Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2571
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem giulietty z silnikiem 1.75 tbi i mam kilka pytań.
    Czy ten silnik ma jakieś typowe wady? Ma problematyczny moduł multiair tak jak w 1.4?
    Czy z tym silnikiem pracuje ta sama felerna skrzynia m32?
    Czy realne jest uzyskanie spalania rzędu poniżej 10 litrów na 100 zakładając, że jakieś 70 procent przebiegu to trasa i max 100km/h?

  2. #2572
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem giulietty z silnikiem 1.75 tbi i mam kilka pytań.
    Czy ten silnik ma jakieś typowe wady? Ma problematyczny moduł multiair tak jak w 1.4?
    Czy z tym silnikiem pracuje ta sama felerna skrzynia m32?
    Czy realne jest uzyskanie spalania rzędu poniżej 10 litrów na 100 zakładając, że jakieś 70 procent przebiegu to trasa i max 100km/h?
    TBI nie ma tego modułu, jedynym problemem były turbiny.
    U mnie padła raz oddałem do regeneracji 60tys przejechane i nic się nie dzieje póki co także patrząc na problemy innych marek to można powiedzieć że ten silnik jest bez obsługowy
    Jeśli chodzi o spalanie tak to jest realne, ba do 100km/h spalanie myślę że wyniesie nawet i 7L jak dla mnie patrząc na osiągi to auto jest mega ekonomiczne, wiadome że jeśli się przyciśnie to również swoje spali ale przy normalnej jezdzie czasami przycisnę mam 9,5 w mieście.

  3. #2573
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqmonzter Zobacz post
    Zastanawiam się nad zakupem giulietty z silnikiem 1.75 tbi i mam kilka pytań.
    Czy ten silnik ma jakieś typowe wady? Ma problematyczny moduł multiair tak jak w 1.4?
    Czy z tym silnikiem pracuje ta sama felerna skrzynia m32?
    Czy realne jest uzyskanie spalania rzędu poniżej 10 litrów na 100 zakładając, że jakieś 70 procent przebiegu to trasa i max 100km/h?
    co do wad, to tak jak [MENTION=80990]qqmonzter[/MENTION] napisał, turbina może paść. myślę że głównie to dotyczy aut przedliftowych, bo po lifice poprawiono smarowanie turbiny (o ile ktoś nie trzyma się książkowych wymian co 35tyś km i co parę lat wymienia srubę-filterek na smarowaniu turbiny, albo wywalił z niego sitko) - po lifcie wąż jest cały w izolacji termicznej i inaczej poprowadzony (sam zmieniałem w swojej 159TBi na taki z GIulietty poliftowej). poza tym gdzieś około liftu zmienili olej na dedykowany do TBI (Selenia Sport Power), w sumie nie wiem na ile on pomaga bo parametry z analizy chemicznej miał przeciętne, ale Selenia Star PE którą lano wcześniej jest znana z tego że zasyfia silnik (a w TBi (przedlifotwych, ze starym wężem, gdzie olej smaży się w okolicach kolektora) zapewne przytyka wąż smarowania turbiny i śrubę-filterek przed turbiną).

    Co do spalania, silnik bardzo różnie potrafi wypijać paliwa. Ja mam doświadczenia ze 159 SW zTBi, auta pewnie o jakieś 200-250kg cięższego, jadąc te 80-90km/h bez żadnych skrzyżowań, przyhamowywania, wyprzedzania itp dało się zejść ciut poniżej 7l, ale taka jazda to tylko na próbę i żadko są takie warunki. Po mieście miałem 14-17l/100, ale mam ciężką nogę. Na trasie zżerała ok prędkość/10 - 3 do 4l, czyli np 12.5l/100km jadąc na tempopmacie 160km/h. W GIulietcie zapewne te 2l mniej weźmie.

    Skrzynia w Giulietcie jest Fiata FPT C635.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #2574
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Giulietta QV 10 litrów to pali tylko i wyłącznie w trasie przy baaardzo spokojnej jeździe. Normalna jazda czyli 140/160 spali około 13 w mieście bez oszczędzania 15. Generalnie pali dużo. W porównaniu do cupry 240km pali średnio 3l więcej.

  5. #2575
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    To chyba mamy inne silniki bo do 100km w trasie jak Ci tyle pali to coś tu jest nie halo albo redukuj bieg na wyższy

  6. #2576
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    W przyszłości Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć, potrzebuję Waszej pomocy Alfaholicy! Noszę się z zakupem Giulietty z silnikiem diesla. To ma być mój pierwszy samochód i średnio znam się na takich zakupapch
    Przeglądam otomoto od jakiegoś czasu.. w oko wpadła ta sztuka:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-12r-skora-dna-led-navi-zarejestrowana-ID6Bz7Iy.html#ab294a5977
    Co myślicie? Pan przyznaję się, że był robiony przedni, lewy zderzak i drzwi. Warto rozważyć?
    Wgl w cenie do 35 000 warto się rozglądać za Julką w dieslu?
    Ostatnio edytowane przez Anka123 ; 11-12-2018 o 18:35

  7. #2577
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Proponowałbym Ci szukanie auta od zaznaczenia ''bezwypadkowy'' na otomoto. Pewności nie masz ale przynajmniej tak powinno być, jeśli jednak sprzedający pisze co zrobił to może ma jakieś zdjęcia przed naprawą, pewnie nie ale pytanie dlaczego?
    @ Nie doczytałem że auto zarejestrowane więc raczej nie sprowadzał więc zapewne napisał co sam w aucie robił choć i tak zacząłbym szukanie od zaznaczenia w otomoto ''bezwypadkowy''.
    Ostatnio edytowane przez Matek93 ; 11-12-2018 o 19:19

  8. #2578
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka123 Zobacz post
    Cześć, potrzebuję Waszej pomocy Alfaholicy! Noszę się z zakupem Giulietty z silnikiem diesla. To ma być mój pierwszy samochód i średnio znam się na takich zakupapch
    Przeglądam otomoto od jakiegoś czasu.. w oko wpadła ta sztuka:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-12r-skora-dna-led-navi-zarejestrowana-ID6Bz7Iy.html#ab294a5977
    Co myślicie? Pan przyznaję się, że był robiony przedni, lewy zderzak i drzwi. Warto rozważyć?
    Wgl w cenie do 35 000 warto się rozglądać za Julką w dieslu?
    Ja bym przede wszystkim szukał czystej, a nie utaplanej w ropie.

  9. #2579
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Anka123 ile robisz km rocznie i jaki % to trasa a jaki % miasto?

  10. #2580
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matek93 Zobacz post
    To chyba mamy inne silniki bo do 100km w trasie jak Ci tyle pali to coś tu jest nie halo albo redukuj bieg na wyższy
    redukuj bieg na wyższy... ciekawe...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Matek93 Zobacz post
    To chyba mamy inne silniki bo do 100km w trasie jak Ci tyle pali to coś tu jest nie halo albo redukuj bieg na wyższy
    redukuj bieg na wyższy... ciekawe...

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory