak, stąd najpierw pomysł na ABARTHA 500 ew Julkę w nie najsłabszej benzynie.
    Żeby nie było, nie liczę na cuda za 35tys ideału nie będzie, dobrze jednak wiedzieć coś więcej o autku jak się człowiek nie zna,pomoc i uwagi zawsze wskazane.
    jan dukat, znajomy ma Giuliettę 1.8t i z tego co wiem to będzie ją sprzedawał. Daj znać jakbyś był zainteresowany to podpytam co i jak.

  2. #1692
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał TILT Zobacz post
    Przed liftem nie było możliwości żeby w przednim zderzaku były czujniki parkowania. Co w tym niejasnego?

    Nie wiem jak inny rocznik przed liftem, w cenniku 2011 są tylko za dopłatą 1200 PLN czujniki tył.
    http://www.alfaromeopress.pl/downloa...tta_cennik.pdf
    Moja jest z grudnia 2011 i z przodu czujników nie ma - niestety.

  3. #1693
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    bzdura
    Rozumiem, że Ty już w 2010 kupiłeś Giulitte z przednimi czujnikami parkowania, a w 159ce masz napęd hybrydowy?
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  4. #1694
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Panowie, orientuje się ktoś czy 2.0 JTDM 140KM różni się od 170 KM tylko programem czy też "graty" typu turbina, dwumasa, skrzynia też są różne. Przejechałem się tą słabszą wersją silnikową i wydała mi się dużo lepiej skrojona na moje (głównie miejskie) potrzeby.
    Proszę o rzeczową odpowiedź.

  5. #1695
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roggi Zobacz post
    Panowie, orientuje się ktoś czy 2.0 JTDM 140KM różni się od 170 KM tylko programem czy też "graty" typu turbina, dwumasa, skrzynia też są różne. Przejechałem się tą słabszą wersją silnikową i wydała mi się dużo lepiej skrojona na moje (głównie miejskie) potrzeby.
    Proszę o rzeczową odpowiedź.
    turbo jest mniejsze, reszta to samo

  6. #1696
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Ale też siedzi Garrett?

    Pytam, gdyż w hurtowni motoryzacyjnej znajomy powiedział mi, że koło dwumasowe do obu wersji silnikowych jest w zupełnie różnych cenach: ~2200zł ze sprzęgłem do 140KM i około 3000zł do 170 KM (w obu wariantach Sachs)
    Ostatnio edytowane przez Roggi ; 21-11-2017 o 19:32

  7. #1697
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Więc spytaj znajomego o dane techniczne obu sprzegieł i kół dwumasowych może być różnica w średnicy tarczy docisku i budowie samego koła i z tego wynika różnica w cenie.

  8. #1698
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał TILT Zobacz post
    Rozumiem, że Ty już w 2010 kupiłeś Giulitte z przednimi czujnikami parkowania, a w 159ce masz napęd hybrydowy?
    9tki już nie ma, sprzedał jak się zaczęła psuć
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

  9. #1699
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roggi Zobacz post
    Ale też siedzi Garrett?

    Pytam, gdyż w hurtowni motoryzacyjnej znajomy powiedział mi, że koło dwumasowe do obu wersji silnikowych jest w zupełnie różnych cenach: ~2200zł ze sprzęgłem do 140KM i około 3000zł do 170 KM (w obu wariantach Sachs)
    co za różnica czy Garett skoro jeden jest widocznie mniejszy a drugi większy... i mają różne numery - polecam zaglądnąć do epera i na allegro do działu używanych części...

    cena za dwumas i sprzegło jest różna a i tak oba zestawy wytrzymują 400Nm, jak siądzię to zawsze można dać z mocniejszej wersji - są zamienne, a na czym polega dokładnie rożnica nikt ci nie powie

  10. #1700
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Ciąg dalszy pytań o rzeczoną białą julkę z Sierpca:

    czy mi się tylko wydaje,czy skóra jest taka kiepska,bo boki fotela pasażera mocno pomięte,jakby boczne poduchy wystrzeliły?

    druga sprawa,czy jest ,możliwość sprawdzenia czy autko ma sprawne poduszki przy pomocy komputera-nawet w sytuacji,gdy ktoś celowo ich nie naprawiając wstawił jakieś ustrojstwa oszukujące system?

    trzecia sprawa,mając 147 jtdm wiedziałem,że diesle lepsze w tych modelach od benzynki,czy w julkach też jest ta sama zasada?co lepsze 2.0jtdm,1.4MA,czy 1.4 120ps? kolega sprzedający zaklina się,że żadnych absolutnie problemów z multiair nie miał,auto kupił już z "gratisowym" poliftowym zderzakiem przebieg 103tys do zweryfikowania,podobno potwierdzony w serwisie i cepiku.4 właściciel obecnie.
    cena od ostatniego razu spadła o 1100zł
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bgs1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	82.4 KB
ID:	238085  

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory