Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Które ASO polecacie na moje problemy z Julką?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 MA, 170 KM
    Postów
    7

    Domyślnie Które ASO polecacie na moje problemy z Julką?

    Witajcie,

    Mam mały problem z moją Julką, otóż raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, a czasem co kilka dni przy odpalaniu zimnego silnika po chwili wyskakuje mi check engine. Silnik wtedy pracuje nierówno, Po minucie, dwóch problem zanika, kontrolka pali się dalej i znika po przejechaniu ok. 20 km po restarcie silnika. Wówczas auto pracuje bez najmniejszych problemów. Pojechałem z tym do ASO, mieszkam w Norwegii. W ASO na 5 mechaników trzech to Polacy, ale ten, który zajmował się moją Julką nie wydawał się zbyt kumaty. Podpiął Julkę pod kompa i wyskoczył mu następujący komunikat:
    U0405 - sygnał modułu cruise control, przerywany
    Komunikat/Bus błędny, odebrane dane błędne
    P1063 - sygnał elektrozaworu włączenia UniAir Cyl 1.3, przerywany
    Uszkodzenie mechaniczne, siłownik zablokowany

    Mechanik powiedział, że przyczyną może być kilka rzeczy, ale oni standardowo zaczynają od wymiany oleju. Trochę się zdziwiłem bo przejechałem na tym oleju 17000km
    Mechanik radził, abym się wstrzymał z dalszą naprawą, jeśli zmiana oleju nie pomoże i pojechał do PL, bo tu zapłacę majątek. Po zapłaceniu za wymianę oleju 1250zł! , stwierdziłem, że ma rację.
    Zrobiłem kolejne 2 tys. km i tylko czasem mam ten chwilowy problem. Za miesiąc będę w PL, a przed Julką podróż na 7500km.

    Pytania:
    1. Czy ktoś z Was miał ten problem? Przeszukałem forum, były podobne przypadki, ale nie wiem, czy identyczne?
    2. Które ASO polecacie w Wielkopolsce lub Wrocku? Pisano tu o ASO Nagórscy w Łęczycy, k. Poznania, ale widzę na stronie alfy, że nie figurują oni jako ASO, nie figurują tam wcale
    3. Czy ktoś się orientuję w kosztach?
    4. Zbliża mi się termin przeglądu - 60 000km , a autko od pół roku jest po gwarancji, ile wynosi przegląd plus wymiana klocków - tylko mnie nie zrugajcie, że mogę zadzwonić do ASO
    5. Mogę zaryzykować i zrobić przegląd po powrocie z wakacji, ale trochę się obawiam, jakieś rady? Wtedy mogę go zrobić w Wawie - kogo polecacie?
    6. Czy ktoś z Was miał problem z alu nakładką na sprzęgło - b. często po wciśnięciu pedału nakładka pstryka - jest to dość denerwujące. Zgłaszałem to kiedyś w Carserwisie, odebrałem autko, było ok, a po 2 dniach, gdy już byłem w Norwegii znów zaczęło pstrykać.
    7. Ile kosztuje wymiana oleju w PL ASO?

    Ciekawostka 1 - w Oslo w ASO nie używają Selenii - do wszystkich Julek leją Mobil 1
    Ciekawostka 2 - każda nowa Julka kupiona w Norwegii ma standardowo 5 lat gwarancji mech., a nie 2 jak w PL


    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    tutaj masz opis błędu dla P1063, ten drugi błąd to błąd historyczny... z analizy opisu błędu wg mnie wynika że filtr od Uni Air nie był wymieniany.... a teraz jest zablokowany elektromagnes, jesli tak jest to raczej powazna sprawa....
    Attached Files Attached Files

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 MA, 170 KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał euroscan Zobacz post
    tutaj masz opis błędu dla P1063, ten drugi błąd to błąd historyczny... z analizy opisu błędu wg mnie wynika że filtr od Uni Air nie był wymieniany.... a teraz jest zablokowany elektromagnes, jesli tak jest to raczej powazna sprawa....
    A mógłbyś mi przybliżyć, co to za filtr?
    Jeśli elektromagnes byłby zablokowany, to nierówna praca silnika i kontrolka check engine chyba by nie ustąpiły?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robal Zobacz post
    .... ale oni standardowo zaczynają od wymiany oleju. Trochę się zdziwiłem bo przejechałem na tym oleju 17000km
    ...
    Kolego a co ile km wymieniałeś olej w swoim aucie? Ile razy tę czynność zrobiłeś w swoim (2-3 letnim?) aucie?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 MA, 170 KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    18000km / 35000km/ 52500km zawsze w ASO
    Teraz przebieg 54900km

    auto ma 2,5 roku, pierwsze 18000 przebieg mieszany, raczej miejski - Wawa. Pozostałe 35000 95% na autostradzie. Często jeździłem spokojnie i ekonomicznie, zgodnie z podpowiedziami kompa, może za dużo jazdy z obrotami ok 2000?
    Ostatnio edytowane przez Robal ; 22-06-2014 o 18:32

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Olej wypada zmieniać co 10.000 km i min raz w roku.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o 1.4TB to sama wymiana oleju plus olej w ASO 375 złotych, wymiana klocków przód i tył 1000 zł, przegląd 60 tys z geometrią 1394 zł (oczywiście z wymianą oleju w cenie). Wszystko w Autotraper pod Łodzią. Mogę ich polecić, na razie opiekują się autem bezproblemowo. Co prawda lali też na początku inny olej, niemniej na życzenie mają również Selenię.
    W Poznaniu największy jest chyba Pol-car, kupowałem u nich swoją i obsługa wzorowo, niemniej z kupowaniem zawsze jest prościej, więc co do serwisu poznaniacy musieliby się wypowiedzieć.
    Co do nakładki na sprzęgło to nic mi nie pstryka, w ogóle nie zauważam, że ona istnieje za wyjątkiem tego, że ładnie komplet wygląda.

    PS. W ubiegłym roku podczas objazdu Szwecji i Norwegii Julką spotkałem u nich Giuliettę na norweskich numerach (a to tam naprawdę rzadkość), której właściciel oczywiście mi pomachał - chyba nawet obiema rękami Może to Ty byłeś ?

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 MA, 170 KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Nie, moja jest na polskich Dziękuje za info, nie powiedziałbym, że rzadkość, codziennie albo co drugi dzień spotykam choć jedną w drodze do pracy. Przybyło ich znacznie w ciągu roku, choć tu króluje Mercedes, BMW i Volvo.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - masz mój temat o wymianie oleju i czyszczenie filtra Uniair.
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...modulu_ma.html
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Hej,
    jak do Wawy ci po drodze to wpadnij do Twardowskiego, na pewno będzie taniej niż w Norwegii, poza tym zobaczyć stara żuliete obok wspolczesnej Julki na tej samej hali warsztatowej, bezcenne Jedyny minus to mało atrakcyjne godziny otwarcia

Podobne wątki

  1. Zamość - ciekawe miejsca, które polecacie odwiedzić
    Utworzone przez oskar_s w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 20:19
  2. Które świece żarowe polecacie???
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 19:44
  3. [2.5 V6 24V] Moje problémy s Alfou.
    Utworzone przez lucka w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 12:14
  4. Które stacje benzynowe polecacie
    Utworzone przez Rosik w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2008, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory