Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Rozwiązanie jest proste trzeba tankowac samemu , z zasady - nie lubię jak ktoś chce zrobić ze mnie półgłowka albo inwalide [emoji6]

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 140 KM densitive 2010
    Postów
    26

    Domyślnie

    Te wiazki w bagazniku to jakas porazka, skoro mialem juz urwany od zamykania bagaznika teraz ten najgrubszy to tam pewnie wszystkie wisza na wlosku... najgorzej ze teraz przy niskiej temperaturze przeowdu sa sztywne i ciezko majsterkowac

    Mozecie bardziej opisac jak naprawic te ryglowanie?

  3. #103
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Ryglowanie klapki ulega uszkodzeniu, przy próbie zamknięcia kalpki gdy zamknęliśmy wczesniej samochód centralnym zamkiem.
    Najczęsciej dochodzi do tego na stacjach. Zostawiamy pracownika stacji, aby zastankowal a my idziemy płacić i ruglujemy auto z pilota. Po zatankoeaniu pracownik zamyka klapkę i wylamuje się trzpień.
    Raz już to naprawiłem, ale po ponownym uszkodzeniu dałem sobie spokój.
    Wiedziony złym przeczuciem sprawdziłem u siebie klapkę wlewu paliwa przy zamkniętym samochodzie i niestety mam to samo. Wcześniej jakoś nigdy nie wpadłem by to sprawdzić. Czy naprawa jest pracochłonna, można zrobić samemu? Może jakaś podpowiedź, bo niewykluczone, że jeszcze są inni nieświadomi jak ja tego, że zamykając auto mają nadal otwarty dostęp do wlewu paliwa

  4. #104
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FRGB
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulietta QV 1.75 TBi
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cześć,

    Widzę, że usterka jest dość popularna. Muszę się podłączyć pod temat i zadać następujące pytanie.

    W związku z tym, że nie mam czasu na zabawę z tą klapą i kablami, czy ktoś mógłby polecić serwis lub inne miejsce, gdzie takie coś zostanie naprawione? Usterka raczej standardowa; wycieraczka przestała działać oraz światło prawe (łezka) czasami świeci a czasami nie w zależności jak się w klapie kabel ułoży (przypuszczenia).

    Warszawa lub okolice byłoby wspaniale. Z góry dzięki!

  5. #105
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Średnio rozgarnięty elektryk samochodowy zrobi.

  6. #106
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FRGB
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulietta QV 1.75 TBi
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Średnio rozgarnięty elektryk samochodowy zrobi.
    Dzięki za info.

    Poza tym znalazłem gotowy produkt do kupienia, razem z tą gumową uszczelką co się w klapę wkłada. Sprawdzę tylko jakość użytych kabli i można wymieniać.

  7. #107
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Wrzuć link, cenę coś dla potomnych z komentarzem czy jest ok czy nie [emoji6]

  8. #108
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał FRGB Zobacz post
    Dzięki za info.

    Poza tym znalazłem gotowy produkt do kupienia, razem z tą gumową uszczelką co się w klapę wkłada. Sprawdzę tylko jakość użytych kabli i można wymieniać.
    wszystko fajnie tylko nie radze przecinać peszla od spryskiwacza bo będzie ciekło-jeśli nie od razu to po niedługim czasie. Bardzo ciężko to uszczelnić

  9. #109
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Problem klapki wlewu paliwa dotyczy i mnie. Pytanie- jak to naprawić?? Nie przyglądałem się temu bo zimno i ciemno ale wydaje mi się iż ryglowanie polega na blokowaniu obrotu trzpienia. Myle się?

  10. #110
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    U mnie okazało się, że jednak uszkodzony był zamek i po prostu nie reagował na sygnał z pilota. Sądziłem wcześniej, że podobnie jak w przypadku innych użytkowników jest to uszkodzenie mechaniczne powstałe w w wyniku dociśnięcia przez pracownika na stacji po zatankowaniu i przy zamkniętym samochodzie. O dziwo cena nowego w ASO nie taka wysoka ok (90 zł) a roboty ok 15 min. Za całość zapłaciłem chyba 120 zł. Z tego co mi się wydaje trzeba odkręcić z zewnątrz jak dostać się od strony bagażnika. Pewnie w miarę proste do wykonania, ale ja akurat naprawiałem w ASO.

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory