Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1991
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Za Odrą większe zarobki, więc auta z pierwszej ręki są droższe. Czy tak?
    poprostu wolniej tanieją bo potencjalny kupiec jest w stanie więcej zapłacić niż w polsce -> dlatego na każdych zajęciach z ekonomii nauczą cię że "popyt kształtuje podaż" a nie na odwrót...

    Auta w Polsce są tańsze bo ludzie chcą je sprzedać a nie "sprzedawać", a to że ktoś kupił jeszcze taniej to już jego interes, a nie twój... ciebie jako kupca powinien interesować tylko i wyłącznie szeroko pojęty stan auta i cena, a nie to ile zarabia na tym handlarz...

    już nawet nie będę rozwijać tematu jak śmieszne jest to jak ktoś mówi "popatrz na ogłoszenia i ceny na zachodzie i u nas -> i jakim cudem handlarz jeszcze na tym zarobi?"
    ...tak jakby handlarz szukał aut na zachodzie po ogłoszeniach <sciana>

  2. #1992
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Rozumiem twoje wyjaśnienie i nie zamierzam niczego negować.
    Jednak fakty są takie, że w przypadku aut sprowadzanych dużo trudniej sprawdzić historię, a przypadki cofania przebiegów są częste, co często tłumaczy gdzie kryje się prowizja handlarza.
    Ostatnio analizowałem ceny z katalogu INFOEXPERT i wynikało, że każde 50.000 przebiegu to około 3-4 tyś. zł mniej dla używanej Julki.
    Auto które przyjeżdżając ma 300.000, po zabiegu -200.000 zyskuje na wartości 12-16 tysięcy i wcale nie musi być klepane, szpachlowane itd.
    Podobnie jak Ty prezesie, nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, jednak każdą konstruktywną wymianę zdań/doświadczeń uważam za cenną.
    Ostatnio edytowane przez A|ex ; 07-03-2018 o 12:46

  3. #1993
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Rozumiem twoje wyjaśnienie i nie zamierzam niczego negować.
    Jednak fakty są takie, że w przypadku aut sprowadzanych dużo trudniej sprawdzić historię, a przypadki cofania przebiegów są częste, co często tłumaczy gdzie kryje się prowizja handlarza.
    Ostatnio analizowałem ceny z katalogu INFOEXPERT i wynikało, że każde 50.000 przebiegu to około 3-4 zł mniej dla używanej Julki.
    Auto które przyjeżdżając ma 300.000, po zabiegu -200.000 zyskuje na wartości 12-16 tysięcy i wcale nie musi być klepane, szpachlowane itd.
    Podobnie jak Ty prezesie, nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, jednak każdą konstruktywną wymianę zdań/doświadczeń uważam za cenną.
    Nic nie rozumiem z tych wywodów. Nie jestem prezesem, może dlatego.
    Na mój chłopski rozum prostego finansisty, auta używane w Niemczech są po prostu tańsze, ponieważ Niemcy wolą jeździć nowymi. Stać ich. To w Polsce mamy duży rynek używanych. Więc taki handlarz jedzie i wybiera auta.. większą marżę ma na autach z jakimiś problemami, o których trudniej się dowiedzieć. I tyle. Dlatego kupuję nowe.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  4. #1994
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    poprostu wolniej tanieją bo potencjalny kupiec jest w stanie więcej zapłacić niż w polsce -> dlatego na każdych zajęciach z ekonomii nauczą cię że "popyt kształtuje podaż" a nie na odwrót...

    Auta w Polsce są tańsze bo ludzie chcą je sprzedać a nie "sprzedawać", a to że ktoś kupił jeszcze taniej to już jego interes, a nie twój... ciebie jako kupca powinien interesować tylko i wyłącznie szeroko pojęty stan auta i cena, a nie to ile zarabia na tym handlarz...

    już nawet nie będę rozwijać tematu jak śmieszne jest to jak ktoś mówi "popatrz na ogłoszenia i ceny na zachodzie i u nas -> i jakim cudem handlarz jeszcze na tym zarobi?"
    ...tak jakby handlarz szukał aut na zachodzie po ogłoszeniach <sciana>
    Prezes - Nie broń handlarzy bo ekonomia jest bezlitosna - auta w DE są znacznie droższe niż u nas - to skąd się biorą sprowadzane tańsze niż krajowe? po prostu sprowadza się uzdatnione do jazdy trupy i po dzwonach, z ogromnymi przebiegami i tyle w temacie!! Nikt na zachodzie samochodów za pol darmo nie rozdaje nawet handlarzom- auto musi być kupione tanio a jak jest kupione tanio to zawsze jest z tym autem coś nie tak- i nie ma co czarować!!
    Twoja Julka była sprowadzana? cała była czy klepania wymagała?
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 07-03-2018 o 12:53

  5. #1995
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Ha ha... Ja bym powiedział inaczej...
    Samochody u prywatnych sprzedawców w Niemczech, nie z placów u turasów, są droższe niż u nas w Polsce... Nie wiem skąd bierzesz ceny za Odrą niższe niż u nas chyba ulepy...

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  6. #1996
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Nic nie rozumiem z tych wywodów. Nie jestem prezesem, może dlatego.
    Na mój chłopski rozum prostego finansisty, auta używane w Niemczech są po prostu tańsze, ponieważ Niemcy wolą jeździć nowymi. Stać ich. To w Polsce mamy duży rynek używanych. Więc taki handlarz jedzie i wybiera auta.. większą marżę ma na autach z jakimiś problemami, o których trudniej się dowiedzieć. I tyle. Dlatego kupuję nowe.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    bzdura na resorach!! na zaochodzie nikt nie pozbywa się za pół darmo dobrych samochodów!! nie Caritas!!
    popatrz w ogłoszenia np na mobile. de i w Pl -nie trzeba moeć dokotoratu z ekonomii.
    Handlarz kupuje z palcu rozpierniczone trupy hurtem, uzdatnia w Polsce i pcha dalej jako okazyjne igiełki i perełki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    Ha ha... Ja bym powiedział inaczej...
    Samochody u prywatnych sprzedawców w Niemczech, nie z placów u turasów, są droższe niż u nas w Polsce... Nie wiem skąd bierzesz ceny za Odrą niższe niż u nas chyba ulepy...

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
    u turasów tez nie rozdają
    za darmo!! NIGDZIE!!!

  7. #1997
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Właśnie przyczyn o których wspomniał właśnie Dareek, nawet nie oglądam aut sprowadzanych, bo zazwyczaj tracę tylko czas.

  8. #1998
    Użytkownik Rowerzysta Avatar czajna
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    89

    Domyślnie

    Przez chwilę zastanawiałem się, czy to ta teoria z tym popytem i podażą to tak serio i niestety wyszło, że tak. [MENTION=38097]prezes01[/MENTION] z jednym masz racje, handlarze nie kupują aut z ogłoszeń prywatnych, tylko z placów. Najczęściej od turków, gdzie 90% ma cofany licznik albo zmatowiony lakier, już pod szpachle i malowanko. [MENTION=39708]A|ex[/MENTION] już wyjaśnił, na cenę auta wpływa jego przebieg, więc cofając licznik można w prosty sposób wyjść na swoje. Wstawił Wam nawet kalkulacje.
    Serio, wiara, że samochód zza zachodniej granicy to perełka, okazja, igła etc. świadczy tylko o naiwności kupującego. W 95% przypadków z autem coś będzie nie tak i tutaj najlepszą opcją wydaje się cofany licznik, ale czy dobrą?

    Z drugiej strony zostaje, powiedzmy, te 5% auta z którymi wszystko jest ok. Tylko mają przebiegi po 200tkm po 3 latach użytkowania.
    Konkludując, widać że rynek jest duży i ludzie akceptują taki stan rzeczy, także ten.. karawana jedzie dalej, pytanie czym chcesz jechać.

  9. #1999
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Jest wybór- bo nie jesteśmy skazani na sprowadzenie ulepy! tylko ludzie nadal nie kupują aut dla siebie ale jako wymiar statusu społecznego- nie kupi TB 120 b- ma być MA 170 a najlepiej QV mimo że jeżdiz 99% czasu po mieście i robi 5 km dziennie, bo sąsiad będzie się śmiał że kupił auto na 16 zamiast na 18 stkach- to taki jest rodzaj myślenia. Auto ma być full za gównianą kasę.
    Ludzie kupują nie realny świat ale marzenia! Patrząc co niektórzy wyprawiają przy zakupie idealnie tu pasuje nowa reklama otomoto jak gość kupuje auto bez głowy.

  10. #2000
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Prezes - Nie broń handlarzy bo ekonomia jest bezlitosna - auta w DE są znacznie droższe niż u nas - to skąd się biorą sprowadzane tańsze niż krajowe? po prostu sprowadza się uzdatnione do jazdy trupy i po dzwonach, z ogromnymi przebiegami i tyle w temacie!! Nikt na zachodzie samochodów za pol darmo nie rozdaje nawet handlarzom- auto musi być kupione tanio a jak jest kupione tanio to zawsze jest z tym autem coś nie tak- i nie ma co czarować!!
    Twoja Julka była sprowadzana? cała była czy klepania wymagała?
    Nie bronie handlarzy, tylko obalam bzdurne gadanie...

    Wystawiasz auto na sprzedaż w Polsce, to włączasz ogłoszenia z Polski i ustalasz w odniesieniu do swojego rocznika/przebiegu/wyposażenia etc cene za jaką chcesz sprzedać, a nie patrzysz na ceny w Niemczech żeby ustalić cenę swojego auta, no chyba że ktoś chce "sprzedawać", a nie "sprzedać"

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory