Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1971
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Warto przeglądać stock fiata, ja swoją 170MA Distinctive kupiłem po lepszej cenie, niż przytoczone wyżej 120TB.
    Wprawdzie auto z grudnia 2012 a kupione w styczniu 2014, ale przebieg i tak był 0 - dla mnie nie liczył się rocznik tylko to, że byłem pierwszym użytkownikiem.

  2. #1972
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dodaj, że jeszcze był lift. Ja kupując końcem września 2017 r. maiłem do wyboru w tej samej cenie MA 150 i TB 120- w wyposażeniu różniły się tylko wzorem 17-calowych felg. Oczywiście kupiłem kolejną.... TB

  3. #1973
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    https://www.olx.pl/oferta/julka-od-a...5-IDs6MaZ.html
    Czyja? Proszę się przyznać

    EDIT:
    Z szybkiego rekonesansu wynikałoby, że uTvo0. Jeśli Twoja, to poproszę na prv nr VIN oraz datę pierwszej rejestracji. No i zlituj się i wstaw tam porządne zdjęcia środka. Tam jest wnętrze takie jak w pakiecie Sport?
    Ostatnio edytowane przez A|ex ; 05-03-2018 o 23:25

  4. #1974
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    musisz dzwonić po dealerach to co w ogłoszeniach i stocku nie jest aktualne. znam z autopsji. Co do reszty - miałem julke bez czujników i mam z czujnikami mnie one bardziej wkurzają niż pomagają dlatego jak piszesz ze zamiast xenonów to chyba naprawdę nie wiesz o czym mówisz. GIulietta w halogenem to męczarnia w nocy i tyle. Ja nie miałem wyboru obie był a H7 dlatego wpadł do obu hid.
    Czarna to co podałeś to wersja bazowa GIULIETTA - już nawet po fotelach widać, pozostałe wersje to SUPER. Szczerze gdybym miał wybór brałbym manualną klime bo o wiele sensowniej działa niż ten pseudo klimatronik żyjący własnym życiem.
    Hej, doskonale wiem co piszę, jeździłem opcją bez czujników jak i z nimi i potwierdzam że bez nich jak bez ręki. Julka widoczność do tyłu ma żadną, z przodu też są przydatne bo przód niski i bardzo łatwo przytrzeć o krawężnik czy inny murek. Ksenony tak samo, nie mówię że świecą słabo bo rewelacyjnie, sam zresztą posiadam tyle że po mieście nie robi to aż tak dużej różnicy.
    jeździłem julka bez i w mieście dawało radę. W trasie jest zapewnie inaczej ale do tego mam inne auto. Julka to nie 159 gdzie między ksenonami a zwykłymi jest przepaść.
    Analogicznie z klimą, ten pseudoklimatronik działą super, poza tym dwustrefowy i jeszcze do tyłu dmucha. Nie cierpię klimy manualnej bo nigdy sensownie nie można jej ustawić, albo za zimno albo za ciepło.
    Jak widać dwie osoby i cztery opinie

  5. #1975
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    https://www.olx.pl/oferta/julka-od-a...5-IDs6MaZ.html
    Czyja? Proszę się przyznać

    EDIT:
    Z szybkiego rekonesansu wynikałoby, że uTvo0. Jeśli Twoja, to poproszę na prv nr VIN oraz datę pierwszej rejestracji. No i zlituj się i wstaw tam porządne zdjęcia środka. Tam jest wnętrze takie jak w pakiecie Sport?
    Nie no, nie moja. Moja ma dach panoramiczny i więcej przebiegu, bo 82k.
    Nie sprzedaję auta na OLX, ponieważ znajomy ją bierze. Aczkolwiek jeżeli miałoby się to zmienić, to będę informował w tym wątku m.in.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  6. #1976
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Darek, dla Ciebie świeczka, dla mnie latarnia. Nie narzekam. Nie wiem ile lat masz prawo jazdy, ja jeździłem jeszcze maluchami z prądnicą, tam to byla dopiero świeczka. Gdzie tam świeczka, kaganek Mialem tez okazje kupic z ksenonami, ale odpuściłem, samochód byl po kolizji.

  7. #1977
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    'Wiesz proszę Cie bez prehistorycznych wywodów.
    ja zadałem pytanie inaczej- jeździłeś Giuliettą z xenonem w nocy i halogenem w nocy że tak kategorycznie stwierdzasz czy tylko Ci się tak wydaje bo ktoś gdzieś komuś coś powiedział? Ja wiem że fajne
    Jeżeli nie to niestety jak zwykle opierasz swoje twierdzenia na zasadzie "bo tak mi się wydaje" i "nie miałem" ale co mi szkodzi - "i tak się wypowiem"- no ale dla twojej wiadomości różnica miedzy xenonem sprawnym a halogenem to przepaść.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Hej, doskonale wiem co piszę, jeździłem opcją bez czujników jak i z nimi i potwierdzam że bez nich jak bez ręki. Julka widoczność do tyłu ma żadną, z przodu też są przydatne bo przód niski i bardzo łatwo przytrzeć o krawężnik czy inny murek. Ksenony tak samo, nie mówię że świecą słabo bo rewelacyjnie, sam zresztą posiadam tyle że po mieście nie robi to aż tak dużej różnicy.
    jeździłem julka bez i w mieście dawało radę. W trasie jest zapewnie inaczej ale do tego mam inne auto. Julka to nie 159 gdzie między ksenonami a zwykłymi jest przepaść.
    Analogicznie z klimą, ten pseudoklimatronik działą super, poza tym dwustrefowy i jeszcze do tyłu dmucha. Nie cierpię klimy manualnej bo nigdy sensownie nie można jej ustawić, albo za zimno albo za ciepło.
    Jak widać dwie osoby i cztery opinie
    miałeś julkę z halogenem?

  8. #1978
    8002
    Gość

    Domyślnie

    jak ktos nie jezdzi w nocy poza miastem to czy xenon czy halogen jeden pies , bardziej irytujace jest zakladanie pseudexenonow i za to zatrzymywalbym dowody

    pozdr.,
    t.
    Ostatnio edytowane przez 8002 ; 06-03-2018 o 13:19

  9. #1979
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Darek, tak, jeździłem w nocy Julka z ksenonami, dla mnie w natężeniu swiatla kolosalnej różnicy nie ma. Jak mówiłem, dużym plusem jest barwa swiatla. Pamiętaj, ze to watek o samochodach używanych, wiec ksenon nie zawsze będzie wyznacznikiem kupna. Co wolisz, samochód bity z nieoewna historią serwisową ale ksenonem, czy samochód pewny, ale z halogenem? Bo ja ten drugi.

  10. #1980
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Hej, doskonale wiem co piszę, jeździłem opcją bez czujników jak i z nimi i potwierdzam że bez nich jak bez ręki. Julka widoczność do tyłu ma żadną, z przodu też są przydatne bo przód niski i bardzo łatwo przytrzeć o krawężnik czy inny murek. Ksenony tak samo, nie mówię że świecą słabo bo rewelacyjnie, sam zresztą posiadam tyle że po mieście nie robi to aż tak dużej różnicy.
    jeździłem julka bez i w mieście dawało radę. W trasie jest zapewnie inaczej ale do tego mam inne auto. Julka to nie 159 gdzie między ksenonami a zwykłymi jest przepaść.
    Analogicznie z klimą, ten pseudoklimatronik działą super, poza tym dwustrefowy i jeszcze do tyłu dmucha. Nie cierpię klimy manualnej bo nigdy sensownie nie można jej ustawić, albo za zimno albo za ciepło.
    Jak widać dwie osoby i cztery opinie
    Klimatronik dwustrefowy moim zdaniem działa dobrze, lepiej niż w Giulii.

    Natomiast nie zgodzę się, że czujniki są ważne, albo nawet "bez czujników jak bez ręki"

    Tył wyczuć to pikuś, parkuję bez czujników od zawsze i jeszcze nigdy w nic nie przywaliłem, a często dojeżdżam na 10-15cm do przeszkody. Rozumiem czujniki do sedana, dla osoby, która zawsze jeździła kombi/hatchbackiem, ale tutaj? Bez sensu. Tylko pisk rozprasza przy parkowaniu. Z przodu to już w ogóle - krawężnika czujniki nie wyczują i i tak przywalisz zderzakiem jak jest wysoki. Też m się nie zdarzyło jakby coś, ale jest taka ewentualność z czujnikami tak samo możliwa.

    Do tego czujniki są wysoko zawodnym udogodnieniem, samochód to nie prom kosmiczny, więc nie można na nich polegać. Efekt jest taki, że znajomy w samochodzie z czujnikami (ale zabijcie mnie, nie pamiętam co to) 2 razy w ciągu 3 lat przywalił jadąc do tylu w słupek. Dlaczego? Bo przecież czujniki mówiły, że jeszcze daleko...

    Dodam jeszcze anegdotkę... Jak mam precyzyjnie zaparkować to rozpinam pas, żeby się lepiej móc poruszać i więcej widzieć. W Giulii nie udało mi się wyłączyć pikacza niezapiętych pasów. A do tego czasem dziewczyna pierwsza wysiada i zabiera kluczyk w kieszeni. Efekt jest taki, że ja próbuję zaparkować i piszczy:
    * czujniki parkowania, że przeszkoda,
    * Żulia jako całość, że kluczyk wyszedł z samochodu,
    * i dodatkowo, że rozpiąłem pas.

    Wszystko w innym tonie.

    SZLAG MNIE TRAFIA. Zamiast się skupić na parkowaniu, samochód mnie wkurza.

    Tak więc, dziękuję Sergio, że moja Giulietta nie ma bezkluczykowego dostępu, wyłączony piszczyk niezapiętych pasów i nie ma czujników parkowania, dzięki temu mogę w ciszy i spokoju zaparkować.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory