Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2771
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalxdrozd Zobacz post
    Dalszy ciąg szukania Giulietty QV.
    Kolega mojej żony z pracy ma taką, ale po kolizji.
    Tu pojawia się pytanie: Czy auto wciąż może być bezpieczne po wymianie lewej podłużnicy? Robiona w ASO.
    Wg raportu AUTOTESTO zrobiona jest wzorowo.
    A ma xenony?

  2. #2772
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalxdrozd Zobacz post
    Dalszy ciąg szukania Giulietty QV.
    Kolega mojej żony z pracy ma taką, ale po kolizji.
    Tu pojawia się pytanie: Czy auto wciąż może być bezpieczne po wymianie lewej podłużnicy? Robiona w ASO.
    Wg raportu AUTOTESTO zrobiona jest wzorowo.
    Sami sobie kupujcie takie ulepy, a nie kogoś pakujecie na minę...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #2773
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Jaka mina jaki ulep?Kolega pyta to odpowiadam.Prawda jest taka że gdyby ten sprzedający nie powiedział że podłużnica była wymieniona to na pierwszy rzut oka nikt by nie zauważył że było wymienione.To teraz jak Ty pukniesz autem i wymienisz poszycie albo podłużnice to co na złom ulepa oddasz? Wątpie.

  4. #2774
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Jedź i kupuj jak dla Ciebie wymiana podłużnicy jest czynnością "rutynową" po szkodzie :/ Żeby ją uszkodzić dzwon był konkretny, pewnie wystrzelone poduszki etc.
    Dalej idąc na dzień dzisiejszy bez problemu jest to do sprawdzenia na różne sposoby, więc już widzę zarówno aktualnie jak i w przyszłości potencjalni klienci będą się o nią bić... Jest oczywiście mnóstwo osób, dla których liczy się głównie cena, czyli ma być tanio, a reszta się specjalnie nie liczy
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #2775
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Panowie- spokojnie- co to znaczy wymiana podłużnicy? czasem może być i jej końcówka a czasem i cały element- i co z tego ? w wielu przypadkach słowo podłużnica wywołuje palpitacje serca a to taki sam element jak każdy inny. Inna sprawa że robione w ASO więc wątpię żeby ktoś tu drutował. Jak myślicie - czy przy produkcji do samochodu podłużnica spada z nieba?
    sprawdzić geometrie budy jak ok i auto jedzie prosto to w czym problem?

  6. #2776
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    To jakie szkody według was dyskwalifikują auto?
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #2777
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    każdą szkodę da się naprawić - kwestia opłacalności jak i każdą nawet najprostszą naprawę da się zepsuć poprzez drutowanie/brak wiedzy i umiejętności/głupotę*
    popatrz co przyjeżdża z zachodu - przynajmniej tu jest udokumentowana naprawa. Handlarz na pewno lekko ponaciągałby wyszpachlował i puścił jako igłę.80% tego sprowadzanego dziadostwa nie powinno trafić na drogi

  8. #2778
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Zgoda, że wszystko da się naprawić, tylko czy jest sens to od razu kupować, zamiast poszukać "ciekawszego" egzemplarza (oczywiście jak zawsze w takich przypadkach kluczowa jest cena). Płaciła ubezpieczalnia, więc zrobili, ale w ASO asów też nie brakuje. Minimum domagałbym się zdjęć przed naprawą.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #2779
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Przez zimę zwiększył mi się budżet na auto, a po drugie za namową forumowiczów postanowiłem, że będę kupował Julkę z krajowego rynku. Robię 12.000km rocznie z przewagą miasta 75%-25% i choć całe życie jeździłem turbodieslami to benzyna jest obecnie chyba jednym rozwiązaniem. Myślałem początkowo o wersji 1.4 120KM, ale jeden z użytkowników przekonywał mnie mocno, że wersja 1.4 MA 170KM to jedyny słuszny wybór dla tej budy, bo miał obie i ma dobre porównanie. Po drugie ma sporo zastrzeżeń co do plastików w środku i ogólnego wyciszenia auta co daje się we znaki zwłaszcza zimą. Do tego ubytki oleju i płyny chłodzącego w stosunku 0,5L na 10.000KM choć to mnie jakoś specjalnie nie przeraża, bo turbo żyje - turbo pije.
    Mam dylemat czy jeszcze trochę nie poczekać i poszukać czegoś po lifcie czyli 2014- , bo ponoć tam część tych chorób wieku dziecięcego została wyeliminowana.
    Jak to jest w rzeczywistości?

  10. #2780
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Krajowego w sensie salonowego?
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory