Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Temat: Wymiana żarówki H7

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    super, tylko napisz jaki to dokładnie vertex tzn. jaka przetwornica oraz temp barwowa palników- zakładam że mowa oczywiście o 55w

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Wszystko pięknie ale czy ktokolwiek z was zdaje sobie sprawę z tego, że dany reflektor posiada homologacje do danego źródła światła? W razie jakiekolwiek kolizji drogowej z takimi zestawami jesteście na straconej pozycji. Zawsze ktoś może powiedzieć, że został oślepiony itp. Mój znajomy miał taki przypadek i niestety nie ma zmiłuj.
    Sam parę lat do tyłu zamontowałem światła ala ksenon czyli HID, jak ustawiłem je tak samo jak halogenowe to naprawdę efekt był super, wszystko było ładnie oświetlone itd. Jednak każdy kto jechał z przeciwka zawsze mi mrugał długimi. Obniżyłem światła, ludzie przestali mrugać ale oświetlenie drogi było gorsze niż przy halogenie w sensie odległości.
    Nie oszukujmy się, czy jest to soczewka czy nie i tak widać, że jest nielegalne oświetlenie.
    Dodatkowo żaden z tych zestawów nie ma żadnej homologacji dopuszczającej auto do ruchu.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Homologacja nawet jakby była to i tak nie ma znaczenia bo najważniejsza tutaj jest homologacja reflektora do danego źródła światła. Tutaj jest przewaga leda bo co prawda nie świeci tak mocno jak xenon ale też nie oślepia - zresztą jest jeszcze inny plus - led ciężko wykryć bez zaglądania do wewnatrz reflektora w razie kontroli na drodze
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 23-02-2018 o 15:38

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Panowie nie dyskutujmy o kwestiach które są oczywiste- Karol_mio - co to znaczy ze ustawił jak pod halogenową żarówkę? czyżby po prostu włożył planiki i nic nie ustawiał? no to podstawowy błąd bo włożenie palników HID do lampy bez ustawienia na SKP to strzał w stopę- chodzi także o umiejscowienie źródła światła- planik xenonowy ma punkt oświetlania w innym miejscu - zmienia się ogniskowa i MUSISZ skorygować to na SKP jak tego nie zrobisz to świecisz na ponad kilometr. tak się składa ze mam HID w obecnej i poprzedniej Julce tez miałem - łącznie ponad 130 tkm- i NIGDY nikt nie mrugał i nikogo nie oślepiałem. - po prostu zakładam HID kupuje kolor 4300 i korektę robię na SKP. gdybym włozył w takim ustawieniu dla HID żarówkę H7 to światła miałyby zasię max 30 metrów.
    Soczewki w halogenie i Xenonie są identyczne -różnią się jedynie przysłoną która w Halogenie więcej światła puszcza po prawym poboczu.
    wole HID od każdej żarówki- nie dość że H wypalają odbłyśnik lampy to fatalnie oświetlają drogę- tu po prostu chodzi o bezpieczeństwo i tyle- nikt mnie nie przekona że jest inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 23-02-2018 o 17:17

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Mito 1.4 MA
    Postów
    43

    Domyślnie

    Może to śmiesznie zabrzmi ale jak byłem mito z Ledami na kontroli stanu pojazdu to nic się nie czepiali

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Panowie nie dyskutujmy o kwestiach które są oczywiste- Karol_mio - co to znaczy ze ustawił jak pod halogenową żarówkę? czyżby po prostu włożył planiki i nic nie ustawiał? no to podstawowy błąd bo włożenie palników HID do lampy bez ustawienia na SKP to strzał w stopę- chodzi także o umiejscowienie źródła światła- planik xenonowy ma punkt oświetlania w innym miejscu - zmienia się ogniskowa i MUSISZ skorygować to na SKP jak tego nie zrobisz to świecisz na ponad kilometr. tak się składa ze mam HID w obecnej i poprzedniej Julce tez miałem - łącznie ponad 130 tkm- i NIGDY nikt nie mrugał i nikogo nie oślepiałem. - po prostu zakładam HID kupuje kolor 4300 i korektę robię na SKP. gdybym włozył w takim ustawieniu dla HID żarówkę H7 to światła miałyby zasię max 30 metrów.
    Soczewki w halogenie i Xenonie są identyczne -różnią się jedynie przysłoną która w Halogenie więcej światła puszcza po prawym poboczu.
    wole HID od każdej żarówki- nie dość że H wypalają odbłyśnik lampy to fatalnie oświetlają drogę- tu po prostu chodzi o bezpieczeństwo i tyle- nikt mnie nie przekona że jest inaczej.
    Tutaj chodzi o ustawienie zgodne z wytycznymi czyli ta sama wysokość jak przy świetle halogenowym.
    Nie każdy pokazuje, że go oślepiasz ponieważ bardzo wiele kierowców ma światła niepoprawnie ustawione.
    Skoro wspomniałeś o bezpieczeństwie oraz soczewce. Proszę porównaj dwa reflektory, jeden przeznaczony fabrycznie do ksenonu i drugi do którego dołożyłeś HID-a.
    Oryginał prawie w ogóle nie razi jak na niego patrzysz, ten z HID-em od razu rzuca się w oczy (intensywność światła samej soczewki).

    Kwestia bezpieczeństwa, to że tobie jest przyjemnie podczas jazdy nie oznacza, że kierowcą jadącym z naprzeciwka również.
    Dodatkowo tak jak wspomniałem, zwykła kolizja w porze nocnej i masz problem. Wystarczy sprawdzić twoje źródło światła.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Pracuję w branży automotive i mogę potwierdzić, że różnica między soczewką zwykłą a ksenonową to mocowanie żarówki i...znaczek homologacji na kloszu.
    Tylko dlatego zdecydowałem się na próbę z HID. Po montażu nie była potrzebna żadna korekcja wysokości, linia odcięcia jest identyczna jak w H7.
    Przy temperaturze światła 4300K światła nie rzucają się w oczy, są żółto-białe w porównaniu do ori DRL.
    Będzie to w 100% dobrze widoczne, gdy zestawimy je z kolorem H7 LED, które dają światło o temp. 6000K.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol_mito Zobacz post
    Tutaj chodzi o ustawienie zgodne z wytycznymi czyli ta sama wysokość jak przy świetle halogenowym.
    Nie każdy pokazuje, że go oślepiasz ponieważ bardzo wiele kierowców ma światła niepoprawnie ustawione.
    Skoro wspomniałeś o bezpieczeństwie oraz soczewce. Proszę porównaj dwa reflektory, jeden przeznaczony fabrycznie do ksenonu i drugi do którego dołożyłeś HID-a.
    Oryginał prawie w ogóle nie razi jak na niego patrzysz, ten z HID-em od razu rzuca się w oczy (intensywność światła samej soczewki).

    Kwestia bezpieczeństwa, to że tobie jest przyjemnie podczas jazdy nie oznacza, że kierowcą jadącym z naprzeciwka również.
    Dodatkowo tak jak wspomniałem, zwykła kolizja w porze nocnej i masz problem. Wystarczy sprawdzić twoje źródło światła.
    Ja wiem że wiesz lepiej ale jeszcze raz powtórzę - NIKOGO NIC NIE OSLEPIA I NIKT NIE MRUGA!!
    Więc nie rób tu wykładu o tym co jest dla mnie dobrze a co złe! to że światło jest mocniejsze to nie znaczy że oślepia - jak tak uważasz to czas na okulistę
    Co to znaczy ustawienie lampy zgodnie w wytycznymi? jakimi wytycznymi? czego wytycznymi?- używasz dziwnych określeń które nijak nie pasują do tematu - czyli bełkot- jeszcze raz napisze na SKP jest urządzenie do ustawiania świateł - diagnosta przystawia je do lampy i widzi czy jest za nisko i czy za wysoko i reguluje- może jak kiedyś pojedziesz na SKP to pan diagnosta Ci pokaże.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 24-02-2018 o 09:08

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Delete

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Ja wiem że wiesz lepiej ale jeszcze raz powtórzę - NIKOGO NIC NIE OSLEPIA I NIKT NIE MRUGA!!
    Więc nie rób tu wykładu o tym co jest dla mnie dobrze a co złe! to że światło jest mocniejsze to nie znaczy że oślepia - jak tak uważasz to czas na okulistę
    Co to znaczy ustawienie lampy zgodnie w wytycznymi? jakimi wytycznymi? czego wytycznymi?- używasz dziwnych określeń które nijak nie pasują do tematu - czyli bełkot- jeszcze raz napisze na SKP jest urządzenie do ustawiania świateł - diagnosta przystawia je do lampy i widzi czy jest za nisko i czy za wysoko i reguluje- może jak kiedyś pojedziesz na SKP to pan diagnosta Ci pokaże.
    Wytycznymi producenta, każda lampa ma oznaczenie pod jakim kątem ma padać słup światła. Wracając do tematu SKP to właśnie tam odpowiedni diagnosta, a nie Pan "Janusz" pokazał mi właśnie na tym przyrządzie o co biega. Przykro to stwierdzić ale na tym samym urządzeniu jeden diagnosta potrafi ustawić lampy perfekcyjnie, a drugi niestety nie. To, że diagnosta tobie ustawił światła i przeszedłeś przegląd nie oznacza, że jest wszystko OK.
    Będę szczery do bólu ponieważ wg mnie takie źródła światła stosowane w reflektorze, który jest przystosowany do żarówki halogenowej nie powinny mieć w ogóle miejsca.
    Nie masz żadnego czujnika na zawieszeniu, który by dokonywał korekty wysokości, zapewne nie masz także spryskiwaczy no bo po co. Przecież mam soczewkę to sobie założe HID-a, będzie bezpiecznie.
    Lubisz ryzyko? kupuj sobie co tylko chcesz...

Podobne wątki

  1. [156] Wymiana żarówki
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 10:14
  2. Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez ra74 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:17
  3. Wymiana żarówki
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 16:00
  4. Wymiana żarówki stopu
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 09:42
  5. popielniczka wymiana żarówki
    Utworzone przez bvs w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory