Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1961
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    musisz dzwonić po dealerach to co w ogłoszeniach i stocku nie jest aktualne. znam z autopsji. Co do reszty - miałem julke bez czujników i mam z czujnikami mnie one bardziej wkurzają niż pomagają dlatego jak piszesz ze zamiast xenonów to chyba naprawdę nie wiesz o czym mówisz. GIulietta w halogenem to męczarnia w nocy i tyle. Ja nie miałem wyboru obie był a H7 dlatego wpadł do obu hid.
    Czarna to co podałeś to wersja bazowa GIULIETTA - już nawet po fotelach widać, pozostałe wersje to SUPER. Szczerze gdybym miał wybór brałbym manualną klime bo o wiele sensowniej działa niż ten pseudo klimatronik żyjący własnym życiem.

  2. #1962
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Darek, nie przesadzaj z tą męczarnią na halogenie. Moja ma halogen i całkiem nieźle świeci, trochę jeżdżę nocy i mnie to nie męczy. Nie bardzo też rozumiem uwielbienia większości dla xenonów. Na suchym asfalcie wcale nie jest dużo jaśniej, a na mokrym prawie różnicy nie widać. Największy plus xenonów to barwa światła. Czujniki parkowania się przydają, jednego denerwują, 5ciu innym pomagają w parkowaniu na centymetry. Co do klimy auto - może u Ciebie jest coś nie halo, ja nie narzekam. Poza tym zawsze można przejść na tryb manualny. Tak wiec zależy co kto lubi. Kolega musi wziąć wszystkie za i przeciw i zastanowić się, co mu najbardziej będzie przydatne.

  3. #1963
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Nigdy nie odczuwałem potrzeby posiadania czujników tylnich w Giuliettcie, a to ze względu na to, że jest to hatchback i w 100% wystarczają lusterka. Widać w nich gdzie się kończy tył, czy o nic nie zawadzimy.
    Szybkie parkowanie na mieście nigdy nie stanowiło wyzwania, co więcej z czujnikami mam wrażenie, że jest więcej ceregieli. Jest to kwestia techniki i odpowiedniego przygotowania manewru parkowania, na źle rozpoczęty żaden czujnik nie pomoże.
    Jeśli już to bardziej chciałbym czujniki z przodu, ponieważ zawsze mam obawę, że zachaczę o coś czubatym przodem samochodu.

    Jeśli chodzi o xenony to z mojej praktyki wynika, że i tak w nocy na pustej drodze włączam długie, więc suma sumarum wychodzi na to samo co przy halogenach.

  4. #1964
    Użytkownik Rowerzysta Avatar czajna
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Czy ktoś z kolegów z Warszawy miał okazję oglądać?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zEfMc.html


    Miałem ją kupić, przez telefon usłyszałem to samo. Ogólnie gość wydaje się uczciwy i mam wrażenie, że samochód jest wart zainteresowania.
    Daj znać jak ją obejrzysz, ja już swoją mam

  5. #1965
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajna Zobacz post


    Miałem ją kupić, przez telefon usłyszałem to samo. Ogólnie gość wydaje się uczciwy i mam wrażenie, że samochód jest wart zainteresowania.
    Daj znać jak ją obejrzysz, ja już swoją mam
    Czyżby biała z Poznania? bo miałem jechać zobaczyć w tym tygodniu i w piątek ktoś mi sprzątnął sprzed nosa

  6. #1966
    Użytkownik Rowerzysta Avatar czajna
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Czyżby biała z Poznania? bo miałem jechać zobaczyć w tym tygodniu i w piątek ktoś mi sprzątnął sprzed nosa
    Przepraszam, to byłem właśnie ja ;p Na swoje usprawiedliwienie dodam, że znalazłem ją niezależnie jakoś przed Twoim postem.

  7. #1967
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajna Zobacz post
    Przepraszam, to byłem właśnie ja ;p.
    Nic nie szkodzi, niech Ci bezproblemowo służy.
    Ostatnio edytowane przez A|ex ; 05-03-2018 o 17:32

  8. #1968
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Nic nie szkodzi, niech Ci bezproblemowo służy.
    W jednym z salonów w Warszawie usłyszałem, że dobre egzemplarze dawane w rozliczeniu schodzą szybciej niż zdążą je pokazać na stronie. Może bujda, ale to by tłumaczyło ciut ten bałagan w bazie stockowych aut versus rzeczywistość

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  9. #1969
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    możesz mi powiedzieć co ma sprzedaż nówki do używki?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Darek, nie przesadzaj z tą męczarnią na halogenie. Moja ma halogen i całkiem nieźle świeci, trochę jeżdżę nocy i mnie to nie męczy. Nie bardzo też rozumiem uwielbienia większości dla xenonów. Na suchym asfalcie wcale nie jest dużo jaśniej, a na mokrym prawie różnicy nie widać. Największy plus xenonów to barwa światła. Czujniki parkowania się przydają, jednego denerwują, 5ciu innym pomagają w parkowaniu na centymetry. Co do klimy auto - może u Ciebie jest coś nie halo, ja nie narzekam. Poza tym zawsze można przejść na tryb manualny. Tak wiec zależy co kto lubi. Kolega musi wziąć wszystkie za i przeciw i zastanowić się, co mu najbardziej będzie przydatne.
    że tak powiem miałeś obydwie Giulietty z xenonem i bez czy tylko tobie się tak wydaje? Bo powiem Ci, że to jak żarówka halogenowa a świeczka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Nigdy nie odczuwałem potrzeby posiadania czujników tylnich w Giuliettcie, a to ze względu na to, że jest to hatchback i w 100% wystarczają lusterka. Widać w nich gdzie się kończy tył, czy o nic nie zawadzimy.
    Szybkie parkowanie na mieście nigdy nie stanowiło wyzwania, co więcej z czujnikami mam wrażenie, że jest więcej ceregieli. Jest to kwestia techniki i odpowiedniego przygotowania manewru parkowania, na źle rozpoczęty żaden czujnik nie pomoże.
    Jeśli już to bardziej chciałbym czujniki z przodu, ponieważ zawsze mam obawę, że zachaczę o coś czubatym przodem samochodu.

    Jeśli chodzi o xenony to z mojej praktyki wynika, że i tak w nocy na pustej drodze włączam długie, więc suma sumarum wychodzi na to samo co przy halogenach.
    ile tych dróg "pustych" w nocy masz?

  10. #1970
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    W jednym z salonów w Warszawie usłyszałem, że dobre egzemplarze dawane w rozliczeniu schodzą szybciej niż zdążą je pokazać na stronie.
    Może tak być, bo zazwyczaj rozchodzą się po znajomych, znajomych znajomych, itd.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory