Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: MultiAir

  1. #21
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Ciekawe co zrobili z moim modułem, który wymienili niepotrzebnie. Pewnie pójdzie za 4 tys. zł jak nowy.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Nie mogę teraz tego znaleźć, ale widziałem foty zdejmowanego modułu - z tego co pamiętam po zdjęciu pokrywy zaworów odkręca się całość i po prostu zdejmuje? Czyli w zasadzie wymianę można sobie w garażu samemu zrobić.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał andkula Zobacz post
    Hej

    mito 1,4 ,moc 105 KM,4 letnie przebieg 30 tys i popsuty multiair, nie chodzi na wszystkie gary,stuka na niskich obrotach itp

    miał ktoś taki problem

    gdzie można kupić nowy lub naprawić itp

    w serwisie chcą 2,5 tys za same części
    To brzmi jak problem Giulietty mojego ojca przy 1,4 TB Multiair. Sieczkarnia pod maska na wolnych obrotach. Przebieg auta 35 tys km ale to nie istotne bo auto tak chodzi od nowości. Mój tato wykupil dodatkowa gwarancje auta - wiec jeszcze 2 lata. macie może jakiś film z dzwiekiem nagranym jak to brzmi z wadliwym MA ?

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Tak, wyrzuca Ci check-engine? I nie pracuje na wszystkich cylindrach?

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Tak, wyrzuca Ci check-engine? I nie pracuje na wszystkich cylindrach?
    nie ma check engine , ale sa lekko większe drgania wewnątrz samochodu , w związku z tym , ze ostatnio był robiony wymiennik ciepla i wymieniane swiece to myslalem ze te drgania wynikają z tej roboty ale chyba wszystko wygląda na to ze ten multiair postepuje i silnik coraz gorzej chodzi. Na początku jak była nowa to miałem zastrzeżenia tylko do dzwieku silnika , slychac zawory jak w jakims 15 letnim aucie. Z rury wydechowej slychac jakies zakłócenia jakby cos nie na wszystkie chodzi jednak podczas samej jazdy wydaje się jakby wszystko było ok. dopiero jak wysiadam z auta i np. auto jest parkowane to dzwieki spod maski sa fatalne. Co ciekawe przysluchalem się autu jak chodzi zaraz po zapaleniu kiedy jest ssanie i wyższe nieco obroty to wtedy wszystko się wyrownuje. Kiedys jak sluchalem auto po jeździe jak chodzila zaraz po trasie wysiadłem i przysluchalem się to pomyslalem ze nie jest w sumie tak zle ale nagle po kilku sekundach pojawila znowu się ta sieczka pod maska. Przez 35 tys km nic nie zostało z tym zrobione ale wkurza nas to bo auto nowe a chodzi tragicznie i chcemy to wyeliminować.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Drgania drganiom nie równe. Albo wypadają zapłony - i silnik naprawdę nierówno pracuje, albo to jakiś drobiazg. No albo dwumasa, ale raczej nie po 35 kkm... Co miałeś robione poza świecami? Wymiennik ciepła w sensie intercooler (powietrze-powietrze), czy wymiennik ciepła przy filtrze oleju (olej-powietrze)?

    Standardowy zestaw awarii MA to praca na 3 cylindrach + błędy w ECU (właśnie o wypadaniu zapłonów itp). Czasem dochodzą wcześniej spore zmiany poziomu oleju.

    Słyszałem z bliska 3 MA i żaden nie pracował na wolnych obrotach, z zewnątrz, aksamitnie. I nikt takiego jeszcze nie słyszał. Niektóre trochę ciszej, niektóre trochę głośniej, ale kultura pracy raczej nie jest jego mocną stroną. Wieść gminna niesie, że to kwestia właśnie tego sterowania zaworami przez hydraulikę, czyli MA.

    Z rury wydechowej to ja głównie słyszę wysoki pisk (ale stały, nie zmienia się), takie piiiiiiiiiiiiiiiiii.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Drgania drganiom nie równe. Albo wypadają zapłony - i silnik naprawdę nierówno pracuje, albo to jakiś drobiazg. No albo dwumasa, ale raczej nie po 35 kkm... Co miałeś robione poza świecami? Wymiennik ciepła w sensie intercooler (powietrze-powietrze), czy wymiennik ciepła przy filtrze oleju (olej-powietrze)?

    Standardowy zestaw awarii MA to praca na 3 cylindrach + błędy w ECU (właśnie o wypadaniu zapłonów itp). Czasem dochodzą wcześniej spore zmiany poziomu oleju.

    Słyszałem z bliska 3 MA i żaden nie pracował na wolnych obrotach, z zewnątrz, aksamitnie. I nikt takiego jeszcze nie słyszał. Niektóre trochę ciszej, niektóre trochę głośniej, ale kultura pracy raczej nie jest jego mocną stroną. Wieść gminna niesie, że to kwestia właśnie tego sterowania zaworami przez hydraulikę, czyli MA.

    Z rury wydechowej to ja głównie słyszę wysoki pisk (ale stały, nie zmienia się), takie piiiiiiiiiiiiiiiiii.

    Był robiony wymiennik ciepla przy filtrze oleju bo cieklo. Zobaczyl to serwisant na finalnym przegladze po 2 latach jak się konczyla gwarancja. Do tego był wymieniany olej i swiece bo 35 tys najechane (olej już trzeci raz wymieniany rzecz jasna żeby nie było). Ogolnie silnik nie chodzi równo po tym serwisie i sa zauważalne drgania jednak nie powodujące sporego dyskomfortu trochę jak diesel z malym przebiegiem. Ale roznica jest wyczuwalna dlatego pisze o tym zjawisku. W Kwestii pracy silnika dzwiekowo nie slyszalem jeszcze auta nowego który by tak zle chodzil. Ja rozumiem, ze aksamitu nigdy nie będzie ale sieczka pod maska jest straszna, wydaje mi się , ze wychodzi to poza ramy rozsądku. Przede wszystkim słyszalne sa zawory a jeden klika dodatkowo w ten sposób ze wyroznia się spośród pozostałych podkreslajac ogolne wrazenie roz....lu pod maska. Slyszalem Multiaira w 500X i jest naprawdę dobrze i kiedyś w 2010 roku Multiaira 1,4 105 KM w Punto i nie było czegos takiego. Slychac było ze auta sa nowe, a Giulietta od nowości chodzi tak jakby miała kilkanaście lat. Jeśli wada Multiaira objawia się zawsze praca na 3 cylindrach to nie jestem pewien czy w Giuliettcie faktycznie tak jest , generalnie podczas jazdy wewnątrz auta wszystko wydaje się być ok, na zewnątrz niestety nie. Kiedys na forum się pytałem o ten aspekt i byłem ciekaw czy ktoś zgłasza uwagi w kwestii pracy tego silnika bo od początku podczas odbierania auta zwrocilem na to uwagę i już do sprzedającego mowilem ze silnik chodzi jakby był wadliwy, to wiadomo uslyszalem ze trzeba trochę pojezdzic , ze olej po 5 tys km wymienić i zrbilismy taka wymiane , pozniej przeczytałem ze jakies kalibracje trzeba zrobić ale generalnie do teraz silnik chodzi zle i nie jest to kwestia słabszej kultury pracy w stosunku do innych jednostek. Silnik robi ogolnie pojeta sieczkę pod maska, mowie sieczkę bo kojarzy mi się to z sieczka z niczym innym. Czytalem tez ze zawory klepia jak jest padniety Multiair i to by się akurat zgadzalo. Jakby był jakiś film z dzwiekiem silnika na wadliwym Multiair to na pewno bym rozpoznal czy to to czy cos innego. Oprocz samej pracy silnika poza tym wydaje się być wszystko ok - moc spalanie , nie bierze oleju , z moca nie jestem co prawda pewien bo nie mam porównania do innych Julek.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 16-02-2016 o 21:00

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    U mnie brak check engine, zero błędów. Na wolnych obrotach chodzi ładnie i równo. Nic nie stuka w silniku. Problem z drganiami występuje jedynie od czasu do czasu podczas przyspieszania.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Znalazlem film na you tube gdzie Multiair chodzi jak u mnie. Czy to jest OK ? standard przy tych silnikach , czy to się nadaje do wymiany modul Multiair - u Was tez tach chodza Giulietty ?

    https://www.youtube.com/watch?v=sHoknbBMvOI

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    15

    Domyślnie

    U mnie problemy z MA pojawiły się po wymianie oleju na Motula (pomimo, że uważam ten olej za bardzo dobry). Olej był dobrze dobrany i spełniał normę FIAT. Zaczął występować check engine etc. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale po powrocie na Selenie problem ustąpił

Podobne wątki

  1. [MiTo] MultiAir objawy
    Utworzone przez adekt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 22-10-2021, 19:57
  2. [Giulietta] Serwisowanie MultiAir
    Utworzone przez kobe83 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 20:15
  3. [MiTo] jaki olej do 1.4 105 KM MultiAir
    Utworzone przez adekt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 12:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory