Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Czujnik D.N.A, check engine

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    xxx
    Postów
    15

    Domyślnie Czujnik D.N.A, check engine

    Witajcie,
    mam pytanie odnośnie mojego problemu - może pomożecie mi go rozwiązać, bo ASO trzy razy już poległo.
    W mojej Mito wyskoczył jakiś czas temu błąd check engine (+ kontrolka silnika), przy czym nie działa system DYNAMIC oraz start&stop. W ASO za pierwszym razem wykasowano błąd w komputerze, miałam zobaczyć, jak będzie dalej. Dalej błąd pojawił się ponownie - wymieniono mi olej, bo rzekomo komputer wskazywał na jego mocne zużycie. Dodatkowo przepalono DPF. Było ok, po czasie problem powrócił. Moja trzecia wizyta w ASO to zdiagnozowany problem ponownie i tutaj namierzono uszkodzony/brudny czujnik D.N.A. Wyczyszczono mi go i zalecono jego wymianę, jeśli błąd wyskakiwać będzie nadal. Jakiś czas był spokój i znów to samo.. Mam jednak opory przed wymianą tego czujnika, nie wierzę do końca serwisantom z ASO, skoro nie potrafią namierzyć dokładnie źródła problemu. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją bądź ma jakiś pomysł, co dolega mojej belli ? Może to faktycznie ten czujnik D.N.A - jeśli tak, czy ktoś zna jego lokalizację w samochodzie?
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Nie ma takiego czujnika w samochodzie. jakie masz objawy przed zapaleniem kontrolki i po.
    Jeśli jesteś z Piekar Ślaskich mogę sczytać twoje MITO.
    Ostatnio edytowane przez dziadzia82 ; 11-09-2014 o 19:48

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR Giulietta 1.4 D
    Postów
    2

    Domyślnie błąd check engine

    Cytat Napisał nataliam Zobacz post
    Witajcie,
    mam pytanie odnośnie mojego problemu - może pomożecie mi go rozwiązać, bo ASO trzy razy już poległo.
    W mojej Mito wyskoczył jakiś czas temu błąd check engine (+ kontrolka silnika), przy czym nie działa system DYNAMIC oraz start&stop. W ASO za pierwszym razem wykasowano błąd w komputerze, miałam zobaczyć, jak będzie dalej. Dalej błąd pojawił się ponownie - wymieniono mi olej, bo rzekomo komputer wskazywał na jego mocne zużycie. Dodatkowo przepalono DPF. Było ok, po czasie problem powrócił. Moja trzecia wizyta w ASO to zdiagnozowany problem ponownie i tutaj namierzono uszkodzony/brudny czujnik D.N.A. Wyczyszczono mi go i zalecono jego wymianę, jeśli błąd wyskakiwać będzie nadal. Jakiś czas był spokój i znów to samo.. Mam jednak opory przed wymianą tego czujnika, nie wierzę do końca serwisantom z ASO, skoro nie potrafią namierzyć dokładnie źródła problemu. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją bądź ma jakiś pomysł, co dolega mojej belli ? Może to faktycznie ten czujnik D.N.A - jeśli tak, czy ktoś zna jego lokalizację w samochodzie?
    Pozdrawiam!
    Miałem identyczną usterkę w Fiacie Bravo II zaczęło się zimą zeszłego roku- okazało się, że akumulator podaje zbyt małe napięcie - należało naładować - sprawdź czy pomoże. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    KĄTY WROCŁAWSKIE
    Auto
    ALFA MITO 1,3JTDm
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam taką samą usterkę w MiTo 1,3jtdm, ładownie akumulatora nic nie pomogło.
    Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? dodatkowo na desce rozdzielczej pali się przekreślona kontrolka "S" w kółku.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Czujnik położenia biegu neutralnego do wymiany lub adaptacji

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar Arkon
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Wrocław / Bolesławiec
    Auto
    AR Giulietta 1,4 MA 170 KM / AR 147 TSpark 120 KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Brak odpowiedniego ładowania akumulatora to zdecydowanie nie jedyny powód braku start&stop. Osobiście miałem sekwencję check engine > start&stop failure > DNA disconnect. Powodem był czujnik podciśnienia, ale nie ujawnił się od razu, tylko po mocnym wciśnięciu gazu już w trakcie jazdy. Widocznie komp zapamiętał jakieś ustawienia podciśnienia i nie alarmował dopóty, dopóki nie zmieniłem drastycznie obrotów silnika. Start&stop potrzebuje do funkcjonowania mnóstwa danych (m.in. czujnik położenia pedału gazu, sprzęgła, czujnik położenia biegu neutralnego, czujnik naładowania akum. itd itd). Brak któregoś z nich wyłącza funkcję. Poza tym nie wiem, ale czy przypadkiem zbyt niskie napięcie akumulatora nie powoduje jedynie komunikatu "start&stop is unavailable"? Bez żółtej ikonki na wyświetlaczu?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - u mnie przy małych dziennych przebiegach wyświetla komunikat "start&stop is unavailable".
    - co 3 miesiące ładuję akumulator i tak na 2-3 tygodnie mam spokój.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Giullieta 1.6 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam, Mam podobny problem w Julce 1.6 jtd, wyskoczył check engine , nie działał Start Stop i DNA, w ASO odczytali błąd "D.N.A.", skasowali i powiedzieli żeby jeździć dalej, po ok. 1000km znów zapala się check ( te same objawy ), po kilku minutach błąd znika ( już 2 razy tak się zdarzyło).
    Jakieś pomysły?

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 1,6 JTDM, 105KM
    Postów
    5

    Domyślnie C1459 Adaptive Mode Switch Circuit Failure

    Mam podobny problem, zapala mi się kontrolka Check Engine i wyłacza mi się DNA oraz Start&Stop, akumulator to nie jest na 99% bo wymieniałem go kilka mies. temu. Żadnych dodatkowych objawów nie ma, przynajmniej ja nic nie słuszę i nie czuję. Kontrolka czasem gaśnie, dzieje się to przypadkowo, samochód potrafi przejechać 100km bez zapalania się lampki, a innym razem pali się od włączenia silnika.

    Po podłączeniu do komputera na szybko u mechanika pokazuje: C1459 Adaptive Mode Switch Circuit Failure i tyle.

    Ktoś wie o co może chodzić?

    Samochód jak w moim opisie - Giulietta 1,6 JTDM, 105KM 2010r.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 1,6 JTDM, 105KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    W warsztacie powiedzieli, że się poddają. Ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Ostatecznie pojadę do Carserwisu ale obawiam się, że skończy się tak: Przykro nam, nie wiemy co się stało, poprosimy 300zł za opinię, do widzenia.

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik ciśnienia różnicowego DPF - błąd check engine
    Utworzone przez alfister w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 22-08-2022, 18:52
  2. [159] Check engine P0237 - Turbocharger Boost Sensor - gdzie jest czujnik ??
    Utworzone przez Junior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 17-05-2020, 10:26
  3. [159] Check Engine - EGR
    Utworzone przez naiver w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 12:02
  4. [159] 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez pastipiter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:04
  5. [155] check engine
    Utworzone przez piotr54 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory