Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2431
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Błotnik jak jest dobrze zrobiony to bez dramatu. Tarcze klocki możesz założyć takie jakie chcesz a nie najtańsze gówno na sprzedaż włożone więc może to i nie problem
    Rozrząd tak czy siak po zakupie powinno się zrobić jak oleje wg mnie.
    Co do reszty się nie wypowiem ale to kwestia ostatecznej ceny czy warto

  2. #2432
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Błotnik jak jest dobrze zrobiony to bez dramatu. Tarcze klocki możesz założyć takie jakie chcesz a nie najtańsze gówno na sprzedaż włożone więc może to i nie problem
    Rozrząd tak czy siak po zakupie powinno się zrobić jak oleje wg mnie.
    Co do reszty się nie wypowiem ale to kwestia ostatecznej ceny czy warto
    420um to nie jest dużo szpachli, cóż jak większość aut które przejechało >100kkm i ma parę lat musi mieć jakąś przygodę, tu nie ma co płakać. Kolor niesamowity a wyposażenie dobre. Pytanie co z modułem MA, tu akurat nie wiem (nie interesowałem się), kiedy były te finalnie/dobrze poprawione wypuszczone, ale wiem że było kilka poprawionych wersji - wiem tylko że te z początku produkcji się sypały - poszukaj na forum, są wątki, coś tam gdzieś mi wpadło w oko że jakoś da się też je ratować/naprawiać obecnie, ale nie znam szczegółów.


    A co z historią serwisową, była prowadzona (nie książka tylko wpisy w bazie danych FCA)? Jeśli tam przebieg i inne sprawy nie budzą wątpliwości to masz listę mankamentów, pierdoły naprawisz. Może warto ponegocjować, zrzucić ze 2k i brać?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2433
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Co do MA O ile nic się nie zmieniło to z tego co wiem to niestety jednak nie da się łatwo regenerować i myślę że z własnego doświadczenia zarówno jak i [MENTION=76097]hadeu[/MENTION] możemy sporo powiedzieć. Ja próbowałem wymienić elektrozawór niestety się nie udało On próbował płukać też na dłuższą metę bez efektu

  4. #2434
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Dokładnie, wtopilem 1000 PLN w czyszczenie i problem powrócił po 5 miesiącach. W tym tygodniu odbieram bellę po wymianie MA. Mam nadzieję, że raz na zawsze będzie spokój (niestety biedniejszy o ponad 4k).

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  5. #2435
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Ile? :O moduł 2500-2700 to za wymianę 1500 Cię policzyli??
    Dobra jeszcze uszczelki 150 to niech będzie 1300

  6. #2436
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Dużo wyszło, bo sytuacja nie była oczywista i doszła cena przeprogramowania sterownika. Normalnie może bym się zamknął w 3500 PLN albo 3800 z czyszczeniem silnika z osadów po starym oleju.

  7. #2437
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Krosno/Tarnów
    Auto
    Giulietta 2012 1.4 MA 170 KM BRC SQ32
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    420um to nie jest dużo szpachli, cóż jak większość aut które przejechało >100kkm i ma parę lat musi mieć jakąś przygodę, tu nie ma co płakać. Kolor niesamowity a wyposażenie dobre. Pytanie co z modułem MA, tu akurat nie wiem (nie interesowałem się), kiedy były te finalnie/dobrze poprawione wypuszczone, ale wiem że było kilka poprawionych wersji - wiem tylko że te z początku produkcji się sypały - poszukaj na forum, są wątki, coś tam gdzieś mi wpadło w oko że jakoś da się też je ratować/naprawiać obecnie, ale nie znam szczegółów.


    A co z historią serwisową, była prowadzona (nie książka tylko wpisy w bazie danych FCA)? Jeśli tam przebieg i inne sprawy nie budzą wątpliwości to masz listę mankamentów, pierdoły naprawisz. Może warto ponegocjować, zrzucić ze 2k i brać?
    W książce są 3 wpisy, przy 27,5 tys, prawie 60 tys i ostatnia 80 689 (30.08.2016), tak wiec przebieg raczej jest wporządku.
    Co prawda "Ekspert" autotesto nie poleca auta do zakupu i zapewne wynika to z tego że jest kilka rzeczy do poprawy. Ale wydaje mi sie że jak sprzedający obniży odpowiednio cenę to i może lepiej brać.

  8. #2438
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qrzesio Zobacz post
    W książce są 3 wpisy, przy 27,5 tys, prawie 60 tys i ostatnia 80 689 (30.08.2016), tak wiec przebieg raczej jest wporządku.
    Co prawda "Ekspert" autotesto nie poleca auta do zakupu i zapewne wynika to z tego że jest kilka rzeczy do poprawy. Ale wydaje mi sie że jak sprzedający obniży odpowiednio cenę to i może lepiej brać.
    książki serwisowe to akurat nagminnie podrabiają, więc to nie jest mocne potwierdzenie przebiegu i historii. musisz sprawdzić w ASO. w Bielsku na telefon, jak im dasz VIN i ładnie poprosisz to tak skrótowo Ci powiedzą (przynajmniej mi robili taka grzeczność 3 lata temu odnośnie 3 159 o jakie pytałem) - pytaj ich nie o potwierdzenie wyposażenia (to sobie sprawdzisz sam w keyeper.pekidi.com) w tylko o historię, data, przebieg, co robione - spisuj szybko a potem będziesz analizował czy zgadza się z książką itp.
    jak ten kanał nie zadziała to czasem od forumowiczów można info uzyskać - wiem że niektórzy za darmo sprawdzali, inni mieli kogoś w ASO kto za jakieś 40zł to sprawdzał.

    do mojej 159 też przyszedł ekspert i czepiał się wszystkiego, normalne drobne ryski to było auto całe porysowane, normalne grubości lakieru wszedzie (na alfach się mocno różnią szczególnie tylna klapa cienko typu 70um miejscami- wiem bo sprawdzałem też na nowej Giulii, 159SW i Giulietcie, 1 i 3 to były nówki z salonu), wg niego prawie całe auto malowane (były tylko 2 przednie błotniki - obcierki), odpalił auto zimne żeby wyjechać z garażu, po 10min sprawdził olej i był tylko na końcówce bagnetu (wskaźnik pokazywał 60%, po prostu gesty olej nie spłynął - było +5st C) w raporcie napisał "suchy bagnet". auta oczywiście też nie polecał, a gwarantuję że było jednym z najepiej wyhuchanych jakie w ogóle jeżdżą po drogach.

    musisz sam zdecydować, najwyżej jeszcze sprawdzić gdzieś ją? może w ASO się umów na kontrolę - podejżewam że przy takim sprawdzeniu podadzą Ci historię auta z ich bazy danych więc odpadnie problem proszenia się czy płacenia gdzie indziej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #2439
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Daj nr VIN będzie wszystko łącznie z pierwszym nr rej (o ile auto było w ASO)

  10. #2440
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Krosno/Tarnów
    Auto
    Giulietta 2012 1.4 MA 170 KM BRC SQ32
    Postów
    41

    Domyślnie

    A powiedzcie mi można zmienić/wgrać inny język niż jest obecnie? Wiadomo najlepiej polski, choć angielski też byłby wporządku.

    Dobra zmiana jezyka ogarnieta
    Ostatnio edytowane przez Qrzesio ; 29-09-2018 o 19:09

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory