Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2841
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    To tak jak o Księżycu najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy nigdy na nim nie byli.
    Co więcej - powstają o nim nawet doktoraty.

  2. #2842
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Gulietta w planach
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ludzie naprawdę nie wiem skąd Wy bierzecie takie teorie o światłach i penisach, ale to chyba nie temat na forum samochodowe, z mojej strony powiem tylko, że negować posiadanie xenonów mogą tylko ludzie którzy ich w życiu nie posiadali, poza tym jeśli już przytaczamy jakieś badania, to warto te o ile wcześniej jesteśmy w stanie dostrzec przeszkodę poruszając się autem ze światłami zwykłymi, xenonami bo chyba to jest ważne. A co do wcześniejszego posta to Kołos tutaj numer VIN kolejnego auta ZAR94000007340129, tego 3 facet nie chciał podesłać...

  3. #2843
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Jak ktoś nie poda Vin to moim zdaniem nie warto po nie jechać nawet...

  4. #2844
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szewcu92 Zobacz post
    Ludzie naprawdę nie wiem skąd Wy bierzecie takie teorie o światłach i penisach, ale to chyba nie temat na forum samochodowe, z mojej strony powiem tylko, że negować posiadanie xenonów mogą tylko ludzie którzy ich w życiu nie posiadali, poza tym jeśli już przytaczamy jakieś badania, to warto te o ile wcześniej jesteśmy w stanie dostrzec przeszkodę poruszając się autem ze światłami zwykłymi, xenonami bo chyba to jest ważne. A co do wcześniejszego posta to Kołos tutaj numer VIN kolejnego auta ZAR94000007340129, tego 3 facet nie chciał podesłać...
    Dlaczego zatem nie jeździsz ze szperaczem? Przecież wtedy jeszcze lepiej widać.

  5. #2845
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Witam,

    Oglądałem dzisiaj tą alfę:
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDyC0pF.html
    Po oględzinach wyszło że ma słabe opony oraz tarcze i tylne klocki do wymiany, przednie felgi też są do roboty, moje pytanie brzmi czy przebieg 180tyś km przy prawidłowym serwisie ma rację bytu?
    Jak z żywotnością tej jednostki?

  6. #2846
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    brak
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzisiaj ogladalem dwie Alfy. Obie w niezlym stanie, ale obie mialy 3 problemy.
    1. Poziom plynu chlodniczego mocno pozniej minimum (w jednej okolo 1-1.5cm plynu chlodniczego w zbiorniku wyrownawczym)
    2. Pod korkiem oleju biala maź
    3. Zapaskudzona skrzynia biegow. Wygladalo jak zabrudzone czyms tlustym (olejem?), chociaz nie wiem skad tam olej moglby cieknac.

    Obaj handlarze ida w zaparte, ze taka biala maz zbiera sie zima w autach rzadko i krotko uzywanych i prawie wszystkie na placu beda to mialy. Czy to prawda? Twierdza rowniez, ze UPG objawialoby sie "masełkiem" na bagnecie niz na korku oleju.
    W jednej rowniez zapaskudzone olejem od strony filtra oleju. Twierdzi, ze podczas odkrecania filtra oleju musialo wyciec. Brzmialo to wiarygodnie, ale nie wiem co o tym sadzic, zeby nie wpakowac sie na mine Silniki 1.4 120

  7. #2847
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Jezdze od 12 lat na krotkich dystansach.W prawie wszystkich autach maselko zbiera/zbieralo sie na korku wlewowym i czasem[rzadko] na bagnecie.Wiec z mojego punktu widzenia moga miec racje.
    Ostatnio edytowane przez Rossi 69 ; 24-02-2019 o 01:12

  8. #2848
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Przy wymianie filtra oleju wyciek jest bardzo możliwy.
    Mi ostatnio przy wymianie oleju ASO tak napaskudziło że wszystko potem myli łącznie z chłodniczką oleju.
    Taka oto konstrukcja tego silnika że filtr oleju jest gwintem w stronę dołu.
    Myślę że przy odrobinie ostrożności zabezpieczenie jakimś czyściwem da radę wymienić filtr bez
    zabrudzeń ale to sprawdzę osobiście na jesień jak sam będę wymieniał olej.

  9. #2849
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja ostatnio też w samochodzie żony (Julka 1,4 tb 120km) zauważyłem masełko pod korkiem wlewu oleju ale płynu chłodniczego nie ubywa a sam płyn chłodniczy czysty.
    Auto robi krótkie kilku kilometrowe odcinki i też nie każdego dnia więc może faktycznie to norma w zimie. Przy kupnie w jesieni ubiegłego roku tego nie było. Kompresja też trzymała normę.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  10. #2850
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    masełko, w każdym aucie, może pojawiać się jak auto jeździ przez jakis czas tylko na krótkie odcinki i silnik nie nagrzewa się w pełni, szczególnie jak jest zimno. to może być zarówno skutek tego jak jeździło zanim handlarz je sprowadził, jak również już efekt np krótkich odcinków jakie robiło przy/po sprowadzaniu (place, wjazd na lawetę, zjazd, tu u blacharza, tu u lakiernika, tu u mechanika, potem na placu w komisie, klienci odpalali na chwilę bądź conajwyżej robili krótkie jazdy próbne)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory