Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Twinair 105 - Kontrolka oleju i silnika i poziom oleju na bagnecie.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    MiTo, 0.9l, distinctive.
    Postów
    42

    Domyślnie


    Mam dwa pytania dotyczące silnika twinair, ale nie tylko:

    1. Przy przekręceniu kluczyka w pozycję MAR zapalają się wszystkie kontrolki, które następnie gasną. Pozostają dwie: żółta kontrolka silnika i czerwona kontrolka oleju. Co to oznacza? Dodam, że po włączeniu silnika i podczas jazdy te kontrolki nie świecą się ani na chwilę.

    2. W związku z tymi kontrolkami postanowiłem sprawdzić poziom oleju i... Nie dość, że bagnet jest w kolorze oleju, to jeszcze nie wiem gdzie znajduje się poziom MIN a gdzie MAX. W sieci znalazłem kilka sugestii, ale nie chcę pisać, ponieważ różnią się od siebie. Możecie podpowiedzieć gdzie jest to MIN, a gdzie MAX?

    Z góry dzięki!
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie(1).jpg
Wyświetleń:	814
Rozmiar:	63.7 KB
ID:	140414  
    Ostatnio edytowane przez PanPe ; 06-08-2014 o 16:57 Powód: Dodano

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Nie mam Mito ale ta kontrolka od oleju to normalna kontrolka jak we wszystkich samochodach, wskazuje czy jest ciśnienie oleju w silniku czy go nie ma. Dlatego gaśnie jak się silnik odpali, bo wtedy wytwarza się ciśnienie oleju i kontrolka automatycznie gaśnie. Gorzej jakby wgl nie gasła to wtedy nie wolno jechać.

    Co do sprawdzania poziomu oleju, to patrząc na bagnet i biorąc to na logikę to poziom między min a max będzie z dołu na tym przewężeniu. Włóż bagnet, wyciąg, wytrzyj szmatką, włóż ponownie i sprawdź pod światło gdzie jest linia odcięcia poziomu oleju.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    MiTo, 0.9l, distinctive.
    Postów
    42

    Domyślnie

    Spotkałem się z interpretacją, że min i max to te ledwo widoczne wgłębienia nieco wyżej niż ta cieńsza część. Z tym, że wydaje mi się, że to raczej jakieś pozostałości po odlewie tego fantastycznego, plastikowego elementu.

    Co do samego pomiaru poziomu oleju, to miarka skonstruowana jest tak, że po pierwsze jest w kolorze lekko spracowanego oleju, a po drugie jest połączona z korkiem oleju. W instrukcji napisali, że aby dokonać pomiaru, trzeba odkręcić korek, wyjąć, wytrzeć bagnet, wkręcić korek (razem z tą miarką), a później znów wykręcić i wyjąć. Sam otworek i "tunel" w który wchodzi bagnet jest na tyle wąski, że wyjmuje się bagnet cały upaprany olejem (w różnych miejscach). Dodatkowo, jak widać na fotce, bagnet jest okrągły i wszystko po nim spływa. Tym sposobem poznanie poziomu oleju graniczy z cudem. Chyba, że ktoś z Was powie mi na podstawie tego zdjęcia czy mam prawidłowy poziom oleju...

    Niech żyją stare, płaskie bagnety ze stali nierdzewnej, z prążkowanym fragmentem między min i max, na których wszystko było widać...

    Czy to nie mogłoby tak wyglądać?: https://lh4.googleusercontent.com/-3...l-dipstick.png
    Ostatnio edytowane przez PanPe ; 07-08-2014 o 17:37

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    W Alfie bagnet oleju jest chyba tylko do zdoby. U mnie bagnet jest upaprany w oleju jakieś 3 cm powyżej maxa. Byłem z tym w aso, bo wystraszyłem się że jakimś cudem przybywa oleju. Panowie serwisanci ze spokojem wytłumaczyli mi, że tak powinno być i niepotrzebnie się martwię. Tak jak kazali olałem temat, bo auto jest na gwarancji.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzeszku Zobacz post
    W Alfie bagnet oleju jest chyba tylko do zdoby. U mnie bagnet jest upaprany w oleju jakieś 3 cm powyżej maxa. Byłem z tym w aso, bo wystraszyłem się że jakimś cudem przybywa oleju. Panowie serwisanci ze spokojem wytłumaczyli mi, że tak powinno być i niepotrzebnie się martwię. Tak jak kazali olałem temat, bo auto jest na gwarancji.
    Kolego przeczytaj w instrukcji jak powinno się zmierzyć poziom oleju silnikowego - jest napisane łopatologicznie..... Co do przybywania oleju to takie przypadki były i jak to olejesz to doprowadzisz do zniszczenia silnika (i nie wiadomo jak gwarant do tego podejdzie...) - co to za serwisanci??????
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar tomnet
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Śląsk/Tychy
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive Sport Nero Black
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzeszku Zobacz post
    W Alfie bagnet oleju jest chyba tylko do zdoby. U mnie bagnet jest upaprany w oleju jakieś 3 cm powyżej maxa. Byłem z tym w aso, bo wystraszyłem się że jakimś cudem przybywa oleju. Panowie serwisanci ze spokojem wytłumaczyli mi, że tak powinno być i niepotrzebnie się martwię. Tak jak kazali olałem temat, bo auto jest na gwarancji.
    Ja osobiście jeszcze nie widziałem samochodu, który by nie miał "upapranego" bagnetu....zwłaszcza że zasady sprawdzania poziomu oleju są dość czytelne, jak wspomniał kolega powyżej.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    - co to za serwisanci??????
    Serwisanci, którzy pytali mnie czy silnik benzynowy 1,75 ma filtr cząstek stałych. Przeraża mnie ich ignorancja. Tłumaczyłem kolesiowi, że to benzyna, a on uparcie twierdził że musi sprawdzić, bo nie jest pewien. Koleś z ASO nie był nawet pewien czy wersja QV ma silnik benzynowy.

Podobne wątki

  1. poziom oleju silnikowego na bagnecie...... Ar 147
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 22:30
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 14:33
  3. [145] Poziom oleju na bagnecie
    Utworzone przez rooshyo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 04:24
  4. [164] poziom oleju na bagnecie
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 17:31
  5. Ile oleju na bagnecie??(min-max)??
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 23:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory