Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2411
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Przyjmuje się że nowy samochód po trzech latach traci na wartości ok 40-50% w przypadku naszych samochodów przyjmuje się 50%.
    Przy cenie 1,4 MA 150KM z wyposażeniem velocze i cenie ok 85 tys to cena po wina oscylować 42-45 tys.
    Przyjmując rozsądny przebieg do 60 tys.
    Później samochód traci wolnej cenę myślę że za samochód 6-8 letni z przebiegiem do 120tys to rozsądna cena to 32tys .
    Ja kupiłem samochód 1,5 letni od dilera z przebiegiem 9tys z roku produkcji 2015 z silnikiem 1,4 MA za cenę 60tys.
    I uważam że więcej ten samochód nie był wart .
    Giuliete nową z 2018 wersji velocze czyli z najsilniejszym silnikiem i maksymalnym wyposażeniem między innymi szklany dach można było kupić
    za 106tys przy cenie katalogowej 145tys.
    Oferta dilera z Warszawy pytanie za jaką cenę powinna zostać odsprzedana po 3 latach.

  2. #2412
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qkiz Zobacz post
    Odpowiedz mi starszy kolego, jaki algorytm 'trzymania ceny' magicznie ustawia ją na te twoje XX zl. Ja podszedłem zdroworozsądkowo, sprawdziłem ile kosztują najtańsze, ile najdroższe, postawiłem sobie granice mniej więcej w 60% różnicy, i zacząłem je przeglądać. Ta z ogłoszenia była wystawiona za 32tys, czyli niewiele mniej niż to co zasugerowali koledzy wyżej. Wiec przestań się tak spinać (nawet nie wiem o co).
    Napisalem, jak to alfaholicy maja w zwyczaju, dla potomnych, a Ty atakujesz personalnie dowartościowując się. Masz 1200 postów ale kultury 0.
    [MENTION=66964]domin[/MENTION], dzieki za fajne zestawienie. Ja osobiscie szukam nawet starszej, '10 140KM+, wiec sam widzisz, ze cenowo mocno nie odbieglem
    Przepraszam bardzo - napisałem Ci bez jakiejkolwiek spiny że szukanie Giulietty w tym budżecie to skazanie się na oglądanie ulepów mniejszych lub większych z bardziej lub mniej przekręconym licznikiem- Ty się jeżysz, a na jakakolwiek krytykę masz chyba uczulenie? no to po co tu cokolwiek wstawiasz? na co liczyłeś? na oklaski? Tu nie trzeba mądrego, aby zorientować się, iż 32 tyś do negocjacji z magicznymi 150 tkm w dieslu to nierealne - łyknąłeś jak pelikan.
    nie podchodzisz zdroworozsądkowo - pojechałeś szukać okazji która - co było wiadome już po samym ogłoszeniu- okazała się ulepem i wrzucasz to padło na forum jakbyś nowość odkrył.
    Temat wałkowany po raz tysięczny albo i więcej ale napisze drukowanymi NIE DA SIĘ KUPIĆ W TAKIM ZAŁOŻONYM BUDŻECIE DOBREJ GIULIETTY W DIESLU -tyle w temacie!
    I nie pisz nic na temat kultury ponieważ patrząc po tonie wypowiedzi lepiej przemilczeć tylko przypomnę- forum jest od pisania postów i od komentarzy także tych krytycznych mniej lub bardziej, no chyba że uważasz (a sądząc po poziomie wypowiedzi tak jest na 100%) tylko możemy przyklaskiwać Twoim twierdzeniom.
    Reasumując - mimo wszystko życzę powodzenia w poszukiwaniu "okazji"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Przyjmuje się że nowy samochód po trzech latach traci na wartości ok 40-50% w przypadku naszych samochodów przyjmuje się 50%.
    Przy cenie 1,4 MA 150KM z wyposażeniem velocze i cenie ok 85 tys to cena po wina oscylować 42-45 tys.
    Przyjmując rozsądny przebieg do 60 tys.
    Później samochód traci wolnej cenę myślę że za samochód 6-8 letni z przebiegiem do 120tys to rozsądna cena to 32tys .
    Ja kupiłem samochód 1,5 letni od dilera z przebiegiem 9tys z roku produkcji 2015 z silnikiem 1,4 MA za cenę 60tys.
    I uważam że więcej ten samochód nie był wart .
    Giuliete nową z 2018 wersji velocze czyli z najsilniejszym silnikiem i maksymalnym wyposażeniem między innymi szklany dach można było kupić
    za 106tys przy cenie katalogowej 145tys.
    Oferta dilera z Warszawy pytanie za jaką cenę powinna zostać odsprzedana po 3 latach.
    Nie mieszajmy rabatów salonów w autach nowych i rynku używek.
    Rynek używek w Polsce kompletnie nie zwraca uwagę na wyposażenie. Liczy się w pierwszej kolejności rocznik, potem przebieg, silnik , pochodzenie serwisowanie etc etc.
    ja 3 letnia giuliette w podstawowej wersji progression z nalotem 95 tkm sprzedałem za 52500 w godzinę wiec w przypadku Giulietty wszelkie teorie na temat statystycznego spadku wartości nijak się mają do realnego rynku.
    po prostu dobre auta z polskich salonów od I właścicieli serwisowane i nie lepione trzymają cenę i tyle w temacie.
    W tej chwili prym w sprzedaży używek to Giulietty z 120 konną turbobenzyną - auta salonowe idą od ręki niezależnie od rocznika.
    to samo jest w DE- polecam porównanie cen- można się zdziwić.
    EDIT
    W otomoto wpisałem Giulietta do 35 tys w dieslu- dziwnym trafem żadnego auta z polskiego salonu -same sprowadzane perełki - CUD!!!
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 24-09-2018 o 12:00

  3. #2413
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 146 1.9 JTD '00 | Citroen C5 MK3 2.0HDi 140KM Exclusive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Temat wałkowany po raz tysięczny albo i więcej ale napisze drukowanymi NIE DA SIĘ KUPIĆ W TAKIM ZAŁOŻONYM BUDŻECIE DOBREJ GIULIETTY W DIESLU -tyle w temacie!
    Dobra, ogarniasz rynek, w takim razie doradź mi proszę, jaki budżet będzie sensowny dla Giulietty z 2010, moc od 140KM, 2strefowa klimatyzacja, czujniki parkowania, (elektrochromatyczne lusterka, czujniki zmierzchu i swiatel mogą być). Nie szukam ideału.

  4. #2414
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ja też obserwuje rynek i jeśli jest ktoś zdesperowany to kupi 3 letni samochód za podaną cenę przez ciebie ,Ja jednak kupiłem samochód od dilera samochód
    który zostawił poprzedni właściciel biorąc nowy samochód i wycenę dokonał diler myślę że do interesu nie dołożył.
    Otrzymałem pełną dokumentacje z fakturą zakupu samochód był jeszcze na gwarancji przez 6 miesięcy z możliwością dokupienia na 3 lata.
    Za samochód to można sobie chcieć ,trzeba szukać ofert i negocjować ceny.
    Zakup używki to nie jest prosta sprawa i znalezienie dobrej oferty może trochę trwać ale można znaleźć ciekawe oferty cenowo.
    Nigdy wżyciu za samochód z przebiegiem prawie 100tys nie dał bym 50 tys.
    To że ktoś kupuje za tą cenę świadczy o nie znajomości rynku samochodów i w tej cenie można kupić nowe modele innych marek.
    I nie będą to samochody mocno odstające od Alfy.

  5. #2415
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja dodam ze te 50% spadku wartosci auta w pierwszych 3 latach nalezy liczyc od wartosci katalogowej, w praktyce to 25-40% spadku od ceny zakupu. potem spadek trzeba liczyc od juz nizszej wartosci i mocno uwzgledniac stan, przebieg, historie itp. np ja swoja 159tbi 8 letnia 79tyskm przebiegu katalogowo warta ok 135tys w 2010r sprzedalem 2mce temu za 46tys, choc byly tez egzemplarze na otomoto za 27tys(gorsze wyposazenie i przebiegi 150-220kkm). gdybym bezpisrednio stosowal regule 3lata to 50% spadku to musialbym ja sprzedac ponizej 20tys zl.

    w wypadku 159tbi decyduje tez unikatowosc, nie ma wielu sztuk w ofercie, porzadany silnik i przyzwoite wyposazenie zdecydowaly ze mozna wziac wiecej. za granica ceny takich ok 12-15tys eur, tez nijak sie ma do prezentowanych tu spadkow wartosci
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-09-2018 o 13:34

  6. #2416
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qkiz Zobacz post
    Dobra, ogarniasz rynek, w takim razie doradź mi proszę, jaki budżet będzie sensowny dla Giulietty z 2010, moc od 140KM, 2strefowa klimatyzacja, czujniki parkowania, (elektrochromatyczne lusterka, czujniki zmierzchu i swiatel mogą być). Nie szukam ideału.
    wywoławczo ok 42-44 tyś - praktycznie każdy diesel będzie miał sugerowane przez Ciebie wyposażenie z wyjątkiem czujników parkowania i lusterka fotochromatycznego wewnętrznego (z tym drugim nie problem 250 pln i 15 min roboty). Szukasz wersji 2.0 zwróć uwagę na silnik i jego stan (ciśnienie oleju czy od razu gaśnie- słynny smok pompy oleju i uszczelka) oraz stan karoserii ale to chyba we wszystkich sprowadzanych. Jak będziesz miał nr VIN to podaj- sprawdzi się- o ile będzie tak twierdził sprzedający- historię serwisowania w ASO.

  7. #2417
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 146 1.9 JTD '00 | Citroen C5 MK3 2.0HDi 140KM Exclusive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wywoławczo ok 42-44 tyś - praktycznie każdy diesel będzie miał sugerowane przez Ciebie wyposażenie z wyjątkiem czujników parkowania i lusterka fotochromatycznego wewnętrznego (z tym drugim nie problem 250 pln i 15 min roboty). Szukasz wersji 2.0 zwróć uwagę na silnik i jego stan (ciśnienie oleju czy od razu gaśnie- słynny smok pompy oleju i uszczelka) oraz stan karoserii ale to chyba we wszystkich sprowadzanych. Jak będziesz miał nr VIN to podaj- sprawdzi się- o ile będzie tak twierdził sprzedający- historię serwisowania w ASO.
    Dziękuję. Mogliśmy od razu tak zacząć, pozdrawiam

  8. #2418
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 170hp
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wywoławczo ok 42-44 tyś - praktycznie każdy diesel będzie miał sugerowane przez Ciebie wyposażenie z wyjątkiem czujników parkowania i lusterka fotochromatycznego wewnętrznego (z tym drugim nie problem 250 pln i 15 min roboty). Szukasz wersji 2.0 zwróć uwagę na silnik i jego stan (ciśnienie oleju czy od razu gaśnie- słynny smok pompy oleju i uszczelka) oraz stan karoserii ale to chyba we wszystkich sprowadzanych. Jak będziesz miał nr VIN to podaj- sprawdzi się- o ile będzie tak twierdził sprzedający- historię serwisowania w ASO.
    Zgadzam się w 100% z wypowiedzią kolegi. Ja kupiłem nie dawno od innego "alfaholika" julkę z 2.0 170hp i przebiegiem 130.000... finalnie zapłaciłem około 30k zł ale było to spowodowane między innymi tym że:
    -wersja ultra biedna, zupełna podstawa
    -auto było wcześniej lekko uszkodzone z tyłu oraz delikatnie z boku/przodu od strony kierowcy.

    Gdy patrzyłem na inne Julki to takie w "dobrym" stanie z tym silnikiem to zaczynały się od minimum 38-40k, nie wspomnę o tych w "bardzo dobrym".
    Moja kosztowała mniej właśnie ze względu na uszkodzenia (które i tak muszę naprawić bo jestem dosyć pedantyczny), zamówiłem również AutoDNA co dodatkowo potwierdziło to co mówił klubowicz, finalnie i tak będę wkładać w nią pieniądze aby była w jak najlepszym stanie.
    Nie ma co ukrywać że u mnie gołym okiem było widać że jakoś drzwi kierowcy delikatnie uciekają w odcieniu, wydech krzywo spasowany oraz zderzak przód również słabo spasowany (że nie wspomnę o porysowanych elementach, których na foto wcześniej nie było widać). Na szczęście były to tylko powierzchowne uszkodzenia (przerysowania i wgniecenia na karoserii jak to w Włoszech a najważniejsze elementy nie były naruszone ). Tak więc mogę powiedzieć śmiało że kupiłem auto świadomie znając jego historię i stan. Nie sądzę aby ktoś znalazł takie auto w stanie "dobrym" za kwotę poniżej 38k no 36k ... wszystko poniżej tej kwoty i serio w "dobrym stanie" to już będzie megaaa okazja.

    ps.finalnie pewnie jak powymieniam zderzak przód na nowy, lewe nadkole, drzwi kierowcy i wydech to wyjdzie mnie z 40k
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 24-09-2018 o 17:15

  9. #2419
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    To że ktoś kupuje za tą cenę świadczy o nie znajomości rynku samochodów i w tej cenie można kupić nowe modele innych marek.
    I nie będą to samochody mocno odstające od Alfy.
    Za 50 tys nie kupisz nowej nawet Skody Rapid, a gdzie jej do Julki.

  10. #2420
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Przed zakupem alfy miałem propozycje dilera forda samochód Fokus roczny z przebiegiem 7tys silnik 150 KM za cenę 55tys
    Własności jezdne na pewno nie ustępują giuliecie.
    Była opcja zakupu Astry 150KM też samochód demonstracyjny w cenie 53 tys przebieg 9tys.
    Osiągi tych samochodów są na pewno lepsze niż giulietty z silnikiem 120 KM.
    Giulietty w kraju sprzedaje się mało jako samochodów nowych i może dlatego ceny odbiegają od średniej.
    A przecież giulietta to trochę lepszy Fiat Bravo .

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory