Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3171
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Lepiej znowu zacznij przed wyjazdem od weryfikacji szkód, bo daty przeglądów są od czapy, a częstotliwość prawdopodobnie nieprzypadkowa.
    ale jak mam zweryfikowac szkody ? skoro nawet w ASO nie ma żadnego wpisu ( tzn tylko to co widać na zdjęciu z poprzedniej strony ) a samochód Polski a nie sprowadzony, dokładnie ten https://www.olx.pl/oferta/lancia-del...5-IDzPNgn.html

  2. #3172
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    ale jak mam zweryfikowac szkody ? skoro nawet w ASO nie ma żadnego wpisu ( tzn tylko to co widać na zdjęciu z poprzedniej strony ) a samochód Polski a nie sprowadzony, dokładnie ten https://www.olx.pl/oferta/lancia-del...5-IDzPNgn.html
    Musisz wykupić raport, gdzie są dane z ubezpieczalni, bo zarówno dla tej czarnej Alfy jak i tej Lancii są zgłoszone szkody (czy to o czym wspomina trzeba sprawdzić).
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #3173
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Musisz wykupić raport, gdzie są dane z ubezpieczalni, bo zarówno dla tej czarnej Alfy jak i tej Lancii są zgłoszone szkody (czy to o czym wspomina trzeba sprawdzić).
    O szkodzie wiem. Poprawki lakiernicze z AC , jeśli to jest to . A znów kiedyś czytałem że te raporty to ściema. Już po ptokach .jestem w trasie i za godzinę będę oglądał auto .dam znać wieczorem

  4. #3174
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    O szkodzie wiem. Poprawki lakiernicze z AC , jeśli to jest to . A znów kiedyś czytałem że te raporty to ściema. Już po ptokach .jestem w trasie i za godzinę będę oglądał auto .dam znać wieczorem
    Żadna ściema i można się utwierdzić czy warto wychodzić z domu.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #3175
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    ok. sptrawdze , podeslij mi link do jakiejs pewnej strony gdzie za opłata jestem w stanie sprawdzic szkody .

    Zadatkowałem tą lancie do końca tygodnia więc mam jeszcze czas na przemyślenia

    https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-de ... BTZIg.html

    Facet jakiś księgowy ,normalna rodzina , normalny dom ,bardzo sympatyczny starszy kulejący gość. Wszystko poopowiadał , napisał na umowie zadatkowej że gwarantuje auto bezwypadkowe bez wad ukrytych ,przebieg pod odpowiedzialnością karną itp .itd, ale oczywiście widnieje zapis że rękojmia wyłączona ale sprzedający odpowiada za wszelkie wady prawne , że trzeba wymienić klocki w przyszłości , rozrząd że nie był wymieniany .
    Ma kilka małych mankamentow które musze przemyśleć dokaldnie . Auto w środku jak salon ,tylko siedzenie kierowcy delikatnie używane a reszta nowe , dywanik przedni ma dziure od szpilki bo tylko kobieta jeździła , auto Nie picowane na sprzedaż w ogóle ,nie myte , bez wycieków .jedynie , miało te poprawki lakiernicze o których pisze w ogłoszeniu bo było czymś oblane ale nie widać teraz nic praktycznie .Reflektory przednie oba w tym samym miejscu tak samo wyglądają ( gość mówi że od 4 lat po tym oblaniu tak się podzialo - jakby mikropęknięcia w szkle a na powierzchni jakby jakaś folia lekko złuszczona ( czuć pod reką ) nie wpływa to na działanie i na przeglądzie nikt nie robi problemwo ( tylko estetyka cierpi) w tylnym prawym ledzie ( kierunkowskaz ) 4 diody słabo świecą ( jedna na samej górze i 3 w srodku - świeca ale bardzo słabo), przy cofaniu na max kołach zahaczone o krawężnik ( widać na kancie nadkola ze zderzakiem minimalne otarcie , pociągneło przedni zderzak i kilka zaczepów zerwane ( zderzak ponoć ściagany i nie do końca równo zalożony stad na jednym ze zdjęć widać ze prawa przednia lampa ( dolny led) jakby bardziej wystaje z dziury ) tyle wiem z opowiadań , i z tego co oglądalem . Olej wymieniony ostatni raz luty 2018 wedlug licznika 6k km .Mam rezerwy 3-4k na pakiet startowy ( rozrząd + filtry płyny oleje + opłaty + drobne poprawki lakiernicze i ewentualnie polerowanie lamp przednich) Do końca przyszłego tygodnia musze odbrać auto lub odpuścić 500 zł zadatku . Sugestie mile widziane
    Ostatnio edytowane przez monkey22 ; 11-05-2019 o 09:13

  6. #3176
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Użytkowanie przez kobietę może tłumaczyć rozbieżności dat w przeglądach, a raport wykup na autodna.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #3177
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Użytkowanie przez kobietę może tłumaczyć rozbieżności dat w przeglądach, a raport wykup na autodna.
    Ok dzięki . Tam wystarczy wykupić ten raport za 52 zł czy jakieś inne są gdzieś ? Jest to wiarygodny raport ? Bo po vinie pokazuje że wersja golf a w eper i w ASO opisany jako oro

  8. #3178
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    Ok dzięki . Tam wystarczy wykupić ten raport za 52 zł czy jakieś inne są gdzieś ? Jest to wiarygodny raport ? Bo po vinie pokazuje że wersja golf a w eper i w ASO opisany jako oro
    Wystarczy i jest wiarygodny.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #3179
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Wykupilem raport i przyszło wszystko - porobiłem małe porównania i jak myślisz ? jest to wiarygodny opis że auto było tylko oblane czymś i poprawki lakiernicze były ( polerowanie + nałożenie lakieru) bo w sumie kwota 5000-7000 to troche mało jakby byl bity mocniej . Co o tym sadzisz?? sprawdziłem też auto na https://info-car.pl/infocar/vin.html i wszystko bardzo czysto opisane od samej produkcji ( co do wszystkich zmian odnośnie papierów pojazdu )
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AUTO dane.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	84.9 KB
ID:	258229  

  10. #3180
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Wychodzi, że jest zgodnie z deklaracjami.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory