Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2851
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    brak
    Postów
    14

    Domyślnie

    No to jedna sprawe mamy rozwiazana.
    A co z niskim poziomiem plynu chlodniczego i zapaskudzona skrzynia? Szukalem troche po forum i moze to byc powiazane:
    forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/111447-podwyzszony_poziom_oleju_ubytek_plynu.html
    co do ubywania płynu chlodniczego to zobacz czy nie jest mokra obudowa skrzyni biegów....
    nad skrynią przebiega magistrala chlodnicza do grodzi silnika....
    Co o tym myslicie? :-) Patrzac na silnik to nie wiem czy jest tam szansa, zeby zapaskudzilo olejem skrzynie biegow.

  2. #2852
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    Witam. Czy może ktoś z forumowiczów natknął się na tą Alfę,czy jest sens jechać i oglądać czy raczej darować sobie?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6BDQ8w.html?

  3. #2853
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulietta (w trakcie poszukiwań)
    Postów
    9

    Domyślnie Poratujcie początkującą alfistkę

    Witam ! Od jakiegoś czasu często zaglądałam na forum jako anonimowy gość. O własnej Alfie marzę już od lat. Ostatnio padła moja staruszka Micra i uznałam to za znak, że pora spełnić swoje marzenia. W teorii wszystko pięknie , mam nawet trochę grosza zaoszczędzonego na ten cel... W praktyce niestety wśród najbliższych nie znajduję zrozumienia, kierują się stereotypami. Mój osobisty mąż stwierdził, że "na Alfę to Cię może i stać, ale lawety to my sobie już nie kupimy". Nie zrażam się, ale z poszukiwaniami pozostałam sama...sama przeciwko potencjalnym nieuczywym handalrzom, którzy tylko czekają na takie klientki bez wystarczającej wiedzy i męskiego wsparcia . Chciałabym na wstępie przedstawić Wam moje możliwości i oczekiwania, oraz zweryfikować czy da się je pogodzić.
    Zacznę od budżetu: w gotówce do 35.000 PLN (max do 37000 PLN), byłabym jednak w stanie wziąć do 15 000 kredytu - gdybym natrafiła na extra egzemplarz. Opcja z kredytem chyba wchodzi w rachubę tylko u dilera, bo prywatny sprzedawca tyle by raczej tyle nie czekał...

    Co mi się marzy... Giulietta czerwona, bordowa, ewentualnie biała, świetnie by było, gdyby miała sportowe zacięcie (np QVline). Koniecznie sprzed liftu z 2016 roku. Nowe scudetto i napis z tyłu nie podobają mi się nic a nic . Automatyczna skrzynia biegów odpada - dla mnie jazda ze skrzynią manualną jest po prostu przyjemniejsza, korków w drodze do pracy nie miewam.
    Jeśli chodzi o silnik to raczej TB 120 KM. Przeraża mnie trochę moduł MA i te 4 tysie, chociaż niewątpliwie frajda z jazdy byłby dużo większa przy 170 KM.
    Za jakiś czas planowałabym instalację LPG (teraz siedzę na macierzyńskim, ale po powrocie do pracy będę robiła 1500-2000 km/miesiąc).
    Samochodu szukam na lata. Bardzo dbam o swoje auto, prawdopodobnie zostanie ze mną do końca, tak jak Micrusia. Jestem cierpliwa i będąc na macierzyńskim mam czas by szukać "samochodu idealnego" dla mnie.

    Teraz kilka konkretnych pytań:
    1) Czy kupując Alfę u autoryzowanego dilera (innego niż Alfa Romeo, FIAT itd) sprawdzalibyście auto w ASO Alfy? Czy w takim miejscu można w ogóle trafić na minę? Oni chyba cenią sobie swoje dobre imię, więc w dobie internetu i Facebooka raczej nie proponowaliby składaka?

    2) Jeśli chodzi o silnik 1.4 MA 170 KM. Czy to prawda, że usterki modułu występują raczej w samochodach przedliftowych (2010-2013r) ? Czy roczniki 2014 i 2015 są pod tym względem bezpieczniejsze?

    3) Jeśli chodzi o samochody sprowadzane z zagranicy (Austria, Niemcy) w ASO są w stanie sprawdzić je w 100 % (tzn przebieg, kolizje, otarcia itd) mimo, że dokumentacja byłaby sfałszowana ? Co jeśli auto było bite i robione poza ASO ? Wykryją to?

    4)Czy lepiej kupić samochód powiedzmy z 2015 r z przebiegiem do 50 000 km i liczyć na bezawaryjność wynikającą z metryki, czy lepiej taki z 2011 r i od razu założyć że wydam np 5000 zł na "pakiet startowy".

    Przepraszam, że post trochę przydługi a pytania niezbyt górnolotne, ale jestem kompletnym laikiem motoryzacyjnym a wsparcia w rodzinie nie mam - szukają dla mnie Hondy, albo jakiej Toyoty

  4. #2854
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał laudanum Zobacz post
    Witam ! Od jakiegoś czasu często zaglądałam na forum jako anonimowy gość. O własnej Alfie marzę już od lat. Ostatnio padła moja staruszka Micra i uznałam to za znak, że pora spełnić swoje marzenia. W teorii wszystko pięknie , mam nawet trochę grosza zaoszczędzonego na ten cel... W praktyce niestety wśród najbliższych nie znajduję zrozumienia, kierują się stereotypami. Mój osobisty mąż stwierdził, że "na Alfę to Cię może i stać, ale lawety to my sobie już nie kupimy". Nie zrażam się, ale z poszukiwaniami pozostałam sama...sama przeciwko potencjalnym nieuczywym handalrzom, którzy tylko czekają na takie klientki bez wystarczającej wiedzy i męskiego wsparcia . Chciałabym na wstępie przedstawić Wam moje możliwości i oczekiwania, oraz zweryfikować czy da się je pogodzić.
    Zacznę od budżetu: w gotówce do 35.000 PLN (max do 37000 PLN), byłabym jednak w stanie wziąć do 15 000 kredytu - gdybym natrafiła na extra egzemplarz. Opcja z kredytem chyba wchodzi w rachubę tylko u dilera, bo prywatny sprzedawca tyle by raczej tyle nie czekał...

    Co mi się marzy... Giulietta czerwona, bordowa, ewentualnie biała, świetnie by było, gdyby miała sportowe zacięcie (np QVline). Koniecznie sprzed liftu z 2016 roku. Nowe scudetto i napis z tyłu nie podobają mi się nic a nic . Automatyczna skrzynia biegów odpada - dla mnie jazda ze skrzynią manualną jest po prostu przyjemniejsza, korków w drodze do pracy nie miewam.
    Jeśli chodzi o silnik to raczej TB 120 KM. Przeraża mnie trochę moduł MA i te 4 tysie, chociaż niewątpliwie frajda z jazdy byłby dużo większa przy 170 KM.
    Za jakiś czas planowałabym instalację LPG (teraz siedzę na macierzyńskim, ale po powrocie do pracy będę robiła 1500-2000 km/miesiąc).
    Samochodu szukam na lata. Bardzo dbam o swoje auto, prawdopodobnie zostanie ze mną do końca, tak jak Micrusia. Jestem cierpliwa i będąc na macierzyńskim mam czas by szukać "samochodu idealnego" dla mnie.

    Teraz kilka konkretnych pytań:
    1) Czy kupując Alfę u autoryzowanego dilera (innego niż Alfa Romeo, FIAT itd) sprawdzalibyście auto w ASO Alfy? Czy w takim miejscu można w ogóle trafić na minę? Oni chyba cenią sobie swoje dobre imię, więc w dobie internetu i Facebooka raczej nie proponowaliby składaka?

    2) Jeśli chodzi o silnik 1.4 MA 170 KM. Czy to prawda, że usterki modułu występują raczej w samochodach przedliftowych (2010-2013r) ? Czy roczniki 2014 i 2015 są pod tym względem bezpieczniejsze?

    3) Jeśli chodzi o samochody sprowadzane z zagranicy (Austria, Niemcy) w ASO są w stanie sprawdzić je w 100 % (tzn przebieg, kolizje, otarcia itd) mimo, że dokumentacja byłaby sfałszowana ? Co jeśli auto było bite i robione poza ASO ? Wykryją to?

    4)Czy lepiej kupić samochód powiedzmy z 2015 r z przebiegiem do 50 000 km i liczyć na bezawaryjność wynikającą z metryki, czy lepiej taki z 2011 r i od razu założyć że wydam np 5000 zł na "pakiet startowy".

    Przepraszam, że post trochę przydługi a pytania niezbyt górnolotne, ale jestem kompletnym laikiem motoryzacyjnym a wsparcia w rodzinie nie mam - szukają dla mnie Hondy, albo jakiej Toyoty
    1) Każde auto jak chcesz coś wiedzieć sprawdzaj. W ASO zazwyczaj jest wyższa marża i nie wiele wyższe prawdopodobieństwo stanu IDEALNEGO.

    2) Są ponoć bardziej bezpieczne co nie znaczy, że nie na pewno nic się z modułem nie stanie. Ludzie byli tacy co wymieniali kilka razy i tacy co wymieniali raz i był spokój (lub nie wymieniali). Ważne aby pilnować interwałów wymiany olejów i nie lać byle czego

    3) nie ma jednoznacznej oodpowiedzi. Przebieg da się sprawdzic w zależności od kraju pochodzenia. To akurat nie kwestia systemu ASO. Pamiętaj że 'Wlosi' to straszni bałaganiarze, więc nic nie jest pewne. To że auto było malowane na pewno wykryją chyba, że były wymieniane elementy na ten sam kolor bez malowania - będzie trudniej. Pamiętaj że różnica w cenie czasem nawet ze 20% w autach sprowadzanych z czegoś wynika. Hans nie jest idiota i nie sprzeda auta 30-40% taniej żeby Mirek zarobił.

    4)mając wybór zawsze lepiej szukać poliftowych aut. A pakiet startowy im bogatszy tym czujesz się bardziej komfortowo kupując auto.

    Miłych poszukiwań [emoji6]
    Ostatnio edytowane przez domin ; 25-02-2019 o 20:58

  5. #2855
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM Progression
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cześć,
    Co sądzicie o tym?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-krajowy-od-osoby-prywatnej-100-dokumentacja-ID6BJ27x.html
    VIN: ZAR94000007071579
    Do 2014 roku ok. 70 tys. km, w 2016 97 tys. km, 2017 100 tys. km, w 2018 103 tys. km

  6. #2856
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Zapytaj o moduł MA czy wymieniany. Interwały zmiany oleju. Julka jak moja tylko te fotele ma... Nieciekawe. Bardziej mi się podobają od pakietu sport.

  7. #2857
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyby1 Zobacz post
    Witam. Czy może ktoś z forumowiczów natknął się na tą Alfę,czy jest sens jechać i oglądać czy raczej darować sobie?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6BDQ8w.html?
    Poproś o numer VIN i sprawdź, bo aż dziwne aby QV z praktycznie maksymalnym wyposażeniem nie miała Blue&Me

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  8. #2858
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Poproś o numer VIN i sprawdź, bo aż dziwne aby QV z praktycznie maksymalnym wyposażeniem nie miała Blue&Me

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
    brak B&M w topowej wersji mnie nie dziwi, choc ja bym to akurat dolozyl konfigurujac samochod. B&M to byla opcja za 1250zl do kazdego poziomu wyposazenia, lub czesc pakietu Infotainment za 7k, przynajmniej w Polskim cenniku z 2013 który mam na dysku.
    To ze ktos nie zamowil to moglo byc niedopatrzenie klienta, albo auto bylo ze stocku i bylo to niedopatrzenie dealera, albo w ogole blad dealera przy przepisywaniu zamowienia klienta (byly takie przypadki, wiem o 2 w Giulii/Stelvio, gdzie byly braki). Widzialem sam na stocku wypasne konfiguracje np Giulii Super, z pakietami lux, wszystkim co sie da a np brakowalo skladanej kanapy tylnej (ktora w Super jest za 0zl ale trzeba zaznaczyc bo inaczej idzie przynitowana kanapa). Jak kupowalem 159 to byla wersja Ti, lakier rosso competizione, navi, alcantara ze skora, wszystko co sie da, a brakowalo xenonow. rozne dziwne konfigi ludzie tworza przez niedopatrzenie, albo blad, albo inne podejscie do sprawy niz my mamy.

    Ponizej zalaczam cennik pdf ktory mam na dysku
    Giulietta_130305_AR_cennik.pdf
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #2859
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulietta (w trakcie poszukiwań)
    Postów
    9

    Domyślnie

    Domin ! Bardzo dziękuję za obszerną, rzeczową odpowiedź . Trochę mnie zmartwiło, że nawet jeśli da się auto do ASO nie można mieć 100 % pewności . W komisie niedaleko moich teściów stoi piękna Julka - na pierwszy rzut oka bardzo uszanowana sztuka. (link na otomoto: otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-tb-ID6BG232.html#a9efa3ca2b )
    Chyba sobie odpuszczę..jednak z tego co piszecie lepiej inwestować w krajowe...

    Widziałam, że istnieje na forum możliwość sprawdzenia Alfy po kodzie VIN . Byłabym wdzięczna, gdyby można było sprawdzić pewną pannę Jej VIN to: ZAR94000007387435

  10. #2860
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ASO nie jest gwarancją niczego- Masz Micrę- jeździłaś nią do ASO do końca na przeglądy wyminę oleju opon etc?? zapewne nie - to skąd ASO ma znać historię samochodu?
    Szukaj samochodu z polską historią - zakup i serwisowanie - takie auta są ale nie kosztują one 30 tyś.
    A szukanie po mirkach handlarzach a już na pewno wśród sprowadzanych igiełek to proszenie się o kłopoty.
    przykład wstawionej przez siebie oferty sprowadzanej i naprawianej 32 tys do negocjacji - odejmijmy zarobek naprawę koszty sprowadzenia - ile za to auto dał w Austrii - 15 tys? To teraz czas na austriackie ogłoszenie w poszukiwaniu takiego auta. nierealne.
    Napisałem Ci to po to aby uzmysłowić konieczny tok myślenia przy zakupie samochodu szczególnie sprowadzanego - dobre i pewne auta na zachodzie sa droższe od naszych jakieś 20-30 %.

    - - - Updated - - -

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#18b9426d15
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#0d8f4c74a7
    takie 2 oferty mi się rzuciły w oczy

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory