Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #121
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    pewnie poprawili niekontakty złączki nad podsufitką albo wtyczki w samym radiu -nic więcej tam do poprawiania raczej nie ma - ułożenie przewodu nie ma znaczenia

  2. #122
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Czy ktoś tutaj dobierał przewody, żeby wymienić je wszystkie raz na porządne? Chciałbym połączyć przy nadwoziu a dalej połozyć już nowe po całej klapie bagażnika ktoś z zna ich wymiary, kolory, czy będę przecierał szlaki

  3. #123
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Jak przetniesz całą wiązkę, to możesz pomierzyć suwmiarką - kolory chyba nie będę miały znaczenia - ważniejsza będzie konkretna rozpiska co z czym łączysz i dokumentacja

  4. #124
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Jasne tak będę musiał zrobić, nie mniej warto było zapytać czy nikt nie ma gotowca [emoji6]

  5. #125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Pomierzyłem przewody prawej wiązki wrzucam może komuś się przydadzą też:
    Żółto zielony 1,3mm
    Czarny 1,5mm
    Szaroczarny 1,7mm
    Brązowoczarny 1mm
    Niebieski 1,6mm
    Czarny2 1,8mm
    Zielonobrązowy 0,8
    Mierzyłem suwmiarka więc mogą wystąpić różnice rzędu 1mm może 2mm.

    Podstawowe pytania jakie mi się nasuwają, czy aby te przewody dłużej przetrwały kupić jakieś konkretne, czym się kierować poza kolorami? Chcę to połączyć złączkami żeby było porządnie i trwale. Planuje wymienić całe przewody w klapie zamiast łączyć to kilka razy.
    Czy szukać przewodów tej samej grubości czy może grubszych (wiem że musi przejść przez tą przelotkę gumową)?

    Przewód od wzmacniacza anteny(?) gruby czarny też można normalnie złączka połączyć? Złączki panuje izolowane aby nic nie przebijało.

  6. #126
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Pomierzyłem przewody prawej wiązki wrzucam może komuś się przydadzą też:
    Żółto zielony 1,3mm
    Czarny 1,5mm
    Szaroczarny 1,7mm
    Brązowoczarny 1mm
    Niebieski 1,6mm
    Czarny2 1,8mm
    Zielonobrązowy 0,8
    Mierzyłem suwmiarka więc mogą wystąpić różnice rzędu 1mm może 2mm.

    Podstawowe pytania jakie mi się nasuwają, czy aby te przewody dłużej przetrwały kupić jakieś konkretne, czym się kierować poza kolorami? Chcę to połączyć złączkami żeby było porządnie i trwale.
    Planuje wymienić całe przewody w klapie zamiast łączyć to kilka razy.
    Czy szukać przewodów tej samej grubości czy może grubszych (wiem że musi przejść przez tą przelotkę gumową)?
    Lutowanie jest bez porównania trwalsze od złączek, a już na pewno trudniej popełnić błąd (np. przez za słabe zaciśnięcie złączki).
    Kup przewody o dużej elastyczności. Jeśli chodzi o średnicę, to grubsze niczego nie wniosą.
    Najważniejsza jest elastyczność.

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Czy elastyczność między się w czymś czy mają mieć podane że są elastyczne i to mi wystarczy?

  8. #128
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Chodzi o takie w izolacji sylikonowej a sama linka przewodu również elastyczniejsza zapewne z cienszych pojedynczych żył mniej podanych ja złamania.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Także proponuję lut ale wcześniej zawinąć jeden przewód w drugi. Na yt znajdziesz dokładniej jak i będzie święte. Łączenia rób już poza gumową przelotką na to termokurczliwa izolacja, na każdy odcinek z 30cm przewodu przygotuj.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  10. #130
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Podstawowe pytania jakie mi się nasuwają, czy aby te przewody dłużej przetrwały kupić jakieś konkretne, czym się kierować poza kolorami?
    kupić przewody dobrej klasy dobrego producenta, poszukaj może na tme.pl albo u tego typu dostawców. kolory to olej. zachowaj minimalne przekroje - niektóre elementy są prądożerne dlatego przekrój miedzi musi być odpwiednio większy, inne to tylko sygnałowe bądź niskoprądowe, więc tu mogą być cieńsze.


    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Chcę to połączyć złączkami żeby było porządnie i trwale.
    "złączki" i "przrządnie i trwale" to przeciwnosci - polutuj i na to koszulka termokurczliwa. lut zrób tak że odizolujesz sobie z 10-15mm każdego kabla, składasz w połowie i skręcasz wzdłuż, potem oblutowujesz wystarczająco długo żeby cyna dobrze wsiąknęła między żyły, nie za długo żeby nie przegrzać lutu, nasuwasz koszulkę termokurczliwą i najlepiej gorącym powietrzem ją obkurczasz (jak nie masz zapalniczka ale tak żeby nie okopcić).


    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Czy szukać przewodów tej samej grubości czy może grubszych (wiem że musi przejść przez tą przelotkę gumową)?
    no właśnie nie możesz przesadzić z grubosciami
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory