Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Temat: Wymiana żarówki H7

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie potrzebna robota - konieczna tylko w przypadku wymiany reflektora. Przy wymianie żarówki kompletnie bez sensu rozbierać pół auta - tym bardziej że w julce jest dostęp do żarówki bajecznie prosty. Po co sobie roboty dodawać - po takim demontażu konieczne jest ustawienie świateł oraz poziomowanie zderzaka , czego na filmie już oczywiście nie pokazano. Robota pewnie na co najmniej godzinę albo dwie .Wymiana żarówki zajmuje minute - zresztą ledy też montowałem bez rozbierania czegokolwiek - jedynie wlew płynu trzeba odchylić

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    jak chcesz wymienić na LED a przede wszystkim HID to musisz wypiąć ten drucik co trzyma żarówkę- spróbuj go potem wpiąć nie rzucając mięsem - życzę powodzenia.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Moim zdaniem nie potrzebna robota - konieczna tylko w przypadku wymiany reflektora. Przy wymianie żarówki kompletnie bez sensu rozbierać pół auta - tym bardziej że w julce jest dostęp do żarówki bajecznie prosty. Po co sobie roboty dodawać - po takim demontażu konieczne jest ustawienie świateł oraz poziomowanie zderzaka , czego na filmie już oczywiście nie pokazano. Robota pewnie na co najmniej godzinę albo dwie .Wymiana żarówki zajmuje minute - zresztą ledy też montowałem bez rozbierania czegokolwiek - jedynie wlew płynu trzeba odchylić
    Wlew płynu jest po lewej stronie - tam wystarczy wyjąć akumulator i jest dostęp. Teraz przepaliła mi się po prawej stronie i nie dałem sobie rady, ale to też przez dodatkowe klamoty związane z gazownią. Albo muszę zdemontować lampę, albo część insnt. gazowej. Tak czy inaczej filmik wydaje się być pomocny.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Ale po co chcesz wyciągać aku jak i bez tego jest dostęp - tam też ci coś wpakowali? Chyba nie bo nie bardzo jest gdzie. Wlew wystarczy odchylić tylko i jest spoko dostęp - chyba że ktoś ma wielkie łapsko to najlepiej rurkę wyjąć . Faktycznie lipa jak mówisz że prawa strona gorsza - chyba nie dali Ci tam reduktora? Ja też mam instalke ale kompletnie w niczym nie przeszkadza - ktoś chyba poszedł u Ciebie na łatwiznę

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ktoś może użytkuje, jest zadowolony i poleci jakieś LEDy do Giulietty w rozsądnej cenie?

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    Na razie w Polsce są nielegalne i podobno słabo świecą.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    Potwierdzam oba powyższe, są nielegalne i mocne ledy (jak kupowałem to były najmocniejsze dostępne na rynku) święcą nadal nieco gorzej niż standardowe żarówki H7. Nie jakoś dużo gorzej ale też na pewno nie jakoś wyraźnie lepiej

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    fizyka - żarówka czy palnik xenon dają światło 360 stopni Ledt nie ma takiej opcji i masz..plamy nieoświetlone.
    Ja wrzuciłem HID Vertexa 55W jest jak w dzień

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    Jechałem ostatnio nocą mazdą CX-3 która ma światła mijania i długie na ledach i muszę napisać, że szału nie było. Jedyne w czym te świata według mnie wyraźnie były lepsze od zwykłych H7 to oświetlenie pobocza. Ledy pięknie oświetlały las po obu stronach drogi, przez co mniej obawiałem się zwierzyny.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    fizyka - żarówka czy palnik xenon dają światło 360 stopni Ledt nie ma takiej opcji i masz..plamy nieoświetlone.
    Ja wrzuciłem HID Vertexa 55W jest jak w dzień
    W poszukiwaniu lepszego światła przed Julką, za radą Darka również skusiłem się na HID Vertex.
    Wstępne wrażenia: brak zakłóceń w instalacji elektrycznej, łatwy montaż i subiektywnie lepsze oświetlenie przez autem.

    W przyszłym tygodniu postaram się dopisać kolejny post do wątku:
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...t=#post2029463
    mierząc ilość światła luksometrem oraz zdjęciami z taką samą ekspozycją, jak w przypadku LED i H7.

Podobne wątki

  1. [156] Wymiana żarówki
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 10:14
  2. Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez ra74 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:17
  3. Wymiana żarówki
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 16:00
  4. Wymiana żarówki stopu
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 09:42
  5. popielniczka wymiana żarówki
    Utworzone przez bvs w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory