Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2701
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM Progression
    Postów
    20

    Domyślnie Alfa Romeo Giulietta

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    Panowie kumpel szuka Julki do 40tys z silnikiem 120KM...
    Kojarzę, że na forum przewinął się temat białej z panoramicznym dachem ze Szczecina ale nie potrafię znaleźć co było nie tak.
    Może ktoś pamięta i kojarzy. Będę wdzięczny za pomoc.

    Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
    Cześć Adam100,
    Dzwoniłem do gościa, prosiłem o VIN itd.
    Trochę zastanowiła mnie historia, że umowa jest na znajomą i samochód musiał jechać z Warszawy do Szczecina na sprzedaż, sam myślałem tam podjechać.

  2. #2702
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzeczneBobo Zobacz post
    Panowie (i Panie ),

    mam prośbę o małą analizę kodów błędów jakie wyskoczyły przy sprawdzaniu poszczególnych modułów w Giulietcie.

    P0261 Alternator
    U0001 C-CAN line error
    C100A CAN data from braking system (NFR)

    Co do alternatora to był on wymieniany w 2013r. Czy zamontowanie np. nieoryginalnego/ nieodpowiedniego alternatora może powodować błąd? Czy powoli kończy swój żywot i daje znać o sobie?

    Co do 2go i 3go błędu, które są związane z ABSem - w 2017 Julka najechała na krawężnik jednym kołem, była zgłoszona szkoda i z tej szkody zostało wymienione koło. Mogło dojść do jakiś uszkodzeń systemów sterujących ABSem czy poprostu jakiś czujnik ABSu padł?

    wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś z większym doświadczeniem miał do czynienia z tymi błędami i może się wypowiedzieć.

    Dodam, że było to sprawdzanie przedzakupowe, a ponieważ auto nie jest moje, chciałbym wiedzieć czy powyższe mogą oznaczać jakieś uszkodzenia/ usterki które mnie czekają w razie ewentualnego zakupu? Generalnie auto sprawne, jeździ dobrze, nie wywala żadnych błędów na desce rozdzielczej, hamuje ok.
    Pytanie powinno brzmieć, dlaczego sprzedawca nie ogarnął tych błędów. Być może próbował i nie dało rady. To, że jest błąd na alternator nie znaczy, że problem jest koniecznie z alternatorem. Ja bym nie brał chyba, że bym był pewny jak naprawić.

  3. #2703
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    brak
    Postów
    14

    Domyślnie

    allegro.pl/ogloszenie/alfa-romeo-giulietta-1-4tb-zarejestrowana-w-pl-7755681931

    Czy ktos widzial, czy ktos ogladal?

    Czy na zdjeciach rzuca wam sie cos w oczy? (np nieoryginalne elementy, z modelu poliftowego itp)

    Co warto sprawdzic przed zakupem dokladnie, charakterystycznego dla Giulietty z tego rocznika?
    Ostatnio edytowane przez zuczek ; 08-01-2019 o 23:13

  4. #2704
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuczek Zobacz post
    allegro.pl/ogloszenie/alfa-romeo-giulietta-1-4tb-zarejestrowana-w-pl-7755681931

    Czy ktos widzial, czy ktos ogladal?

    Czy na zdjeciach rzuca wam sie cos w oczy? (np nieoryginalne elementy, z modelu poliftowego itp)

    Co warto sprawdzic przed zakupem dokladnie, charakterystycznego dla Giulietty z tego rocznika?
    mi się nic nie rzuciło w oczy, wygląda oryginalnie. nie pokazał zdjęcia z przodu - najprędzej to tu coś mogło być zmieniane (kratki halogenów ori- tyle widać).
    fajna wersja, jednak opcje które sprzedawca zaznaczył to tak trochę na wyrost. to auto nie ma:
    1.Podgrzewana przednia szyba - takiej opcji nigdy nie było, jest po prostu odmrażanie szyby nadmuchem
    2.Poduszka powietrzna chroniąca kolana - tego chyba też w Giulietcie nigdy
    3.Asystent parkowania
    4.Elektrochromatyczne lusterka boczne - takiej opcji nie było - może przyciemnione (choć też nie wiem czy takie były, w G mojej żony są jasne)?
    5.Tempomat aktywny- nie było takiej opcji, a ze zdjęć nie widze też czy jest normalny tempomat który też wymienił w wyposażeniu

    auto warte zainteresowania, choć cena do zbijania w razie czego - 8 letni samochód kompaktowy ze 150tyś km na liczniku (przy takim przebiegu to już jednak nie jest to świeżynka) za 33tyś? hmm, ciut dużo

    co do sprawdzenia to raczej jak w każdym aucie po kolei wszystko w G 120HP możesz looknąć przez korek wlewu oleju i sprawdzić czy widać dużo syfu - jeśli ktoś lał tą rekomendowaną Selenię Star PE 5W40 C3 a do tego robił interwały co te książkowe 35tyś km przez 150tyś, to będzie straszny syf w silniku co potencjalnie zwiększa ryzyko że coś się może mu dziać za jakiś czas. jednak wersje 120HP nie są szczególnie wrażliwe - nie to co 1.4MA (układ MA, też z powodu pewnie tej Selenii Star PE którą lali do nich do ok 2014r) czy 1.75TBi (padające turbiny chyba tylko w przedliftach - po lifcie były choćby usprawnienia termiczne/kształtu węża doprowadzającego olej żeby się nie smarzył/degradował nad kolektorem).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-01-2019 o 22:12
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #2705
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    brak
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzieki za szczegolowy post.

    Zaciekawiles mnie z tym tempomatem, bo jest on dla mnie dosc wazny. Gdzie w Giuliettcie sie go wlacza? Wiekszosc aut ma na kierownicy (tutaj wlasnie nie widze), a Alfa 159 bodajze miala z lewej strony manetke.

    Ile wg ciebie taka Giulietta powinna kosztowac? Patrzylem na otomoto to 33900 za 1.4 120 jest gorna granica. Niestety ogladalem juz kilkanascie aut (Civici, Aurisy, Giulietty) i chyba w Polsce auta podrozaly, 30k i nizej za ~2010-2011 to auta z jakims 'ale' i wlasnie w okolicach 32-34 tys zaczynaja sie pojawiac w miare utrzymane i nieskecone (albo chociaz mniej ;-)) auta.

  6. #2706
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    do tempomatu jest osobna manetka po lewej stronie, poniżej manetki od kierunkowskazów. wygląda to tak w wersji skromniejszej bez automatu świateł/wycieraczek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150704_162953_141.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.2 KB
ID:	253777

    w Polskim cenniku który ja mam akurat na dysku (nie ma daty w nim) dla przedlifta, tempomat niby był w standardzie dla Distinctive i QV, sam jednak zakładałem tempomat w QV z bodajże z 2011 r bo nie było - wyposażenie mogło się to zmieniać w różnych latach, mogło tez być różnie na różnych rynkach (bo tak jest - to norma - mam dobrze przestudiowane akurat z Giulii)

    manetka tempomatu mogła się schować za ramieniem kierownicy na fotce którą wkleił do ogłoszenia, tym bardziej że jest ciut krótsza niż ta od kierunków - dopytaj od dodatkowe fotki (również przód auta to sprawdzi się scudetto i kratki).

    wiesz, jakby nawet nie było tempomatu, to nie jest wielkim problemem go w razie czego dołożyć - sam dokładałem u siebie (to powyżej to właśnie zdjęcie świeżo po robocie), a potem pomagałem 3 innym alfaholikom. koszt zakupu manetki to ok 100-200zł (używka, nie wiem ile nowa) a zaślepka plastikowa to nowa nawet grosze kosztuje. roboty na powiedzmy 1.5h przy odrobinie wprawy, za pierwszym razem ze 2.5-3. trochę innych ludzi na forum to robiło też.

    co do wymienianych zderzaków/kratek/grilla na poliftowe - ich wymiana też w pewnych przypadkach nic nie znaczy, może mała szansa w polsce (choć są wyjątki), ale ludzie robią upgrady(szczególnie na zachodzi Europy - na alfaowner jest wielu którzy się pochwalili) - np ja - wymieniłem sobie zderzak parę miesięcy temu na Veloce 2016, pomalowałem, dokupiłem wszystkie kratki/scudetto/ringi halogenów, mimo że stary zderzak jest w stanie bardzo dobrym (mam go nawet do sprzedania). tu masz foto z mojej 2013 przedliftowej po upgradzie jako dowód:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181109_214650.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	55.3 KB
ID:	253778

    co do ceny (tranzakcji przynajmniej) - ona jest zawsze taka jaką sprzedawca i kupujący zaakceptują chciałem zwrócić Twoją uwagę że jednak jest to auto które ma już 150tyś km i 8 lat, trzeba się coś potargować w razie czego. cena w ogłoszeniu to życzenie sprzedawcy, na pewno z jakąś górką do negocjacji.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-01-2019 o 01:51
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #2707
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Zobacz czy działa tylna wycieraczka i łapmy z tyłu (to przedlift) możesz w przejściu z nadwozia do klapy zobaczyć pod osłonkami co tam się działo i jak było to robione.
    Co do wersji auta zobacz co powinno być w EPER i porównaj z rzeczywistością. Takie rzeczy jak tempomat faktycznie łatwo się dokłada sam też to robiłem.

  8. #2708
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Już po zdjęciach widać, że trochę czasu ją męczy, co w skrócie oznacza, że cena nie jest raczej adekwatna do tego co sobą reprezentuje i zacznij od VINU.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #2709
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy mam 45k zł na Giuliette. Zainteresował mnie tylko jeden silnik-1.75 Tbi. Czy w tych pieniądzach jest sens szukania jakiejś ciekawej Alfy? Kompletnie nie znam się na marce dlatego pytam na forum.
    Dodam, że to byłaby moja pierwsza Alfa.
    Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale serio nie wiem gdzie to wrzucić.'
    Pozdrawiam.

  10. #2710
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Śmiało coś znajdziesz tylko nie szukaj tych najmłodszych. Jak będziesz wrzucał ogłoszenia które Cię pasują cenowo/wyposażeniem ktoś na pewno coś podppwie

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory