Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Temat: Awaria Start&Stop

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mitacz
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    159&Mito&Giulietta
    Postów
    23

    Domyślnie

    Auto naprawione, po tygodniu stania w serwisie, winowajca to czujnik położenia biegu neutralnego.

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Nie rozumiem tylko po co stał przez tydzień w serwisie. Mi normalnie zdiagnozowali to w godzinę ( musiałem chwilę zaczekać tylko dlatego bo podjechałem poza kolejnością i umawiania się na konkretną datę ). Po diagnozie powiedzieli że można jeździć, gdyż nie powoduje to niczego za wyjątkiem niedziałania S&S, zamówili część i po chyba nawet niecałym tygodniu podjechałem i po 3h auto było do odebrania.

  3. #23
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    No i znów się u mnie zaczęło. Już nie wiem czy śmiać się czy płakać.
    Przez ostatni miesiąc Start Stop zadziałał dwa razy, to znaczy działał przed dwa dni (nie następujące po sobie i do wyłączenia silnika w danym dniu) i potem koniec. Warunki do zadziałania były jak najbardziej, to znaczy wyłączona klimatyzacja, światła itd., czyli warunki, w których zawsze działał. Akumulator i czujnik biegu już były wymieniane niecały rok temu, więc ciekawe co teraz wymyślą.

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Ja najchętniej bym wyłączył ten cały S&S permanentnie.
    Nie wierze w cuda, że to nie oddziałuje negatywnie na silnik i inne podzespoły, no i konieczność posiadania specjalnego akumulatora do S&S...
    Jak by ktoś miał patent na wyłączenie tego na stałe, to chętnie bym skorzystał

  5. #25
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Ja też tego nie potrzebuję, ale coś mnie tknęło i miesiąc temu to włączyłem no i okazało się, że nie działa. Ja akurat mogę to wyłączyć na stałe i był to jeden z warunków zakupu Giulietty, bo wiedziałem, że w poprzednich wersjach nie dało się wyłączyć. Ale jak coś jest w nowym samochodzie na gwarancji, to ma działać i kropka. A jak nie działa kolejny raz, to znaczy że ten egzemplarz jest zj..... i to kolejny argument dla prawnika.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    U mnie są na etapie wymiany akumulatora - wiecznie niedoładowany.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    Ja najchętniej bym wyłączył ten cały S&S permanentnie.
    Nie wierze w cuda, że to nie oddziałuje negatywnie na silnik i inne podzespoły, no i konieczność posiadania specjalnego akumulatora do S&S...
    Jak by ktoś miał patent na wyłączenie tego na stałe, to chętnie bym skorzystał
    zależy który rocznik masz , jeśli starszy i nie zapamiętuje Ci stanu S&S po wyłączeniu i ponownym włączeniu to niestety nie da się wyłączyć na stałe, jeśli masz młodszy który zapamiętuje to można ten moduł wyłączyć poprzez osiowanie w BC no ale to samo ( w skutkach) zrobisz wyłącznikiem na desce więc nie ma to za bardzo sensu. Jest jeszcze inna opcja, odłączenie wtyczki od IBS-a, wtedy S&S nie będzie działał w ogóle- jedyny minus to świecąca się ikona na wyświetlaczu (lewy dolny róg)

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    zależy który rocznik masz , jeśli starszy i nie zapamiętuje Ci stanu S&S po wyłączeniu i ponownym włączeniu to niestety nie da się wyłączyć na stałe, jeśli masz młodszy który zapamiętuje to można ten moduł wyłączyć poprzez osiowanie w BC no ale to samo ( w skutkach) zrobisz wyłącznikiem na desce więc nie ma to za bardzo sensu. Jest jeszcze inna opcja, odłączenie wtyczki od IBS-a, wtedy S&S nie będzie działał w ogóle- jedyny minus to świecąca się ikona na wyświetlaczu (lewy dolny róg)
    Rocznik 2012

    jestem zielony w tematach "osiowanie itp itd", takie rzeczy zostawiam elektronikom,
    ale zaciekawiłeś mnie tą opcją odłączenia wtyczki
    gdzie jej szukać i co to jest IBS?

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    Rocznik 2012

    jestem zielony w tematach "osiowanie itp itd", takie rzeczy zostawiam elektronikom,
    ale zaciekawiłeś mnie tą opcją odłączenia wtyczki gdzie jej szukać i co to jest IBS?
    nie zapamiętuje Ci stanu S&S? Sensor znajduje się na przy minusowej klemie, odpinasz od niego dwuprzewodową wtyczke ,
    mniej więcej coś takiego http://www.atzonline.com/Artikel/3/7...BATTERIES.html

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    nie zapamiętuje Ci stanu S&S? Sensor znajduje się na przy minusowej klemie, odpinasz od niego dwuprzewodową wtyczke ,
    mniej więcej coś takiego http://www.atzonline.com/Artikel/3/7...BATTERIES.html
    Dzięki, przetestuje napewno

Podobne wątki

  1. [Giulietta] System start & stop
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 27-05-2021, 21:42
  2. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  3. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54
  4. [Giulietta] czyzby awaria Start&Stop ?
    Utworzone przez rockduck w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 16:07
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory