Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Prośba o zdjęcie wyposażenia w miejscu koła w MiTo

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    MiTo 1,3JTDM 2009
    Postów
    1

    Domyślnie Prośba o zdjęcie wyposażenia w miejscu koła w MiTo

    Witam wszystkich,
    jako nowy użytkownik forum na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić Od kilku dni jestem posiadaczem pierwszej w życiu Alfy Romeo i mam nadzieję, że nie ostatniej. Mam kilka pytań:
    - czy karta z kodem kluczyka jest ważna i czy można ją dorobić po nr VIN? Auto zostało sprowadzone z Holandii i niestety nie otrzymałem karty przy zakupie.
    - czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie miejsca gdzie znajduje się koło zapasowe? w tym miejscu u mnie jest jedynie hak do holowania oraz trójkąt, ale widać że powinno być tam coś jeszcze (widoczne zaczepy i miejsca wyprofilowane w wytłoczce)
    - drążek skrzyni biegów nie odbija w miejsce neutralne (środek) i przy zmianie biegów np z 5 na 3 trzeba "losować aby wybrać odpowiedni bieg" czy to poważna awaria, typowa dla alfy?
    - emblemat z przodu wypłowiał i chciałbym go wymienić na nowy jednak nie wiem czy zabrać się za to samemu czy zlecić komuś, trudna jest taka wymiana? Jakie czynności należy wykonać?
    - przy ruszaniu muszę dosyć mocno wcisnąć pedał gazu bo inaczej auto gaśnie, to typowe dla Alfy z tym silnikiem czy może to sugerować zużycie jakiegoś elementu?

    To już chyba wszystko, póki co auto robi dobre wrażenie na drodze i przyjemnie się nim jeździ oby do samego końca użytkowania.
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    1. Kartę oczywiście można dorobić po VINie, ale tanie rzeczy to to nie są, z tego co pamiętam przynajmniej. Karta jest potrzebna tylko wtedy, kiedy dorabiasz sobie kluczyk do auta w ASO.

    2. Prawdopodobnie coś się uszkodziło w samym mechaniźmie - zdejmij mieszek od biegów, może coś zobaczysz. Jak nie, to trzeba będzie pewnie ściągać tunel środkowy i patrzeć czy coś się nie uszkodziło, problem w każdym razie nie leży na pewno w samej skrzyni

    3. Wymiana emblematu nie powinna być trudna, zazwyczaj jest przyklejony i trzyma się na śrubce z tyłu - w każdym razie powinieneś spokojnie dać radę.

    4. Do sprawdzenia potencjometr pedału gazu - najłatwiej sprawdzić to podpinając auto kablem do laptopa z Multiecuscanem i będzie parametr "położenie pedału gazu" czy coś podobnego - wartość procentowa powinna rosnąć liniowo wraz z wciskaniem pedału - jak na początku będzie 0% podczas wciskania to masz potencjometr do czyszczenia/wymiany.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    U mnie wygląda to tak. Ja mam wersję z kołem zapasowym.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0082.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	121.6 KB
ID:	138145  

Podobne wątki

  1. Prośba o identyfikację wersji wyposażenia
    Utworzone przez veiovis w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 12:08
  2. [156] Prośba o sprawdzenie wyposażenia po VIN
    Utworzone przez p.juszczak w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 00:46
  3. [159] zdjęcie koła
    Utworzone przez coachu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 11:31
  4. [MiTo] Już widziałem w realu MiTo - zdjęcie!
    Utworzone przez csscss w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 21:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory