Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2591
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    nie zgodzę sie
    moje spalanie przy eko to nawet 8 l
    w trasie przy prędkościach do 120 9 l...
    Władcy Północy

  2. #2592
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tylko malo kto kupuje auto z silnikiem 240hp zeby potem muskac gaz bo to nie ma sensu. po co takie przyklady. moja. tbi tez potrafila spalic 7 ale to w ramach eksperymentu, a 99% jazd palila 10-18l/100.

  3. #2593
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Epsonix tylko tutaj się rozchodziło o to czy się da, a kto jak jezdzi to już indywidualna sprawa na pewno każdy z Nas używa mocy bo po to ona jest, ale nie oszukujmy się nie każdy na codzień jezdzi z nogą w podłodze bo nie zawsze jest miejsce,czas i ochota
    Ja również mam średnie na poziomie 10-11l bo tak chcę ale wiem że jeśli zależało mi na mniejszym spalaniu byłbym w stanie je osiągnąć.

  4. #2594
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giuletta
    Postów
    32

    Domyślnie

    spalanie bez zdjęcia komputera to o kant dupy

    znam takich co mowią 10-11L/100km a na komputerze 11.9L
    inne srednie sa z jazdy po Warszawie inne po wioskach czy dojazdach trasami

  5. #2595
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Wiele czynników ma duży wpływ na spalenie np. tak prozaiczne, a bardzo istotne, czyli koła/opony oraz ciśnienie w nich, więc dalsza dyskusja na ten temat nie ma większego sensu, a konkretną wartość uzyskamy tankując pełny zbiornik i przeliczając zrobiony dystans co do kilometra, natomiast wiele osób mówi często o spalaniu "około".
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #2596
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    najwiekszy wplyw ma jak kierowca operuje gazem i jak paliwozerny jest dany silnik (a tbi jest paliwozerny), reszta jest pomijanie mala.

  7. #2597
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Równie ważne jest w jakich "warunkach" jeździ, czyli trasa/miasto, lato/zima etc. i tych czynników mamy kilka np. jeszcze na jakim paliwie, a spalanie jak najbardziej też może poniekąd świadczyć czy z autem wszystko ok.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #2598
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerro Zobacz post
    spalanie bez zdjęcia komputera to o kant dupy
    znam takich co mowią 10-11L/100km a na komputerze 11.9L
    inne srednie sa z jazdy po Warszawie inne po wioskach czy dojazdach trasami
    Ale i zdjęcie niewiele mówi (bo ktoś będzie jeździł bardzo oszczędnie, tylko, żeby pokazać ile to fura nie pali, drugi wciska, że jego 3l dieslek pali 5l przy prędkości 180km/h.... A trzeci mówi jak jest.
    Dobrym punktem odniesienia jest autocentrum (przy odpowiednio dużej próbie lub https://www.spritmonitor.de/ np. https://www.spritmonitor.de/de/ueber...25&powerunit=2
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    najwiekszy wplyw ma jak kierowca operuje gazem i jak paliwozerny jest dany silnik (a tbi jest paliwozerny), reszta jest pomijanie mala.
    Jeszcze obiło mi się o uszy, że wielkość samochodu - wszak ciężarówka spali tyćko wincej jak poczciwe Seicento

    A na poważnie, to pełna zgoda, oprócz faktu, że zupełnie inaczej spali "typowy kierowca" rankiem jadąc z Tarnowskich Gór do Chorzowa, a inaczej kierowca o 8:00 w centrum Warszawy. Więc jak ktoś podaj spalanie to wypadało by podać właśnie najważniejsze czynniki mające na to wpływ.
    U mnie sprawa jest prosta, bo 80% dróg robię w trasie, i to po tych samych trasach więc i wyniki są zarówno powtarzalne jak i miarodajne.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 15-12-2018 o 04:44

  9. #2599
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    eszcze obiło mi się o uszy, że wielkość samochodu - wszak ciężarówka spali tyćko wincej jak poczciwe Seicento

    A na poważnie, to pełna zgoda, oprócz faktu, że zupełnie inaczej spali "typowy kierowca" rankiem jadąc z Tarnowskich Gór do Chorzowa, a inaczej kierowca o 8:00 w centrum Warszawy.
    o tych nie wspominałem, bo porównujemy sobie Giulietty z różnymi silnikami pod kątem paliwożerności - TBI/QV jest paliwożerna porównując do 1.4. co do jazdy w mieście, no to też jakby podchodzi pod operowanie gazem - trzeba przyspieszać/hamować, stać w korkach, wiadomo że więcej pali. sens mojej wypowiedzi był taki że TBi pali ogólnie niemało a jak dociskasz gaz to żłopie ile wlezie (pisałem że moja paliła od 10-18l, choć dla testu i raz osiągnąłem 7 na jakimś tam 20km odcinku pustej krajówki, ale też zdażyło mi się dużo powyżej 25l (w 159 nie pokazuje więcej) ale to jak leciałem 230-240 autostradą (wiadomo w niemczech))
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #2600
    Użytkownik Świeżak Avatar T-93
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta QV
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerro Zobacz post
    spalanie bez zdjęcia komputera to o kant dupy

    znam takich co mowią 10-11L/100km a na komputerze 11.9L
    inne srednie sa z jazdy po Warszawie inne po wioskach czy dojazdach trasami
    U mnie wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1933.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	71.8 KB
ID:	252947

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory