Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #111
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    bo niewykluczone, że jeszcze są inni nieświadomi jak ja tego, że zamykając auto mają nadal otwarty dostęp do wlewu paliw
    hmm, a to jakiś wielki problem? nikt nie wie poza Tobą. ktoś Ci cukru dosypie czy ściągnie paliwo? ja bym się takim drobiazgiem nie przejmował.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #112
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    U mnie okazało się, że jednak uszkodzony był zamek i po prostu nie reagował na sygnał z pilota. Sądziłem wcześniej, że podobnie jak w przypadku innych użytkowników jest to uszkodzenie mechaniczne powstałe w w wyniku dociśnięcia przez pracownika na stacji po zatankowaniu i przy zamkniętym samochodzie. O dziwo cena nowego w ASO nie taka wysoka ok (90 zł) a roboty ok 15 min. Za całość zapłaciłem chyba 120 zł. Z tego co mi się wydaje trzeba odkręcić z zewnątrz jak dostać się od strony bagażnika. Pewnie w miarę proste do wykonania, ale ja akurat naprawiałem w ASO.
    No właśnie mi ostatnio na stacji nie zadziałał, zero reakcji na kluczyk. Dobrze, że mamy ręczne otwieranie. Pewnie trzeba będzie spojrzeć w ten zamek

  3. #113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 140 KM densitive 2010
    Postów
    26

    Domyślnie

    Panowie, na początku tematu zaczęliście dyskusje odnośnie tego, że radio słabo odbiera z takiego powodu że w prawej wiązce przewód od wzmacniacza jest uszkodzony. Pamięta ktoś z was który to przewód (kolor)? Radio mi bardzo słabo odbiera, a podsufitkę mam zawsze suchą jak są opady. Pozdrawiam

  4. #114
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Ja też mam upalony prawdopodobnie wzmacniacz w antenie. To, że on pada to nie kwestia lejącej się wody, a wilgoci [emoji6]
    Co do przewodu to jak mnie pamięć nie myli to był najgrubszy chyba czarny, ale niech to ktoś potwierdzi

  5. #115
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    w podwieszonym wątku na stronach forum Giulietty jest temat o schematach. gdzieś koło 20 posta (+-kilka) o ile pamietam w zipie zestaw pdfów ze schematami i opisami. na schematach są kolory oznaczone 1 lub 2 literami (z włoskiego 1 litera, dominujący kolor w razie czego pierwszy - typu GR Giallo-Rosso żółto-czerwony itp) - jest też pdf z dekodowaniem tych kolorów.
    a z doświadczenia zakładam że to właśnie rozszczelnił się wzmacniacz - usterka kabli to raczej żadkość, a wzmacniacza powszechna sprawa (przynajmniej jeśli chodzi o 159, ale w GIulietcie pewnie nie jest lepiej)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #116
    Użytkownik Świeżak Avatar T-93
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta QV
    Postów
    46

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuację z radiem. Myślałem, że to właśnie problem wzmacniacza anteny, ale okazało się, że nie. W miniony poniedziałek podjechałem do ASO i poprawiono montaż przewodu anteny. Teraz ściągam każdą możliwą stację

  7. #117
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Co rozumiesz przez 'montaż przewodu anteny?'

  8. #118
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    U mnie po kupnie Julki, musiałem naprawiać wszystkie przewody wiązek klapy. Co prawda częściowo była dobra ale wymieniona profilaktycznie, żeby jakiś czas tam nie zaglądać. Przewód anteny także był przerwany(gruby koloru czarnego). Ale radio grało dobrze. Okazuje się, że poprzedni właściciel wymienił kompletną antenę wraz z wiązką na nie oryginalną a wyglądem przypomina antenę ze 159 bez nawi. Także jak ktoś ma dylemat to inne anteny także będą działać. Osobiście sobie nawet myślę, że i dobrze bo przynajmniej przewód od anteny aktualnej już się nie zniszczy bo go nie ma we wiązce klapy.

  9. #119
    Użytkownik Świeżak Avatar T-93
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta QV
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Co rozumiesz przez 'montaż przewodu anteny?'
    Coś musiało być nie tak z przewodem. Na fakturze brzmi to dokładnie tak: "poprawny montaż przewodu anteny". Co sugeruje, że nie był on właściwie/poprawnie zamontowany. A co dokładnie zrobiono, to nie miałem już czasu wnikać.

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Rozumiem [emoji6] myślałem że wiesz coś więcej

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory