Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2711
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makadro Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy mam 45k zł na Giuliette. Zainteresował mnie tylko jeden silnik-1.75 Tbi. Czy w tych pieniądzach jest sens szukania jakiejś ciekawej Alfy? Kompletnie nie znam się na marce dlatego pytam na forum.
    Dodam, że to byłaby moja pierwsza Alfa.
    Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale serio nie wiem gdzie to wrzucić.'
    Pozdrawiam.
    Spokojnie :-).

    Ale to jeszcze kwestia tego co wymagasz, albo czego oczekujesz. Oraz "kiedy chcesz kupić samochód", bo możesz też trochę poszukać tego co chcesz.

    Z takich podstawowych informacji.
    2010-2013 v1
    2014-2016 Lift 1
    2016- Lift 2

    V1:
    Pierwsza wersja. Spokojnie znajdziesz coś w budżecie.

    Lift 1:
    Blok silnika staje się aluminiowy samochód ma 240Km (przed liftem 235Km) nie ma już manualnych skrzyń, tylko automaty TCT (albo jak to mówią w ASO zautomatyzowana dwu-sprzęgłowa skrzynia), lift w środku, inna kierownica oraz zupełnie inny kokpit. Recenzenci mówią że samochód się inaczej prowadzi. Usunięte problemy wieku dziecięcego np. problemy z wiązką bagażnika (jest inaczej poprowadzona), czy termicznie izolowany przewód smarowania turbiny.
    Tak na oko, możliwe że uda się znaleźć samochód w budżecie, ale spodziewał bym się realnie wydatku ok 55K PLN. Obecnie 0 sztuk na otomoto.

    Lift 2:
    Samochód już się nie nazywa QV, a Veloce. Zmieniony grill z przodu, dyfuzor z tyłu, oraz malowanie owiewek samochodu (np. czerwona linia na zderzakach, albo czarne elementy malowania zderzaków).
    Zgodnie z moją wiedzą nic technicznie się nie zmieniło

    Ja zaczynałem z podobnym budżetem (10k euro) i polowałem na 159 Sedan TI/ Brera TI (albo ospoilerowaną jak TI, bo skórzane siedzenia mi nie leżą).


    Rzuciłem okiem na otomoto i z Julek nic mnie nie urzekło. Może więc daremne z mojej strony wrzucanie 159, ale od Julki 2011 (która w środku mi się nie podoba), wolal bym 159 poniżej :-) (krajowy, ale oczywiście do sprawdzenia, tyle że teoretycznie łatwiej będzie historię sprawdzić :-)). (w mojej interwał rozrządu jest chyba 125k km).
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#c99b9eec27
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 13-01-2019 o 00:13

  2. #2712
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    10

    Domyślnie

    Trochę żałuje że nie znalazłem tego forum wcześniej... możliwe że ochroniło by mnie przed wieloma błędami.
    Mam nauczkę liczę na to że w przyszłości jak będę zmieniał wóz to ktoś mi pomoże z wyborem

  3. #2713
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Witaj a jaki to błąd popełniłeś? Przy kupnie?

  4. #2714
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    Jak co to zapraszam
    auto miało przycierkę prawej strony - robione ASO Kraków
    roczne sprzęgło, dwumas, turbo po regeneracji...
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Bxp6t.html
    Władcy Północy

  5. #2715
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    brak
    Postów
    14

    Domyślnie

    A co sadzicie o tej? otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-polska-salon-1-wlasciciel-serwis-bogata-wersja-sport-vat23-ID6BDeHm.html

    Nie za droga jak na 2012?

  6. #2716
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Dlaczego miałaby być za droga? Za dobry samochód trzeba swoje zapłacić.

  7. #2717
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    hmm, i produkcja 2011. za to krajowa (sprawdzić moznaby w ASO historię), pierwszy właściciel (ciekawe czy to on sprzedaje czy już jakiś pośrednik, co mogłoby jednak świadczyć ze ją odkupił np stukniętę i naprawił - trzeba się upewnić czy to faktycznie od pierwszego właściciela) i fajnie wyposażona (choć nie ma xenonów). przebieg nie taki całkiem mały. serwisy w miarę robione, pierwszy po 20kkm, tylko nie jest zaznaczona wymiana oleju - co jeździł do 50tyś na pierwszym - trochę lipa tu. cena pewnie jest też wyższa bo jest faktura VAT - dla klientów prowadzących działalność to jednak od razu kilka tysięcy różnicy w cenie zakupu (bo sobie odliczą najczęściej połowę VAT).

    Cena z ogłoszenia to życzenie sprzedającego, Twoja rolą jest ją obniżyć jeśli Ci pasuje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2718
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    hmm, i produkcja 2011. za to krajowa (sprawdzić moznaby w ASO historię), pierwszy właściciel (ciekawe czy to on sprzedaje czy już jakiś pośrednik, co mogłoby jednak świadczyć ze ją odkupił np stukniętę i naprawił - trzeba się upewnić czy to faktycznie od pierwszego właściciela) i fajnie wyposażona (choć nie ma xenonów). przebieg nie taki całkiem mały. serwisy w miarę robione, pierwszy po 20kkm, tylko nie jest zaznaczona wymiana oleju - co jeździł do 50tyś na pierwszym - trochę lipa tu. cena pewnie jest też wyższa bo jest faktura VAT - dla klientów prowadzących działalność to jednak od razu kilka tysięcy różnicy w cenie zakupu (bo sobie odliczą najczęściej połowę VAT).

    Cena z ogłoszenia to życzenie sprzedającego, Twoja rolą jest ją obniżyć jeśli Ci pasuje.
    Dokładnie :-).
    Klikając szbyki filtr na krajową Julke do 40k pln do 150kkm,



    https://www.otomoto.pl/osobowe/alfa-...lietta/?search[filter_float_price%3Ato]=40000&search[filter_float_mileage%3Ato]=150000&search[filter_enum_fuel_type][0]=petrol&search[filter_enum_country_origin][0]=pl&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[brand_program_id][0]=&search[country]=

    Można uznać że cena jest na średnim poziomie. Są tańsze i są droższe. Ale jak kolega wyżej napisał, cena po której jest samochód wystawiony to życzenie, a ile samochód jest warty to już kupujący zdefiniują.

  9. #2719
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuczek Zobacz post
    A co sadzicie o tej? otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-polska-salon-1-wlasciciel-serwis-bogata-wersja-sport-vat23-ID6BDeHm.html

    Nie za droga jak na 2012?
    Sprzedający to handlarz: https://www.zumi.pl/3030522,Kupno-Sp...odz,firma.html
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #2720
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    MiTo
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cześć,

    zastanawiam się na Giuliettą. Na razie widziałem ją tylko na zdjęciach. Tłuczek ze Szwajcarii, co mnie może nie zniechęca. Bardziej boję się usterek MA. Jak to sprawdzić? Niestety nie mogę wkleić linku, bo jestem zbyt świeży na forum. Samochód do znalezienia na OLX: 2011 r. w cenie 16400.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory