Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Temat: Awaria Start&Stop

  1. #51
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    Ale ja nie chcę tego używać. Ale jeżeli nie działa, to jest to objaw, że coś jest nie tak. Nie jest to najpoważniejszy problem w moim samochodzie, więc najpierw chcę wyeliminować te oczywiste, bo a nuż jest to wszystko związane.
    Byłem dziś u elektronika wyłączyć to badziewie i nie znalazł takiej opcji w swoim "Launchu" ;D

    chyba sam się zaopatrzę w stosowny kabelek i oprogramowanie

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    Temat ponawiam Na wyświetlaczu pokazuje mi się wielki wykrzyknik w kółku i napis, że S&S jest niedostępny. Przycisk go wyłączający/włączający też nie działa. Akumulator wymieniłem miesiąc temu i wszystko było dobrze do dziś. wiec to czujnik objętości akumulatora czy,czujnik połozenia biegu neutralnego ?

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    Temat ponawiam Na wyświetlaczu pokazuje mi się wielki wykrzyknik w kółku i napis, że S&S jest niedostępny. Przycisk go wyłączający/włączający też nie działa. Akumulator wymieniłem miesiąc temu i wszystko było dobrze do dziś. wiec to czujnik objętości akumulatora czy,czujnik połozenia biegu neutralnego ?
    Tu pomoże wizyta w ASO

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    byłem u mechanika po podłączeniu kompa nie było żadnego błędu odnośnie czujnika objętosci, czy połozenia biegu. Były jakiś inny bład który nie dotyczący układu start stop. Po skasowaniu błędu komunikat i lapka od s&s zgałas. A po 2 dniach pjawił sie tylko raz komunikat ze start@stop unavailable (niedostępny)

  5. #55
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    byłem u mechanika po podłączeniu kompa nie było żadnego błędu odnośnie czujnika objętosci, czy połozenia biegu. Były jakiś inny bład który nie dotyczący układu start stop. Po skasowaniu błędu komunikat i lapka od s&s zgałas. A po 2 dniach pjawił sie tylko raz komunikat ze start@stop unavailable (niedostępny)
    bo dostępność S&S standardowo wyłącza się przy poważnych błędach, np od przerwanego czujnika ABS - więc brak dostępnosci tego systemu jest standardową procedurą pracy awaryjnej całego auta

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    a gdzie mogę znaleść bezpiecznik odpowiedzialny za star stop. szukałem w instrukcji i nigdzie nie podaja

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    a gdzie mogę znaleść bezpiecznik odpowiedzialny za star stop. szukałem w instrukcji i nigdzie nie podaja
    Nie da się go znaleźć bo po prostu go nie ma.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Chciałem zadać przy okazji krótkie pytanie. MiTo 2010 rok.

    Przy temperaturach takich jak obecnie S&S jest u mnie totalnie bezużyteczny. Silnik gaśnie i sam odpala po 4-5 sekundach. Rozumiem, że ogrzewanie wnętrza jest priorytetowe, ale gdzie sens? Pytanie brzmi czy to normalne i S&S tak się zachowuje czy ma jakiś problem? Latem czy jesienią, kiedy ustawiona temperatura wnętrza była porównywalna z tą na zewnątrz auto potrafiło sobie stać 2-3 minuty i nie odpalać silnika.

  9. #59
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lone Wolf Zobacz post
    Chciałem zadać przy okazji krótkie pytanie. MiTo 2010 rok.

    Przy temperaturach takich jak obecnie S&S jest u mnie totalnie bezużyteczny. Silnik gaśnie i sam odpala po 4-5 sekundach. Rozumiem, że ogrzewanie wnętrza jest priorytetowe, ale gdzie sens? Pytanie brzmi czy to normalne i S&S tak się zachowuje czy ma jakiś problem? Latem czy jesienią, kiedy ustawiona temperatura wnętrza była porównywalna z tą na zewnątrz auto potrafiło sobie stać 2-3 minuty i nie odpalać silnika.
    jeśli zależy ci na akumulatorze i układzie smarowania to pierwsze co rób po odpaleniu auta to wyłączaj s&S. to badziewie robi wrażenie tylko w broszurach, a w rzeczywistości skraca tylko żywotność wielu drogich i ażnych układów

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    jeśli zależy ci na akumulatorze i układzie smarowania to pierwsze co rób po odpaleniu auta to wyłączaj s&S. to badziewie robi wrażenie tylko w broszurach, a w rzeczywistości skraca tylko żywotność wielu drogich i ażnych układów
    Obecnie tak właśnie robię. S&S jest wyłączony. Dopóki spełniał zadanie to korzystałem często.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] System start & stop
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 27-05-2021, 21:42
  2. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  3. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54
  4. [Giulietta] czyzby awaria Start&Stop ?
    Utworzone przez rockduck w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 16:07
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory