Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2211
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam.

    Jest ktoś w stanie rozkodować numer VIN?
    ZAR94000007173240

    Planuję zakup AR Giulietty i chciałbym zasięgnąć kilku rad. Mam też na oku pewne ogłoszenie ale z racji tego, że jestem nowy na forum nie mogę wstawić linka. Jeśli ktoś zechciałby pomóc zapraszam na priv
    Ostatnio edytowane przez Witkacy80 ; 23-06-2018 o 09:44 Powód: qaz

  2. #2212
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Julka 1.4 120KM
    Postów
    40

  3. #2213
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Niemiecki
    Postów
    21

    Domyślnie

    Siemka Forumowicze,

    Znalazłem Julkę, która mi się podoba i myślę nad jej zakupem. Mam pewne obawy bo Julka jest z hamowana na 305KM i 450Nm.
    Auto miało także zrobiony układ wydechowy.

    Teraz pytanie jak z trwałością tak podciągniętego auta?
    Pchać się w zakup?
    Ewentualnie jeżeli tak to czy nie zmniejszyć mocy u jakiegoś ogarniętego tunera?

    Sama aukcja już wygasła ale link do firmy która robiła wydech (w treści jest podana firma tunerska, która podniosła moc).
    rcp.com.pl/alfa-romeo-giulietta-qv/

  4. #2214
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    305 na seryjnej turbinie to się chyba nie dało wyciągnąć tak żeby auto nadawało się do codziennego użytku a nie tylko na chwilę? Tam jest jakieś większe lub modyfikowane turbo? 450Nm, a skrzynia oficjalnie na 350Nm (C635), no chyba że coś też zmieniali. Układ wydechowy pewnie pozwolił na taką moc, ale co np z intercoolerem, jest większy? Sprzęgło, dwumas (chyba jest co, w 159 TBi jest dlatego zakładam że tu też)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #2215
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Niemiecki
    Postów
    21

    Domyślnie Planowany zakup używanej Giulietty

    Rozmawiałem wczoraj z kilkoma tunerami i powiedzieli, że nie jest to problemem jednakże musi być zrobiony wydech.
    Sprzęgło polecają obić kevlarem, OE za szybko się zużywa.
    Sugerują zmianę intercoolera ale nie jest to obligatoryjne, jeżeli nie zostanie zmieniony to podobno centralka będzie ucinać moc przy dłuższym butowaniu.
    Skrzynia mnie zastanawia ale jest kilku co mają tak zrobione auta od ponad 2 lat i póki co nic się nie dzieje, może przy normalnej jeździe i od czasu do czasu mocniejszej daje radę.
    Także się zastanawiam, zobaczę jaki raport otrzymam dzisiaj/jutro na temat samochodu i podejmę decyzję.

    Edit 1
    Skrzynięw, którą podałeś to TCT automat, a omawiana Julka ma manualną.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Mario618 ; 12-07-2018 o 07:59

  6. #2216
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario618 Zobacz post
    Siemka Forumowicze,

    Znalazłem Julkę, która mi się podoba i myślę nad jej zakupem. Mam pewne obawy bo Julka jest z hamowana na 305KM i 450Nm.
    Auto miało także zrobiony układ wydechowy.

    Teraz pytanie jak z trwałością tak podciągniętego auta?
    Pchać się w zakup?
    Ewentualnie jeżeli tak to czy nie zmniejszyć mocy u jakiegoś ogarniętego tunera?

    Sama aukcja już wygasła ale link do firmy która robiła wydech (w treści jest podana firma tunerska, która podniosła moc).
    rcp.com.pl/alfa-romeo-giulietta-qv/
    mialbym podobne obawy jak u epsonixa oczywiscie pytanie glowne kto to robil i jak to zrobil ?
    Sa Giulietty Squadra Corse , ktore maja moc 285 KM i 385 Nm na skrzyni TCT.


    do takiej jeszcze mialbym zaufanie natomiast 450 Nm to zrobic sie oczywiscie wszystko da ale pod warunkiem, ze ktos do tego profesjonalnie podszedl.

  7. #2217
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Mocno lobbowalem celem zakupu Stelvio ale żonie podoba sie Giulietta I koniec. Bedzie raczej wersja 1.4 170 bo veloce jest juz przesadą a poza tym żona nie może miec szybszego auta niż moja GTV
    Widze ze wsrod aut do 3 lat wiekszosc ma TCT. Jazda 30% miasto I 70% trasa w tym wiekszosc autostrady. Manual czy tct?
    Drugie pytanie czy rocznik 2018 czymś znaczącym sie różni od poprzedniego?
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 16-07-2018 o 22:40

  8. #2218
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Co do skrzyni to nie doszukiwalbym się tu zastosowań a własnego komfortu. Chcesz mieć z głowy zmianę biegów to bierz TCT raczej tutaj niech widziałem nikogo narzekającego że wziął ta skrzynie. Mimo to najlepiej niech wypowiedza się Ci co ją mają.

  9. #2219
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    A jeszcze pytanie mam o navi w Giulett`cie w ostaniej wersji. Jak oceniacie ?

  10. #2220
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Toyota Yaris
    Postów
    1

    Domyślnie

    Koleżanki i koledzy,

    Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej Alfy Romeo, a konkretnie modelu Giulietty 120/170km w benzynie. Nasuwa mi się na myśl kilka pytań do specjalistów;- )
    1. Czy modelu tego dotyczą jakieś powazniejsze usterki po przebiegu 120 tys. km, zakładając, że rozrząd, ew. moduł MultiAir został wymieniony? Ze względów finansowych celuję w roczniki 2011, 2012.
    2. Czy generalnie jest to model do polecenia dla osoby, która samochód traktuje jako środek transportu tzn. nie planuje wizyt w warsztacie częściej niż 1 - 2 razy do roku?

    Z góry dzięki za odpowiedź.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory